Autor Wątek: Pytania dotyczące komiksu japońskiego  (Przeczytany 18484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #105 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 19:10:10 »
Jeśli chodzi o Poranek i Wilka, możesz sobie spokojnie kupić tylko pierwsze tomy i sprawdzić czy to dla ciebie. Te komiksy są pisane w formie krótkich historii, które oczywiście tworzą dłuższą fabułę, ale każdy tom zawiera zamknięte historie i można w razie czego poprzestać w dowolnym momencie.

Zwłaszcza polecałbym sprawdzić Poranek, imo najlepsze z tego wszystkiego.

A Miecz to moim zdaniem nie ma nic wspólnego z dwoma pozostałymi mangami - magia, cuda, odjechane napierdalanie, przeciwieństwo Poranka i Wilka :).

Jeśli lubisz Usagiego to zdecydowanie mu bliżej do tych dwóch niż Miecza.

Offline OokamiG

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #106 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 20:06:10 »
Jako fan klimatów samurajskich mogę polecić Poranek i Miecz, Wilk jest na kupce do czytania. Oba tytuły jednak, jak w poście wyżej zaznaczono, to zupełnie inne podejście do tematu. Poranek jest realistyczny, często dość przygnębiający, bohater też może czasami wzbudzać mieszane uczucia. Tytuł jednak w oddaniu klimatu jest świetny i też pozwala poszerzyć nieco wiedzę na temat tamtego okresu czy niektórych obrządków. Miecz z kolei to pełny akcji tytuł, ale jest tu też dość mocno zaznaczony wątek fantastyczny. Nie ma też głębi Poranka, gdzie przy każdym rozdziale można wyciągnąć jakąś refleksje czy przemyślenia. Miecz to po prostu historia o zemście, ale podana i narysowana w naprawdę znakomity sposób, choć moim zdaniem niektóre pojedynki są przedstawione dośc chaotycznie. Który bym polecił bardziej? Ciężko stwierdzić, gdyż to zależy od nastroju. Są wieczory kiedy chcę porozmyślać nad Porankiem, a zdarza się, że po prostu chcę poczytać coś dynamiczniejszego i tu Miecz sprawa się znakomicie. Co może łączyć oba tytuły to brutalność. W Poranku jak i Mieczu części ciała nie mają problemu, aby odpadać od reszty po jakimś ciosie, choć kiedy w Mieczu jest to podyktowane głownie akcją, to w Poranku brutalność jest przejmująca w tym względzie, że często wynika z jakiś przywar ludzkich, które doprowadzają do tytułowego ścięcia głów. Brutalność po prostu jest częścią człowieczeństwa społeczeństwa pojawiającego się na kartach mangi i poniekąd coś mówi o ludzkiej naturze.

Offline saruman

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #107 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 21:14:42 »
Proszę o polecenie mangi dla kobiety około lat 30. :)
Szukam na prezent, jest to osoba nie mająca większej styczności z komiksami, więc coś, żeby zaciekawić i zobaczyć czy to się podoba w ogóle czy nie.

Offline HugoL3

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 21:42:08 »
Projekt cosplay, trochę romansik ale zabawny, nawet sam możesz przeczytać ;)
Nieśmiały facet poznaje młode piękności. Nie jest to żaden hentai, podteksty są tylko po to by bawić i obnażyć nieśmiałość głównego bohatera, który poznaje koleżanki dzięki świetnym umiejętnościom krawieckim.

Offline Rodrigues

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 21:52:22 »
Saruman a czy znany jest preferowany gatunek z jakiego mamy coś polecać?

Offline michał81

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #110 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 06:57:37 »
Moja znajoma czyta ]Initial D  :D (a jest 30+), więc rzeczywiście lepiej jakby wiadomo było jakie gatunek preferuje osoba dla której ma być to manga.

Jeśli obyczaj to polecam Nanę , z komedii to Ranmę ½ (duża ilość slapsticku, ale też występują watki obyczajowe) ewentualnie jeśli lubi horror (albo opowieści grozy) to Syrenie opowieści lub Dryfująca klasa.

Offline Murazor

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #111 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 07:19:47 »
Opowieści panny młodej, całkiem przyjemna obyczajówka, pięknie narysowana, ładnie wydana. Dość kobieca tematyka jak widać po tytule :) Jak się spodoba można pchnąc temat dalej, bo jest sporo tomików.

Offline roble

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #112 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 08:23:40 »
Panowie, proponujecie tasiemce dla zaawansowanych a to ma być prezent..  :)
Wspomnienia Emanon od studio jg.. Perełka..  :)


Offline kosmoski

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #113 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 12:49:46 »
Dużo osób polecało kiedyś "O psie, który strzegł gwiazd"


Tylko nie wiem, czy da się od ręki kupić...

Offline saruman

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #114 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 13:47:52 »
Dzięki za wszystkie rekomedacje!

Saruman a czy znany jest preferowany gatunek z jakiego mamy coś polecać?

Z książek czytała romanse typu 50 twarzy Greya, albo przygodowe - Harry Potter, Ulysses Moore.

Offline OokamiG

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #115 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 20:29:28 »
Dużo osób polecało kiedyś "O psie, który strzegł gwiazd"


Tylko nie wiem, czy da się od ręki kupić...

https://allegro.pl/oferta/o-psie-ktory-strzegl-gwiazd-tom-01-13435374972

Też bym polecił, bo to przyziemna, obyczajowa historia. Mało w niej mangowej przesady, a empatycznej osobie może jeszcze bardziej się spodobać. Nie mówiąc już o miłośniku zwierząt. Dla takiego czytelnika, może to być wzruszjąca lektura.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Wrzesień 2023, 21:45:24 wysłana przez OokamiG »

Offline Rodrigues

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #116 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 20:33:39 »
Dużo osób polecało kiedyś "O psie, który strzegł gwiazd"
Tylko nie wiem, czy da się od ręki kupić...

Tego można poszukać w stacjonarnych sklepach Yatta. U mnie ostatnio mieli.

Ze swojej strony zupełnie nieobiektywnie (jako fan Nihei'a) polecam Rycerzy Sidonii (mechy, obcy, romanse, ale też poważniejsze kwestie, jak pytania o istotę człowieczeństwa i ekspansywność gatunków) - 15 tomów, więc całkiem niedużo. Na początek 3 tomy - myślę, że po tym etapie już wiadomo, czy chce się kontynuować tą przygodę.

Offline jotkwadrat

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #117 dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 22:30:08 »
Ja, tradycyjnie, polecę "Solanina".
Piękna, wzruszająca historia z charakterystyczną kreską autora.

Offline Megatron

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #118 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 12:49:44 »
Gdzie ogłaszacie swoje mangi do sprzedania? U nas na forum ludzie widać niespecjalnie są nimi zainteresowani. Wrzucałem niedawno ogłoszenie i komiksy się w dużej części posprzedawały, ale ani jedna manga.

Offline michał81

Odp: Pytania dotyczące komiksu japońskiego
« Odpowiedź #119 dnia: So, 16 Wrzesień 2023, 12:53:21 »
Gdzie ogłaszacie swoje mangi do sprzedania? U nas na forum ludzie widać niespecjalnie są nimi zainteresowani. Wrzucałem niedawno ogłoszenie i komiksy się w dużej części posprzedawały, ale ani jedna manga.
grupy facebookowe "Kup pan komiks" oraz "Giełda komiksowa" tylko że tam jest wszystko

spróbuj Kupię lub sprzedam Mangi i Anime lub Sprzedam, kupię lub wymienię mangi ONLINE