Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173281 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #330 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 15:37:01 »
JPF kilka dni temu wrzuciło fotkę na FB z wydrukowaną Akira 2 i info, że rozpoczynają wysyłkę. Czyżby znów do pozostałych sklepów dali później? :(

A czekam na Akirę, bo blokuje mi m. in. Twardziela i Criminal 3.

Offline Klima

Odp: JPF
« Odpowiedź #331 dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 15:53:08 »
Oj z przyjemnością przytuliłbym City Hunter <3

Midar

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #332 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 22:03:23 »
Właśnie „połknąłem„ dwójeczkę nowego wydania Akiry. Ależ mnie ten komiks wciągnął, zwłaszcza, że czytam go pierwszy raz.

Offline Voitas

Odp: JPF
« Odpowiedź #333 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 23:03:59 »
U mnie czeka w kwarantannie do jutra do rozpakowania i chyba zacznę czytać od 1 tomu. Też wcześniej nie czytałem.

Offline Voitas

Odp: JPF
« Odpowiedź #334 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 13:46:57 »
Czy Wasza nowa obwoluta do pierwszego tomu Akira tez jest duzo za duza?

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #335 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:13:28 »
Coś im wybitnie nie pykło z tymi obwolutami, w zasadzie to nie wiem po co do miękko okładkowych, ma być po taniości to po co do tego jeszcze ta obwoluta.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Voitas

Odp: JPF
« Odpowiedź #336 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 14:51:40 »
Te obwoluty tylko przeszkadzają i trzeba je zdejmować do czytania :)

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #337 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 15:13:46 »
Coś im wybitnie nie pykło z tymi obwolutami, w zasadzie to nie wiem po co do miękko okładkowych, ma być po taniości to po co do tego jeszcze ta obwoluta.
Taka japońska tradycja. Tam mangi zwykle ukazują się w miękkiej oprawie z obwolutą.
Zauważ tak, że w przypadku "Akiry" polskie wydanie jest 1:1 kopią oryginału. Na obwolucie oraz wewnętrznej okładce są inne ilustracje, więc wydanie bez obwoluty byłoby pozbawione części grafik obecnych w oryginalnym wydaniu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #338 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 15:37:49 »
Nie wiem, może i tak jest, nie zmienia to faktu, że niektóre tradycje są bezsensu. Ja to wolałbym na twardo w obwolucie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #339 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 16:05:25 »
w przypadku "Akiry" polskie wydanie jest 1:1 kopią oryginału.
Eeee... nie. Przecież mamy po polsku.
Nie wiem, może i tak jest, nie zmienia to faktu, że niektóre tradycje są bezsensu. Ja to wolałbym na twardo w obwolucie.
Dokładnie. Gdybym chciał wydanie oryginalne, to bym je zakupił. Nie zawsze trzeba mieć tak jak w pierwowzorze - zwłaszcza, że jest on niezbyt udany (te strony przylepione do okładki...).

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #340 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 20:14:40 »
U mnie obwoluta jest przesunięta względem wymiarów książki (?) przez co, gdy tom normalnie stoi na półce w obwolucie, to nadruk jest jakieś 2 mm w bok, tj. grzbiet nie jest centralnie na grzbiecie.

Dla mnie to tbw, ale ciekawe, czy na fanpeju JPF-u już mają ból d.

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 07:31:24 »
Gdybym chciał wydanie oryginalne, to bym je zakupił. Nie zawsze trzeba mieć tak jak w pierwowzorze
JPF pisało i było tutaj wspominane. Licencjodawca wymusił format. Mogło być tak jak jest, albo wcale.

U mnie obwoluta jest przesunięta względem wymiarów książki
Ja mam równo, więc możesz reklamować.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #342 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 08:58:41 »
Muzazor, czy naprawdę obwoluta przesunięta o 2 mm to powód do reklamacji? Zwłaszcza w dzisiejszych czasach? Zwłaszcza kiedy gadamy o wspieraniu wydawnictw i oszczędzaniu biednych kurierów.

Popieram tbw-postawę  R~Q

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 10:09:42 »
U mnie obwoluta jest przesunięta względem wymiarów książki (?) przez co, gdy tom normalnie stoi na półce w obwolucie, to nadruk jest jakieś 2 mm w bok, tj. grzbiet nie jest centralnie na grzbiecie.

Dla mnie to tbw, ale ciekawe, czy na fanpeju JPF-u już mają ból d.

Można np. spróbować nadmiar obciąć nożykiem. Czasami taka wystająca obwoluta, bez przycięcia może się mocno zniszczyć. Ja bym pewnie nic z tym nie robił, tak tylko podpowiadam.

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 10:10:51 »
Nie pisałem, że jest to powód do reklamacji :) napisałem, że można to zareklamować. Tak jak źle nadrukowane grzbiety.