Autor Wątek: Kapitan Tsubasa  (Przeczytany 1733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Kapitan Tsubasa
« dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 18:23:47 »


Bałem się trochę lektury tej mangi, ale weszła jak dobre stare wino. Przed premierą na forach mangowych naczytałem się jak bardzo się zestarzała i jak słabe ma rysunki i okazało się to nieprawdą. Fabularnie jest naprawdę dobrze, wszystko jest tu dużo bardziej skondensowane niż w anime, nie ma żadnych dłużyzn w stylu, że ktoś biegnie przez pół rozdziału przez boisko, aż byłem w szoku jak szybko tutaj akcja się dzieje w porównaniu do animacji. Rysunki też mocno mnie zaskoczyły na plus.







Online xanar

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 18:54:27 »
Czyli wszystko na + w tym anime to jeden strzał trwał parę odcinków.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline 79ers

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 19:03:43 »
Obok Yattamana, Sailor Moon i Gigiego to filmowe klasyki  ;D ;D

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 19:17:00 »
Pierwszy tom wziąłem "na próbę"; anime wspominam bardzo miło, ale ogólnie nie przepadam za piłką. Tutaj jednak wsiąkłem i przeczytałem cały tom za jednym posiedzeniem. No i wygląda na to, że będę kupował kolejną serię. Jedyne do czego mam "ale" to tłumaczenie, które w moim odczuciu jest zbyt współczesne i młodzieżowe. Dziwnie to niekiedy się czytało. Ale ogólnie całość bardzo na plus, a kreska jest świetna. Czekam teraz na "Initial  D" i myślę czy nie sięgnąć po "Haikyuu" od Studia JG.

Offline Leyek

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 19:38:17 »
Fajne te przykładowe strony. Wahałem się czy brać (znam tylko animację, uwielbiam jej głupotki, superstrzały, dwójkowe akcje itd.), ale teraz mnie przekonałeś ;)

Twarda oprawa to pewnie jakiś preorder?

Online xanar

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 19:45:19 »
Ostnimi czsie jakiś remake zrobili teog anime.

Twarda w preorderze, ale czasem jak im zostaje to można kupić później, różnie bywa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 19:46:24 »
Twarda oprawa to pewnie jakiś preorder?
Tak. Ale nieraz zostają jeszcze sztuki po wysyłkach i wracają na stan sklepu, choć nie zawsze. Trzeba obserwować

Offline Leyek

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 21:12:28 »
W sumie to chyba wolę SC :)
Raz, że zamówię na Gildii przy okazji jakiegoś zamówienia, dwa zawsze to ciut mniej miejsca na półce :) Szczególnie, że to pewnie będzie miało pełno tomów.

Online michał81

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 21:59:34 »
Szczególnie, że to pewnie będzie miało pełno tomów.
21 tomów.

Offline Interloper

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 22:00:20 »
Na Gildii tom pierwszy ma obniżkę tylko pięcioprocentową. A taki Dragon Ball kolorowy jest 20% taniej. Hmmm...

Offline amsterdream

Odp: Kapitan Tsubasa
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 22:15:48 »
Jak ktoś bardzo chce twardą oprawę, to gdzieś 3 tygodnie po premierze, JPF zawsze wrzuca jeszcze 50-100 egzemplarzy, które pierwotnie są przeznaczone na reklamacje.