Autor Wątek: Osamu Tezuka  (Przeczytany 12934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 11:10:13 »
Pytanie dziwnym nie jest, na tomikach mang widzieliśmy już imiona i nazwiska w różnej kolejności.

Offline Wtem!

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 23:26:09 »
Zacząłem czytać MW. Zabijanie dzieci - jest, samobójstwa dzieci - jest, tortury - jest, gwałt - jest, pedofilia - jest, homoseksualny związek z katolickim księdzem - jest, zoofilia - tutaj w sumie nie jestem do końca pewny...

Kurde, to moja pierwsza manga (nie licząc Akiry) od.... w sumie to nie pamiętam od kiedy. Po opisie wiedziałem, że to nie będzie łatwy tytuł, ale nie spodziewałem się czegoś takiego. I jeszcze te rysunki, niczym z Lock Super Człowiek (ktoś pamięta?). Niesamowicie to wygląda w kontraście do fabuły.

Jestem w połowie i nie mam pojęcia co o tym myśleć. Z jednej strony To całkiem poważne gó....no, z drugiej są tutaj takie głupotki, które nijak nie pasują do całej historii.

Offline R~Q

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #17 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 10:22:39 »
Zachęciłeś

Offline pokia

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 09:24:30 »
Łukasz! Pierwsze zdanie i spojlery. Tak się nie robi.

Offline Wtem!

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 15 Czerwiec 2020, 09:27:18 »
Przepraszam :(. To dlatego, że w chwili pisania tego posta czułem się emocjonalnie gwałcony. To się nie powtórzy.

Na swoją obronę napiszę jeszcze tylko, że to wszystko dzieje się na samym początku.

ramirez82

  • Gość
Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 19:25:00 »
Kotori zaprezentowało swoją okładkę do Fusuke Tezuki - premiera jeszcze w lipcu.



Cytuj
Fusuke Shimomura to przeciętny, borykający się z brakiem pieniędzy młody biznesmen. Uparcie próbuje odnaleźć szczęście w miłości i odnieść sukces, ale świat nieodmienne stroi sobie z niego żarty. Mimo to Fusuke dzień po dniu stara się sprostać zaskakującym wyzwaniom, jakie stawia przed nim życie.


Offline R~Q

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #21 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 20:31:49 »
Wygląda w porządku.

Czekam na któreś magnum opus w naszym kraju. Np. Budda albo Phoenix.

MW zakupione i czeka na nastrój. Ayako było... przyciężkawe, obawiam się podobnych uczuć.

Bender

  • Gość
Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 19 Lipiec 2020, 09:55:14 »
Ja zdecydowanie na Black Jack. Niestety nie załapałem się na komplet od Verticala. Nie mam pojęcia czemu nie robią dodruków. To samo z Phoenix.

Offline R~Q

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 14 Sierpień 2020, 15:44:51 »
Zacząłem MW i odpuściłem na razie. XD Ayako, o ile mroczne i ciężkie, to jednak miało ciekawą historię i czułem jakieś tam zainteresowanie losami bohaterów. W MW na razie widzę krawędziowość, gościu wyrządza ogromne krzywdy ludziom, gwałci, morduje, okrada i uchodzi mu to na sucho. Na razie przerwa w czytaniu tego.

Dla odmiany, wchłonąłem ostatnio Metropolis. Bardzo fajne. Trochę psycholskie (Osamu miał chyba 21 lat jak to tworzył) i pełne dziwnych pomysłów (myszusy mikusy) ale sympatyczne, utrzymane w nietypowym i atrakcyjnym stylu dialogi i mimika i ogółem polecam. Aż nabrałem ochoty na pozostałe tomy Trylogii Sci-Fi, może ktoś to wyda.

Offline Hans

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 17:24:18 »
Chciałbym zacząć czytać komiksy Tezuki, jednak nie wiem od czego zacząć. Mógłbym prosić o polecenie tytułów, mogą być w wersji angielskiej. Zależymy na dobrym czytadło.

Offline misiokles

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 17:46:38 »
Ten wątek ma tylko dwie strony i pada w nim kilka tytułów, które uznawane są za bardzo dobre. Możesz od nich zacząć!

Offline Hans

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:08:23 »
Właśnie je spisałem, ale zastanawiałem się czy jest coś „must have” co koniecznie trzeba przeczytać, a nie zostało wymienione. Jestem słabo rozeznany w komiksach japońskich i chciałbym to troszkę nadrobić. Dzięki  :)

Offline misiokles

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:23:55 »
Jest 'mush have' - Do Adolfów.

Offline adamarluk

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:43:43 »
Q
Jest 'mush have' - Do Adolfów.
... i Ayako

Offline Hans

Odp: Osamu Tezuka
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 19:36:17 »
Jest 'mush have' - Do Adolfów.
Kupienie tego to niezły wysiłek , na ebay.com znalazłem, a polskie wydania to cenowe zaskoczenie . Poszukiwania zostawiam na noc :)