Autor Wątek: Studio JG  (Przeczytany 35453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline carnivale

Studio JG
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 20:36:22 »
Jeżeli ktoś równie mocno jak ja jara się Lovecraftem to na  28 lutego studio zapowiedziało 2 tom " W górach Szaleństwa" Tanabe Gou.

Offline LordDisneyland

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 20:44:36 »
No mnie powstrzymała na razie cena i tomu 1 nie kupiłem. Możesz jakoś ocenić tę adaptację, napisać o niej parę słów? Krótsze formy były rewelacyjne, jak sprawdza się "pełny metraż"?
,, - Eeeeech.''

Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:36:00 »
No mnie powstrzymała na razie cena i tomu 1 nie kupiłem.
No cóż. Cena jest wysoka, to prawda. 10 zł z okładki powinni uciąć. Mimo to kupiłem i czekam z lekturą na 2. tom.
W marcu ukażą się także kolejne tomy Opowieści Panny Młodej oraz Dziewczynki w krainie przeklętych. Oba tytuły serdecznie polecam, choćby ze względu na szatę graficzną.

Offline carnivale

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:37:20 »
Czytałem te krótkie formy i właśnie one przekonały mnie do tego aby kupić ten pierwszy tom.  Naprawdę nie wiem czy teraz potrafię być krytyczny wobec tego co Tanabe tworzy ze świata Lovecrafta.
Jak dla mnie tom jest rewelacyjny.Chociaż nie czytałem żadnej innej komiksowej wersji WGS. Klimat tworzą tutaj przede wszystkim świetne ,czarno białe, bogate w detale rysunki , które mają zastąpić opisy starożytnych miast czy rożnych technikali związanych z samą wyprawą. Scenariusz natomiast specjalnie nie odbiega od oryginału chociaż to na razie połowa . Tak więc szczerze Cię namawiam na zakup bo jeżeli podobały Ci się te krótkie formy to śmiem twierdzić , ze i tym  nie będziesz zawiedziony.
Komiks powinien się też spodobać tym, którzy lubią  "Thing" Carpentera .
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Luty 2019, 21:39:05 wysłana przez carnivale »

Offline LordDisneyland

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:46:16 »
W końcu pewnie kupię, ale nie jest to moja ulubiona proza HPL... Zresztą jeszcze nie mam w kolekcji także tej wersji komiksowej z SelfMadeHero :(
,, - Eeeeech.''

Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:50:17 »
Zresztą jeszcze nie mam w kolekcji także tej wersji komiksowej z SelfMadeHero :(
A ona taka ładna. A przynajmniej na zdjęciach fajnie się prezentuje. Sam się noszę z zamiarem kupna.

Offline Death

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:09:42 »

No powiem Wam trzy ostatnie pozycje, czyli dolny rząd, rozpalają mi serce.
Panna młoda i Dziewczynka to od dawna rzeczy, które kupuję jak tylko wychodzi nowy tomik, a na punkcie W górach szaleństwa oszalałem, kiedy zobaczyłem ten album na festiwalu w Łodzi. Srebrna okładka, piękne zimowe rysunki, no i Lovecraft. Ale przeczytam dopiero jak wyjdzie ten drugi tom. No bo drugi to już ostatni, co nie?

Offline amsterdream

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:37:53 »
Dla mnie w lutym na pewno OPM i Ogród słów - Shinkai to jednak marka obok której nie potrafię przejść obojętnie.

Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 08:01:23 »
No powiem Wam trzy ostatnie pozycje, czyli dolny rząd, rozpalają mi serce.
U mnie to samo 8)
No bo drugi to już ostatni, co nie?
Tak

Itachi

  • Gość
Odp: Studio JG
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 17:44:50 »
Z dumą prezentujemy długo wyczekiwaną mangę z uniwersum Monogatari! Trudnego wyzwania, jakim było przeniesienie tej historii na łamy komiksu, podjął się znany mangaka Oh!Great, którego fani pokochali za "Tenjō Tenge" czy "Air Gear". W "Bakemonogatari" jego kunszt artystyczny przekroczył wszelkie granice. Postanowiliśmy więc uhonorować tę niesamowitą adaptację nie tylko wydając ją w większym formacie (A5), ale i w dwóch wersjach - zwykłej, która będzie dostępna w ogólnej sprzedaży, i specjalnej (limitowanej do sieci Yatta.pl), wydanej w formie boxów zawierających wyjątkowe dodatki. Do pierwszego tomu dołączony zostanie booklet i trzy duże karty kolekcjonerskie z bohaterami "Bakemonogatari" narysowane przez znanych mangaków - Hiro Mashimę ("Fairy Tail"), Atsushiego Ohkubo ("Soul Eater") i Yōsuke Kanedę ("Kishuku Gakkō no Juliet"). Premiera mangi już w maju, zaś przedpremierowo będzie można ją kupić podczas tegorocznego Pyrkonu! BAKEMONOGATARI
 Potwory naprawdę istnieją. Są wszędzie i nigdzie. Przychodzą nieproszone? Czy może sami je przyciągamy? A może od zawsze żyły właśnie w nas...
 Choć Araragi Koyomi to z pozoru zwykły uczeń liceum, w rzeczywistości jego życie dalekie jest od normalności. Świeżo wyleczony z wampiryzmu, wciąż odczuwa skutki uboczne ugryzienia. W dodatku wszystko wskazuje na to, że zaczął przyciągać do siebie ludzi mających problemy nieziemskiej natury. Pewnego dnia po lekcjach ratuje przed upadkiem Hitagi Senjōgaharę, koleżankę z klasy, która potknęła się na schodach. Kiedy łapie ją w swoje ramiona orientuje się, że dziewczyna... nic nie waży! W dodatku zamiast okazać mu wdzięczność, uzbrojona po zęby, w z pozoru niewinne, a jednak ostre akcesoria biurowe, Hitagi atakuje go i szantażuje, aby mieć pewność, że ten nie zdradzi nikomu jej sekretu. Zamiast uciekać w popłochu Araragi postanawia jej pomóc. Wspólnie udają się do opuszczonego budynku, gdzie mieszka tajemniczy człowiek, który lepiej niż ktokolwiek inny zna się na nadnaturalnych przypadłościach...
 Autorzy: NisiOisiN, Oh!Great
 Gatunek: moce nadprzyrodzone, komedia, horror
 Liczba tomów: 4+
 Format: A5
 Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
 Premiera: maj (przedpremierowo podczas Pyrkonu)
 Cena edycji zwykłej: 24,99 zł
 Cena edycji specjalnej: 29,99 zł
 Prenumeraty ruszą w przeciągu pół godziny.







Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 17:57:50 »
Wyczekiwałem LN. Szanse były małe, a teraz wynoszą praktycznie zero. Może się skuszę na mangę, tym bardziej, że wydanie specjalne wygląda ciekawie. Czy to będzie box dla każdego tomiku, jak w japońskim wydaniu JoJo?

Offline MLeKSk

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 21:47:37 »
"Siedem Grzechów Głównych" nareszcie po polsku :-) Myślałem, że JPF się za to weźmie, albo Waneko, a tutaj niespodzianka :-P



Offline Death

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 23:59:23 »
Somali to Mori no Kamisama zapowiada się bardzo fajnie. Tak wstępnie, to nawet nieco podobnie to Dziewczynki w Krainie Przeklętych.

Offline carnivale

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #13 dnia: So, 02 Marzec 2019, 19:20:34 »
Jestem już po lekturze drugiego tomu W górach szaleństwa i banan z mordy mi nie schodzi. Świetna adaptacja , genialne rysunki a przede wszystkim to jak zostały uchwycone emocje(przerażenie) na twarzach bohaterów-...czytelnik wraz z bohaterami robi wielkie oczy. Nie czytałem zbyt wielu mang ale uważam , że tej należą się pochwały za tłumaczenie - dialogi między członkami ekspedycji sprawiają , że czyta się na prawdę płynnie. No i to zakończenie gdzie po przeczytaniu ostatniej planszy zdaje się , że słyszymy motyw przewodni ze strefy mroku :))

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!!!! 

Offline LordDisneyland

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #14 dnia: So, 02 Marzec 2019, 22:50:56 »
Czuję wzrost presji :D
,, - Eeeeech.''