Autor Wątek: Pytania dotyczące komiksu japońskiego  (Przeczytany 18478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 00:44:21 »
Jeszcze trochę ubij pianę :)

Offline R~Q

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 08:23:25 »
Cytuj
Made in Abyss od lat 11
Heh no nie wiem stary :D

Online Castiglione

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 15 Luty 2021, 08:31:32 »
Jeszcze trochę ubij pianę :)
???

Można było odpowiedzieć merytorycznie, no ale widać to za dużo, żeby się tak wysilać.

Offline Pawel.M

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 10:29:50 »
Jadnak problemy niektórych mnie wciąż zdumiewają. Ileż można powiedzieć, żeby nic nie powiedzieć :D
Heh no nie wiem stary :D
Może trochę przesadziłem :D

Online Castiglione

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 21 Luty 2021, 18:26:41 »
Jadnak problemy niektórych mnie wciąż zdumiewają.
Co fakt, to fakt, też nie rozumiem, co za problem było wytłumaczyć swoją wypowiedź zamiast pisać o jakimś biciu piany, kiedy nikt ciebie nie atakował.
« Ostatnia zmiana: Nd, 21 Luty 2021, 18:29:09 wysłana przez Eguaroc »

Offline Global

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 17:10:06 »
Odkopuje ;)

Wezcie mnie przekonajcie do jakiejs fajnej mangi. Lece na urlop i chcialem zakupic 1-2 mangi do czytania w samolocie. Co polecicie z mang osobie, ktora odbija sie od prawie kazdego anime? Szukam mangi, ktora mnie wciagnie a ktora nie bedzie miala pewnych elementow, na ktore ciagle trafiam w anime. Nie chce horrorow, wampirow, jakichs dziwnych, odrazajacych potworow, przerosnietych broni, sci-fi. Chce akcyjniaka, sensacje albo cos przygodowego. Marzy mi sie japonski Alan Moore albo od biedy Neil Gaiman ;). Mangi omijalem szerokim lukiem, ale przez ostatni rok probuje ogladac, to co mi netflix proponuje z anime i zawsze czuje ze trace czas.
Lista do czego podchodzilem:
Death Note - zmeczylem 8 odcinkow. Wrazenia jak podczas jedzenia szkla.
Hellsing - odpadlem po jednym odcinku. Wampiry mi nie podchodza.
Full Metal Alchemist - 3 odcinki i nuda.
Akira - rok zajelo mi obejrzenie polowy filmu. Nie jest zle, ale czuc ze ma to juz swoje lata.
Demon Slayer - 2 odcinki i odpadlem.
One Punch Man - 1 odcinek. Nuda.
Moze zle do tego podchodze i nieslusznie zakladam, ze mangi sa tak samo slabe, jak anime ktore zostalo na nich oparte?

Z mang, ktore czytalem 20 lat temu, to podeszedl mi Usagi oraz Samotny wilk i szczenie.

I druga sprawa. Ponad 30 lat temu bedac malym globalkiem obejrzalem pelnometrazowa azjatycka animacje. Nie wiem czy to bylo anime albo chinska bajka. Nie pamietam tytulu. Jedyne co pamietam to scena tuz przed koncowymi napisami: odlatujacy statek z zaglami i w tle leciala jakas wpadajaca w ucho piosenka :D Koncowka lat 80-tych albo poczatek 90-tych. Ktos cos?
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Sierpień 2021, 17:13:33 wysłana przez Global »

Online Alexandrus888

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 17:37:13 »
Jak Samotny wilk i szczenię podeszło, to polecam Poranek ściętych głów tego samego autora.
Z autorów pokroju Moor'a przychodzi mi na myśl Tezuka i fenomenalne Do Adolfów, ale to już niedostępne :(
Może Monster?

Offline Global

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 17:50:04 »
Dzieki. Poranek tom 1 jest na kupce wstydu. Pora sie za niego zabrac.
Monster zapowiada sie niezle.

Offline Gazza

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 22:12:40 »
Poranek polecam. Sam niedawno spróbowałem i jest dobrze.

Monster - sąsiad poleca od dawna, ale pierwsze tomy zdaje się trudno dostępne.

Offline sad_drone

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 22:39:29 »
@Global Chcesz japońskiego moore/gaimana ale jednocześnie żeby nie był to żaden z gatunków w których ci panowie się poruszają? :P. Tak jak koledzy wyżej, jak podobał ci się lone wolf poranek również ci podejdzie. Ostrożnie jeszcze polecam sagę winlandzką, ale zaznaczam że ma ona wstawki komediowe (mało, i pojedyńcze kadry) mimo bardzo poważnej/brutalnej tematyki, które mogą być ciężkostrawne. Monstera z kolei nie polecam na powrót do mang, jest strasznie rozwleczony i moralizowanie w nim zawarte jest odrobine infantylne, chociaż sama intryga jest interesująca.

Co do anime które oglądałeś, większość to shoneny, czyli tytułu przeznaczone dla nastolatka, lektury bardziej w twoim klimacie będą się mieściły w kategorii seinen (dla dorosłego czytelnika).

ps usagi to nie manga :D
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Shinue

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 04:54:13 »
"Chce akcyjniaka, sensacje albo cos przygodowego." Polecam mangę Chłopaki z dwudziestego wieku.

Offline maxim1987

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 10:25:10 »
Spróbuj dorwać Uzumaki Junjiego Ito. To wprawdzie horror, ale jeśli lubisz Gaimana to może ta pozycja bardziej Cię zainteresuje.

Offline kosmoski

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 12:53:17 »
Prophecy - 3 tomiki, czyta się ekspresowo, mi się bardzo podobało.

A o czym to? Leniwie posłużę się opisem z gildii:

"Osobnik, noszący na twarzy maskę wykonaną z gazety, umieszcza w internecie filmy na których zapowiada zbrodnie: podpalenia, napady, gwałty... W następnych dniach jego przepowiednie sprawdzają się co do joty.

Kim jest tajemniczy prorok i jakie są jego motywy? Policja ściga się z czasem, a filmy zamaskowanego osobnika przyciągają coraz większe grono sfrustrowanych obywateli. Co najgorsze, zaczynają oni stawać po jego stronie..."

Offline Global

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 16 Sierpień 2021, 14:58:02 »
Dzieki za polecajki.


Offline nori

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 13 Wrzesień 2021, 09:39:44 »
Ostatnio mam nową zajawkę growo/komiksową, w związku z tym pytanko: nie wiecie może, czy jakieś wydawnictwo przymierzało się/przymierza się do tomików z serii The Legend of Zelda? Ewentualnie czytał ktoś, zna te historie? Warte poznania? Widziałem jeden i tak mieszane odczucia...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.