Autor Wątek: Kotori  (Przeczytany 25171 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Kotori
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:50:34 »
Dość młode, ale mające coraz ciekawszą ofertę wydawnictwo.

Strona

Plan wydawniczy na luty 2019:

Itachi

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #1 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:20:22 »
Naszą piątą pyrkonową nowością jest artbook do serii Sword Art Online. Album zawiera kolorowe ilustracje, projekty okładek, szkice oraz grafiki koncepcyjne postaci, stworzone na potrzeby anime. A wszystko to opatrzone komentarzami autora ukrywającego się pod pseudonimem abec. Na końcu znajduje się krótkie opowiadanie Rekiego Kawahary o tym, jak kuchenne rewolucje Kirito i spółki pokonały ograniczenia systemowe ALO.
 Szczegóły wydania polskiego:


     format: 210 x 290 mm
     okładka: miękka ze skrzydełkami
     liczba stron: 160 (w pełnym kolorze)
     cena okładkowa: 89,90 zł
     termin wydania: 26 kwietnia 2019 (Pyrkon) Artbook nie będzie dostępny w salonach sieci Empik.


Obraz może zawierać: 1 osoba
Hmm, to już takie ekskluzywne wydanie powinno być wydane w twardej oprawie.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Luty 2019, 17:23:03 wysłana przez Itachi »

Itachi

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 17:25:30 »
Miło nam poinformować, że już we wrześniu na Festiwalu Gier i Komiksu w Łodzi będziecie mogli kupić pierwszy tom mangi „Oyasumi Punpun” autorstwa Inio Asano. Polskie wydanie będzie w wersji omnibusowej, czyli dwa tomy w jednym.

Szczegóły wydania:
tytuł polski: „Dobranoc, Punpunie”
format: 145 x 205 mm
gatunek: dramat, okruchy życia, romans
cena wydania w oprawie miękkiej z obwolutą: 54,90
cena wydania w twardej oprawie: 64,90 zł
liczba tomów: 7

Jeszcze dzisiaj pojawi się preorder w naszym sklepiku.

-------------------------------

Poznajcie Punpuna – dziesięcioletniego chłopca wychowywanego przez niestabilną emocjonalnie matkę i skorego do przemocy ojca – oraz jego przyjaciół, równie ciężko doświadczonych przez los.
Oto opowieść o radzeniu sobie z trudną rzeczywistością w otoczeniu dysfunkcyjnej rodziny i zwichniętych psychicznie rówieśników. O poszukiwaniu samego siebie w bezdusznym, niezrozumiałym świecie. O pytaniach, na które każdy z nas szukał kiedyś odpowiedzi. I o tym, jak pod wpływem traumatycznych przeżyć ginie w człowieku niewinność i ufność.


Bender

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 09:18:10 »
Przymierzałem się kiedyś do tego ale jakoś się rozeszło po kościach. Ktoś czytał? Fajne?

Offline R~Q

Odp: Kotori
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 23 Październik 2019, 21:20:35 »
"Made in Abyss" to bardzo fajna manga. Przygodowa fantasy, ale równocześnie horror, w tym body horror i dość wykręcone klimaty.

Autor ma też specyficzne fetysze, które przelewa na papier, ale jeśli ktoś nie jest tzw. moralfagiem, to nie będą one ani trochę przeszkadzać.

Offline Shinue

Odp: Kotori
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 27 Październik 2019, 00:58:54 »
Właśnie skończyłem czytać pierwszy tom "Dobranoc, Punpunie". Lektura już od pierwszych stron wciągnęła mnie jak odkurzacz. Przed zakupem rzuciłem okiem na kilka recenzji. Miało być depresyjnie ale nie było. Manga pokazuje życie z jego wzlotami i upadkami więc czasem jest śmiesznie a czasem smutno. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Polecam. Petarda.

Offline jotkwadrat

Odp: Kotori
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 27 Październik 2019, 01:07:15 »
A czytałeś Solanina i Dziewczynę znad morza? Inio Asano niesamowicie gra na emocjach. Uwielbiam gościa.

Offline amsterdream

Odp: Kotori
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 27 Październik 2019, 07:46:26 »
Czy jak czytałem Osiedle, Solanina i Dziewczynę i żadna z tych mang mi się nie podobała to jest sens brać Punpuna? Czy to jednak typowy Asano?

Offline wujekmaciej

Odp: Kotori
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 27 Październik 2019, 15:34:51 »
ciężko powiedzieć. Punpun jest bardziej kompleksową opowieścią niż Solanin i mniej kontrowersyjną niz Dziewczyna znad morza. na pierwszy rzut oka pozbawiony jest też oniryzmu Osiedla Promienistego. nie zmienia to faktu, że Asano tak autentycznie przedstawia charaktery i emocje, że ja zawsze mam opad szczęki, bo widzę w jego fabułach prawdziwe życie. niewielu jest autorów, którzy są w stanie wywołać u mnie takie wrażenie.

Offline R~Q

Odp: Kotori
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 18:23:55 »
W tym miesiącu ostatni tom MiA ;> ciekawe jakimi chorymi zboczeniami autor uraczy nas tym razem.

To wychodzi ciągle po japońsku jako webcomic, prawda? Wiecie, jaki jest status tegoż? Zn. ile rozdziałów po 7. tomie już powstało?

Offline R~Q

Odp: Kotori
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 22:09:06 »
Przeczytałem pierwszy tom "Ku Twej Wieczności" i na razie polecam - spokojne i lekkie, ale nie prostackie plemienne fantasy. Odczuwam ciekawość, co będzie dalej. Poza tym tytył jest nowy (2017), a autorka to młoda laska.

Offline michał81

Odp: Kotori
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 15:53:56 »
Można już zamawiać w przedsprzedaży pierwsze 3 tomy Edenu

https://mangastore.pl/eden-c-2_8_493.html

Dla przypomnienia będzie to wersja 2 w 1, czyli każdy polski tomik będzie zawierał dwa japońskie.

Oprawa miękka w obwolucie (cena 64,90 zł) – po premierze tytuł trafi do innych sklepów i do sieci salonów Empik.

Oprawa twarda (cena 74,90 zł) – wydanie będzie dostępne tylko w sklepie mangastore.pl

Wersja w oprawie twardej będzie wydrukowana w nakładzie 500 sztuk. Nie będzie dodruków.

Offline Lipa

Odp: Kotori
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 16:57:50 »
Dzięki za info, zamówione

Offline arczi_ancymon

Odp: Kotori
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 16:59:36 »
O, jakoś ominęła mnie informacja o nowym wydaniu. Fajnie.

Online Castiglione

Odp: Kotori
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 01 Styczeń 2021, 17:05:38 »
Ciekawe jak te 500 szt. ma się do nakładów twardych opraw od jpfu. W każdym razie chyba się skuszę.