Autor Wątek: Kotori  (Przeczytany 25188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Warpath

Odp: Kotori
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 20:46:34 »
Kotori wyglądają bardziej "książkowo". Jestem bardzo ciekaw wrażeń.

Odnośnie JPF - Ranma mi podchodzi wydana w tej formie, jednak mam problem z Dragon Ballem. Tutaj czuję tą "taniość", o której wspomina amsterdream. Może to ze względu na papier? Dla mnie jednak powinien to być offset albo bardziej matowa kreda. Zbyt to wszystko lśniące i wyjaskrawione, przez co mam odczucie lekkiej tandety. Nie wiem czy to tylko ja.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Kotori
« Odpowiedź #76 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 20:50:18 »
Mangi od Kotori są dużo lepsze jakościowo, JPF to "taniość", czasami też cierpią na syndrom BZG - po lekturze cały grzbiet im chodzi na boki.

Nie zawsze tak jest, ale fakt, zdarza się to, a fajnie to nie wygląda. Ostatnio mam tak z komiksami od Muchy i niektórymi Egmontami. Boję się jak to będzie wyglądało w przypadku "City Hunter", bo tam przecież będzie 600 stron na tom. W przypadku Ality jest OK, bo większy format, ale tutaj? No zobaczymy.

Jeżeli zaś chodzi o Kotori to w moim odczuciu są to solidniejsze wydania i na pewno warte swojej ceny. Podobno mają jeszcze jeden tytuł ogłosić w twardej oprawie w miejsce Punpuna, a premiera ma być we wrześniu. Pewnie na Pyrkonie coś ujawnią, jeżeli faktycznie mają jeszcze coś w zanadrzu.

Online xanar

Odp: Kotori
« Odpowiedź #77 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 21:00:49 »
W JPFach jak jest rysunek na dwie strony to można rozłożyć na płasko i wszystko widać, w tym Kotori to sztywne to wszystko, mogli równie dobrze zrobić klejoną tą książkę przy takiej konstrukcji nie byłyby żadnej różnicy podczas czytania. Papier u jednych i drugich raczej taki sam.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LukCook

Odp: Kotori
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 14:00:37 »
Kotori wysyła preordery 5go tomu Edenu. Właśnie dostałem powiadomienie, że paczka w drodze.

Offline R~Q

Odp: Kotori
« Odpowiedź #79 dnia: So, 07 Maj 2022, 10:44:25 »
Kotori wysyła preordery 5go tomu Edenu. Właśnie dostałem powiadomienie, że paczka w drodze.
Ja już dostałem.

Ten tom kończy pierwszy story arc (z dwóch) w serii i zaczyna drugi. Można więc teraz przeczytać pierwsze 4,5 tomu, a resztę przeczytać, gdy już wszystko wyjdzie i nie będzie wrażenia "nie wiem, co się dzieje".

Offline Voitas

Odp: Kotori
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 10:41:27 »
Jest tam gdzieś wyraźnie zaznaczone to zakończenie pierwszego story-arc w piątym tomie? Który rozdział to kończy?

Offline PawelC

Odp: Kotori
« Odpowiedź #81 dnia: Śr, 18 Maj 2022, 18:59:51 »
Są gdzieś online przykładowe plansze O psie, który strzegł gwiazd? Google-fu mnie totalnie zawodzi a brzmi interesująco.


Offline PawelC

Odp: Kotori
« Odpowiedź #83 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 18:35:54 »
Nie pomyślałem żeby poszukać angielskiej nazwy, dzięki!


Offline Alexandrus888

Odp: Kotori
« Odpowiedź #85 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 21:21:11 »
Można też wyszukać angielską skanlacje i poznać je wszystkie. Nie proponuję, nie sugeruję, tylko informuję, że można :P

Offline R~Q

Odp: Kotori
« Odpowiedź #86 dnia: Cz, 26 Maj 2022, 18:32:19 »
Jest tam gdzieś wyraźnie zaznaczone to zakończenie pierwszego story-arc w piątym tomie? Który rozdział to kończy?
Sorry, że nie odpisałem wcześniej. Zajrzałem dokładniej do mangi i to, co nazywam pierwszym story-arkiem kończy się wraz z końcem 4. tomu. A początek 5. tomu to taka historia przejściowa w sumie (ta dziejąca się w Xinjiangu).

Offline Voitas

Odp: Kotori
« Odpowiedź #87 dnia: So, 28 Maj 2022, 19:44:25 »
Dzięki, biorę się za czytanie :)

Offline Comzilla!

Odp: Kotori
« Odpowiedź #88 dnia: So, 28 Maj 2022, 21:03:42 »
Udało mi się zmontować filmik "O psie, który strzegł gwiazd".
Ogólnie tomik jest podzielony na 4 historie i to przy tej drugiej straszliwie się usmarkałam.
Jeśli musieliście kiedyś pożegnać swojego pupila, a chcieli byście przeczytać tą historię, to trzymajcie chusteczki w pogotowiu.
Mi ta manga przypadła do gustu, chociaż postacie ludzkie są rysowane w mocno karykaturalny sposób, czego nie lubię. Same pieski są urocze.

Mój kanał na YT Comzilla!

Offline OokamiG

Odp: Kotori
« Odpowiedź #89 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 21:06:48 »
Pięknie się prezentuje na zewnątrz, jak i w środku: