Autor Wątek: Studio JG  (Przeczytany 36326 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arthaniel

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #75 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 21:07:31 »
Studio JG ogłosiło dziś Dorohedoro - kultową już w niektórych kręgach mangę, której od dawna brakowało na naszym rynku.

Wygooglujcie sobie - tej brudnej, niemal zinowej krechy trudno pomylić z czymkolwiek innym i wg mnie może przypaść też do gustu tym, którzy za komiksem japońskim nie przepadają.

Oficjalny opis: "Brud, nędza, ruina – tak w skrócie można opisać Dziurę, miasto przypominające ogromne slamsy. Zamieszkujący je ludzie zdani są na łaskę czarodziejów, którzy regularnie przybywają z innego wymiaru, by przeprowadzać na nich magiczne eksperymenty. Te zaś najczęściej kończą się makabrycznie, o czym boleśnie przekonał się Kajman. Wskutek rzuconego czaru stracił pamięć, a jego głowa przybrała jaszczurzy wygląd. Aby odczynić ciążący na nim urok, mężczyzna wraz ze swoją towarzyszką, Nikaido, zaczynają na własną rękę tropić i zabijać czarodziejów. Jednak samowolna krucjata dwójki bohaterów nie pozostaje niezauważona przez mieszkańców wrogiej domeny. Tak oto rozpoczyna się wielka wojna między światami…"


Całkiem ciekawie przedstawia się też opis nowości fantasy Ragna Crimson:
"W świecie terroryzowanym przez okrutne smoki nikt nie może czuć się bezpiecznie. Ragna był jeszcze dzieckiem, gdy za ich sprawą zginęli jego rodzice. Po latach, chcąc pokonać własną bezsilność, dołączył do potężnej wojowniczki Leoniki. Razem polowali na latające bestie, choć chłopak zawsze czuł, że bardziej zawadza niż pomaga swojej towarzyszce. Pewnego dnia na jego drodze staje tajemniczy mężczyzna. Ukazuje chłopakowi wizję rychłej śmierć Leoniki, a następnie wyznaje, że jest... nim samym z odległej przyszłości! Przyszłości, w której osiągnął niewyobrażalną siłę, ale na próżno – nie żyje już bowiem nikt, kogo chciałby bronić. Przybysz decyduje się przekazać Ragnie swoją moc, aby ten mógł oszukać przeznaczenie i odmienić losy świata. I tak zębatki czasu obracają się na nowo..."

Offline Comzilla!

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #76 dnia: Pt, 11 Luty 2022, 23:31:49 »
O tak, jako nastolatka zachwycałam się Dorohedoro.
Mało pamiętam fabuły, właściwie same ogóły, ale doskonale kojarzę, że niektóre rysunki były niepokojące, inne wręcz straszne, a główni bohaterowie, którzy pasowali do tego brudnego świata, wydawali się nieustannie niesamowicie sympatyczni. To jedzenie pierożków!
Już jak zostało wydane Blame! i Alita w powiększonym formacie byłam przeszczęśliwa, ale tutaj widzę że jeszcze sporo dobra przede mną  ;D
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Rodrigues

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #77 dnia: So, 12 Luty 2022, 15:10:33 »
Sprawdziłem parę plansz z Dorohedoro i już widzę, że ten tytuł ma fajny klimacik. Na pewno się skuszę. Dzięki za cynk i opinie ;)


Online Alexandrus888

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #78 dnia: So, 12 Luty 2022, 15:55:56 »
 Ja się mega jaram. Ciekawe tylko jak będzie z cenzurą :-/ Ta mała z trupią czachą na łepetynce jest nieletnia, a zdaża się jej szczuć cycem...

Offline Comzilla!

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #79 dnia: So, 12 Luty 2022, 17:13:20 »
@Rodrigues Szkoda tylko że nie wydali 2w1. 27 tomów to długa historia, a tak było by jakieś 13. Taka ładna cyfra.

@Alexandrus888 a oglądałeś może anime, jak to tam załatwili? (swoją drogą pamiętam ją w jakiejś halce, ale nie kojarzę w ogóle by gdzieś popylała w stroju Ewy... latka lecą  :'(  )
Mój kanał na YT Comzilla!

Online Alexandrus888

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #80 dnia: So, 12 Luty 2022, 17:36:16 »
Nie 27, a 23. Niby nic, ale przy 4-6 tomach rocznie (przy cyklu wydawniczym 2 lub 3 miesięcznym - kiedyś podawali, teraz tego nie widzę >:( ) to różnica ok 1 roku wydawania.

Oglądałem animca, jednak tak jak ty lata temu i już nie pamiętam dokładnie. Zdażało zdaje się jej gdzieś co nieco odsłonić, ale zawsze było pokazywane z takiej perspektywy, że nic nie było widać.
Mangi nie czytałem, tylko przeleciałem pobieżnie skany. Zdażają się kadry, ale są to raczej pojedyncze pingi. Gdzieś siedzi w przebieralni, gdzieś jej sukienka spada czy tam prześwituje na przyjęciu... No pojedyncze kadry, ale są.

Offline Kvothe

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #81 dnia: So, 12 Luty 2022, 18:04:59 »
Bez przesady nie będzie żadnej cenzury, mam od nich fire punch. Dadzą na okładce napis "komiks dla dojrzałego czytelnika" i tyle.

Online Alexandrus888

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #82 dnia: So, 12 Luty 2022, 18:21:30 »
Projekt COSPLAY! niby 16+ a cycek ocenzurowali, bo nieletnia.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Studio JG
« Odpowiedź #83 dnia: So, 12 Luty 2022, 18:28:16 »
Projekt COSPLAY! niby 16+ a cycek ocenzurowali, bo nieletnia.

A w oryginale jak było? Bo przeglądałem kiedyś kilka pierwszych tomów i nie kojarzę tam bezpośredniej golizny.

Co do Dorohedoro to wczoraj zapuściłem anime na Netflixie i już wiem, że kupię, bo pierwsze dwa odcinki bardzo siadły. Nie wiem tylko czy oglądać dalej czy czekać na mangę :-/ Co do nagości to w anime ta postać jest praktycznie płaska jak deska i nie ma sutków. Jedynie inne postaci czasami rzucą tekstem, że widać jej cycka i to tyle. Nie wiem jak dalej.

Offline Kvothe

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #84 dnia: So, 12 Luty 2022, 18:39:18 »
Projekt COSPLAY! niby 16+ a cycek ocenzurowali, bo nieletnia.
To dadzą 18+ i nie kupisz.

Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #85 dnia: So, 12 Luty 2022, 20:33:32 »
A w oryginale jak było? Bo przeglądałem kiedyś kilka pierwszych tomów i nie kojarzę tam bezpośredniej golizny.
Oryginał:

Wersja Studia:

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Studio JG
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 12:20:17 »
No różnica jest :-P Sami raczej nie mogliby zmienić rysunków. W przypadku jakiejś innej mangi czytałem kiedyś, że dostępne były 2 wersje przy zakupie licencji - bez cenzury i z lekką cenzurą, żeby obniżyć kategorie wiekowe. Nie pamiętam o jaki tytuł i wydawnictwo to wtedy chodziło ale może to podobny przypadek?

Ja cały czas zastanawiam się nad tym "Ragna Crimson", bo przejrzałem kilka rozdziałów i wygląda to całkiem OK. Czy to ma jakąś dłuższą i spójną fabułę czy to tylko takie pojedyncze chaptery i pretekst do nawalanki?

Offline radef

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 13:08:39 »
W przypadku jakiejś innej mangi czytałem kiedyś, że dostępne były 2 wersje przy zakupie licencji - bez cenzury i z lekką cenzurą, żeby obniżyć kategorie wiekowe.
Nie wiem zupełnie jak jest w tym przypadku, ale kojarzę też, że czasem wersje z magazynów i wersje tomikowe się różnią. Ale ogólnie nie sądzę, żeby Studio JG ot tak samo przerysowałoby.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline KubciO

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 13:34:54 »
Ale ogólnie nie sądzę, żeby Studio JG ot tak samo przerysowałoby.
A te dwie subtelne zmiany zostały nałożone w porozumieniu z autorką


Czyli sami to sobie przerysowali.

Offline Castiglione

Odp: Studio JG
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 13 Luty 2022, 13:37:46 »
Wydaje mi się, że nie było potrzeby. Taki Egmont w "Providence" Moore'a puścił dużo bardziej hardcore'owe rzeczy.