Autor Wątek: One Piece  (Przeczytany 3870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wonap

One Piece
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:17:33 »
Manga stworzona przez Eiichirō Odę opowiada o przygodach pirackiej załogi Słomkowego Kapelusza.
Wydawana nieprzerwanie od 1997 i liczącą już 90 tomów.
W polsce wydanych jest już przez JPF 53 tomy.
Obecnie przeczytałem 30 tomów i patrząc, że manga ciągle jest w topach sprzedaży na Świecie to pomysły widać się nie kończą.

Offline death_bird

Odp: One Piece
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:52:56 »
Wszedłem przez przypadek celem sprawdzenia czegoś i muszę zapytać: nazwa komiksu jest od kiecki (po naszemu "mała czarna")?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Boro

Odp: One Piece
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:46:47 »
Nie nie, One Piece to w mandze legendarny skarb piratów

Offline death_bird

Odp: One Piece
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 22:13:26 »
Aaa... ok. Skojarzyło mi się cokolwiek jednoznacznie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline wonap

Odp: One Piece
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 07:44:03 »
Za dwa dni wychodzi w Polsce 54 tom a tutaj taka cisza?;) Serio nikt inny nie śledzi?;)

Offline Voitas

Odp: One Piece
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 09:16:42 »
Lubię od czasu do czasu przeczytać jakąś mangę. Problem z nimi jest właśnie taki...

Za dwa dni wychodzi w Polsce 54 tom

Jak długo można to wszystko ciągnąć? :)

Offline wonap

Odp: One Piece
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 10:44:02 »
W Japonii jest już ponad 90 tomów i dalej wydają;)

Offline LordDisneyland

Odp: One Piece
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 15:28:10 »
Nie znam ww mangi, ale złożyłem kiedyś takiego cudaka-



i mam pytanie- czy taka machina faktycznie występuje w OnePiece? Jeśli tak, to czy moglibyście podać numer tomu? Choć zdaję sobie sprawę, że przy 90 tomikach może być trudno...
Z góry dziękuję.
,, - Eeeeech.''

Offline wonap

Odp: One Piece
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 16:13:56 »
W pierwszych 30 nie ma;)

Offline R~Q

Odp: One Piece
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 07:31:34 »
Warto wchodzić w One Piece jeśli mam ochotę na lekki ale niegłupi shonen? Wciąga jak Dragon Ball? Nie ma gimnazjady? Rozważam też Hellsinga i FMA (krótsze) a także Berserk (ale to chyba trochę poważniejsze niż shonen).

Offline Hood

Odp: One Piece
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:09:18 »
One Piece nie każdemu podejdzie i ma na ten moment 90+ tomów,  Hellsing to nie shonen.
FMA polecam.

Offline Antari

Odp: One Piece
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 18 Sierpień 2019, 23:54:38 »
Warto wchodzić w One Piece jeśli mam ochotę na lekki ale niegłupi shonen? Wciąga jak Dragon Ball? Nie ma gimnazjady? Rozważam też Hellsinga i FMA (krótsze) a także Berserk (ale to chyba trochę poważniejsze niż shonen).

One Piece jest genialny, jest to wartościowy Shonen. Na pewno lepszy od Bleach czy Fairy Tail. Wciąga już od pierwszych kartek, a z każdym kolejnym story arciem jest coraz lepiej. Oda ma też dar to tworzenia niezapomnianych postaci i umie domykać story arci. Samemu kompletowaniu załogi statku przez głównego protagonistę poświęcił masę czasu.

Klasycznie przeszkodą do wejścia w taką serie jest liczba dostępnych tomów. Ja odpadłem gdzieś po 20, ale nie dlatego, że poziom spadł tylko zwyczajnie złapałem lekką zadyszkę. Obiecuję sobie wrócić do tej mangi kiedyś bo zdecydowanie na to zasługuje. Wydaje mi się też, że w Japonii ludzie podchodzą do tego bardziej na luzie. Ot, kupują kolejne tomy wyrywkowo nie przywiązując aż takiej wagi do wydarzeń. Konia z rzędem temu, kto po przeczytaniu 90 tomów kojarzy co się działo w 5 albo 24.
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Sierpień 2019, 23:56:29 wysłana przez Antari »

Offline wonap

Odp: One Piece
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 09:14:41 »
Polecam zainteresować się One Piece.
Nie jestem jakimś fanem mangi, z dłuższych to tylko Dragon Balla przeczytałem ale One Piece wciąga.
Z jakiegoś powodu jest najlepiej sprzedającą się mangą i sięga po nie właśnie szersze grono;)
Tomy nie są drogie, proponuję kupić ze 3 i się zapoznać;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: One Piece
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 10:50:56 »
https://www.theguardian.com/books/2022/sep/20/longest-single-volume-book-in-the-world-goes-on-sale-and-is-impossible-to-read

Cytuj
The 21,450-page volume of manga series One Piece is physically unreadable, to highlight how comics now exist as commodities


Offline Alexandrus888

Odp: One Piece
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 11:51:00 »
Ale jak to "nie do przeczytania"? :o



 8) 8) 8)