Autor Wątek: Pytania dotyczące komiksu japońskiego  (Przeczytany 18469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Geekboy

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #15 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 19:51:36 »
Na pewno mniej ambitne serie można łatwiej sprzedać w większej ilości zwłaszcza w niższych grupach wiekowych. Szczególnie jeżeli seria dostała własną adaptację. Jeżeli wychodzi coś ambitniejszego to w mocno limitowanym nakładzie.

Offline R~Q

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #16 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 20:27:10 »
Większość nabywców mangi w PL to nastolatki od yaoi. Dlatego serie typu Zakochane Kulinarne Przygody Yakuzy w Fartuszku sprzedają się najlepiej.

Komiksy poważne np. z repertuaru Hanami albo cegły Tezuki albo inne w tym stylu z kolei konkurują o portfele komiksiarzy ogólnie. Tacy jak my wydają już dużo na Vertigo albo jakieś mądre frankofony i to o nas jest tu walka. W tej sytuacji uważam, że "mądrych" mang wychodzi u nas i tak dużo.

Offline Nephilim

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #17 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 23:27:25 »
Większość nabywców mangi w PL to nastolatki od yaoi. Dlatego serie typu Zakochane Kulinarne Przygody Yakuzy w Fartuszku sprzedają się najlepiej.

Komiksy poważne np. z repertuaru Hanami albo cegły Tezuki albo inne w tym stylu z kolei konkurują o portfele komiksiarzy ogólnie. Tacy jak my wydają już dużo na Vertigo albo jakieś mądre frankofony i to o nas jest tu walka. W tej sytuacji uważam, że "mądrych" mang wychodzi u nas i tak dużo.
Tutaj nawet nie chodzi o treść ale o tematykę i przede wszystkim kreskę. W Japonii jest to klasyka niemalże na równi z komiksami Koike czy Buronsona ;) Mógłby ktoś w jakimś fajnym limicie pyknąć któryś tytuł bo ciekawej samurajszczyzny u nas jak na lekarstwo.

Offline Geekboy

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 20 Lipiec 2020, 10:46:39 »
Orientuje się ktoś, czy któreś z polskim wydawnictw jest zainteresowane/planuje wydać mangę Kapitan Tsubasa ?

JPF jakiś czas temu wrzucił informację o chęci wydawania klasyków i jak sugeruje zdjęcie pod postem m.in. Tsubasy.

https://www.facebook.com/138340866189262/posts/2973411342682186/

Pytanie czy rzeczywiście coś wydadzą czy to zwykłe podkręcanie zainteresowania  :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 20 Lipiec 2020, 10:48:20 wysłana przez Geekboy »

Offline TranwaY

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 07:49:57 »
To jak już pytamy "czy wydadzą?", to pozwolę sobie rzucić tytułem "Samotny Wilk i Szczenię".... te 7 tomów od Mandragory jest takie samotne.... ktoś słyszał jakieś ploteczki ;) ?

Offline Lou

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 08:40:18 »
Hanami nie wyklucza wydania Samotnego. Wszystko zależy od sprzedaży Poranka.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline rekinn

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #21 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 00:52:21 »
Czytał ktoś Utsubore? Prosze o pomoc!
1.
Spoiler: PokażUkryj
Cytuj
Na końcu bohaterka, ma konkretny brzuch ciążowy. To chyba dziecko tego młodego redaktora- blondyna, nie? Bo gł. bohater nie był zdolny do tego typu prokreacji, dobrze zrozumiałem?

2.
Spoiler: PokażUkryj
Cytuj
Jaki właściwie był motyw bohaterki? Mam wrażenie, że nie pojąłem o czym był komiks. Nie mam bladego pojęcia o co całe zamieszanie. Kapuję jedynie, że wąsaty rąbnął co nie jego, znaczy powieść. Ale dlaczego bohaterka się go tak uczepiła i po co, to nie mam piojęcia.

3.
Spoiler: PokażUkryj
Cytuj
Ile w końcu było tych gł. bohaterek? 3? Nie no, chyba dwie. Ale po cholerę jedna przerabiała się plastycznie w drugą? Nic nie kapuję! :(

Bardzo k**** fajny komiks, szkoda, że nic nie zrozumiałem. :(

Offline Gazza

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 08:16:37 »
ABARA Tsutomu Nihei, warto? :)

Offline adamarluk

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 09:27:38 »
ABARA Tsutomu Nihei, warto? :)
Napiszę, że w zależności od tego czy podchodzi Tobie twórczość Nihei. Osobiście odbiłem się od każdej jego pracy, ale wielu się zachwyca.
Edit: Jest na tyle oryginalny i tak trudny do zaszufladkowania, że najlepiej samemu się przekonać.
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Wrzesień 2020, 09:30:34 wysłana przez adamarluk »

Offline jotkwadrat

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 09:55:53 »
Do mnie kompletnie to nie trafiło, ale to chyba twórca z gatunku tych, których albo kochasz, albo kompletnie ci wiszą.

Offline arczi_ancymon

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 25 Wrzesień 2020, 16:27:37 »
ABARA Tsutomu Nihei, warto? :)

Kiepskie. Blame! to jedyna manga Nihei, która do mnie trafiła. Od reszty się mocno odbiłem.

Offline kenji

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #26 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 22:19:05 »
w temacie BLAME - napaliłem się na ten tytuł , ale nigdzie nie mogę znaleźć tomu #1... czy może źle szukam?

help

Offline Toranga

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 01:26:06 »
w temacie BLAME - napaliłem się na ten tytuł , ale nigdzie nie mogę znaleźć tomu #1... czy może źle szukam?

help
Wyprzedał się. Ale można trafić ma grupach sprzedażowych na FB.

Offline Arne

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 01:28:10 »
Pytanie do zorientowanych w temacie:
Wiecie może gdzie w sensowny sposób i w sensownej cenie mógłbym pozbyć się kilkunastu mang, które przez ostatnie 20 lat pojawiły się w mojej kolekcji, a nie jestem zbytnio zainteresowany, aby w niej pozostały?
Nie ukrywam, że chciałbym odzyskać koszty poniesione przy ich zakupie lub zarobić na nich jeszcze parę złotych :)
Znacie jakieś mangowe grupy sprzedażowe, albo coś w ten deseń?
Mangi są w bardzo dobrym stanie (czytane raz lub w ogóle).
W mandze nie siedzę praktycznie prawie w ogóle i kompletnie nie wiem, gdzie uderzyć, żeby zyskać największy odzew.
Z góry dziękuję za porady.

Offline Shinue

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 01:38:41 »
Napisz co masz to może my kupimy ;)