Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173300 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #270 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 09:08:42 »
Akira w preorderze z darmową przesyłką jest, 10 zł droższy niż ten sam komiks po premierze. Jak to tak zawsze wygląda, To wolę poczekać na dwa kolejne tomy i kupić je razem. Wyjdzie dwie dychy taniej.
Nie rozumiem twojego oburzenia. Dzięki temu masz darmową wysyłkę (o wartości ok. tych 10 zł) i otrzymujesz go w pierwszej kolejności.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #271 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 09:11:02 »
Pewnie gdzieś to było poruszane, ale ja na mangagarden kupowałem pierwszy raz i dlatego jestem zaskoczony. Do rzeczy.

Akira w preorderze z darmową przesyłką jest, 10 zł droższy niż ten sam komiks po premierze. Jak to tak zawsze wygląda, To wolę poczekać na dwa kolejne tomy i kupić je razem. Wyjdzie dwie dychy taniej.

I nie chodzi tutaj o te dwie dychy tylko o podejście do klienta, bo ci zasilający kasę przed premierą, biorąc towar w ciemno sa, że tak powiem dojeni. Nie podoba mi się to.

Znaczy, wiesz możesz poczekać i rok albo dwa, pewnie będzie jakaś promocja/wyprzedaż i kupisz jeszcze taniej, także wiesz może warto poczekać te dwa lata, albo i trzy.  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 09:17:09 »
@pokia Zawsze tak to wygląda bo ta "darmowa" wysyłka jest de facto wliczana w cenę produktu. Przy tańszych mangach różnica nie jest tak duża, przeważnie 3-5zł, ale zawsze jest. Wyjątkiem są cykle Mega Manga i kolekcja Ito - tam jeśli cena spada po premierze to góra 2zł a czasami wcale.

Tak na marginesie to jestem zachwycony tym nowym wydaniem Akiry. Bije na głowę to z lat 90-tych. Super papier, tłumaczenie a sposób przekładu onomatopeji w każdej mandze powinien tak wyglądać.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Luty 2020, 09:19:00 wysłana przez amsterdream »

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #273 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 09:22:49 »
Panowie. To nie jest darmowa wysyłka, tylko wysyłka doliczona do ceny komiksu. Chodzi o to, że nie widzę benefitów składania zamówienia przedpremierowego.

Może dlatego, że jestem nauczony na grach dostawać coś extra za kupowanie w ciemno/zaufanie do wydawcy. Chociaż po Battlefield V, chyba się wyleczyłem z preorderów gier.

A cena Akiry nie spadła miesiąc po premierze, tylko w dniu premiery.

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #274 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 09:58:01 »
Jedyna sytuacji, gdzie to miało sens, były limitowane twardo-okładkowe preordery Blame, czy Ality - dostępne jedynie przedpremierowo.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #275 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 10:11:03 »
...otrzymujesz go w pierwszej kolejności.


A w tym przypadku, preordery wysyłali przeszło miesiąc wcześniej, więc to znacząca różnica.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #276 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 10:41:26 »

A w tym przypadku, preordery wysyłali przeszło miesiąc wcześniej, więc to znacząca różnica.

Ale to przecież wynikało z problemów produkcyjnych. Dam komiks zaliczył spory poślizg.

Ja komiksu nie jeszcze nie mam, więc powyższy argument się nie klei.

Jeszcze raz to napiszę. No podoba mi się, że cena komiksu w dniu premiery jest niższa niż w przedsprzedaży. A benefitów z tego nie ma. Gdyby cenę obniżyli po jakimś (dłuższym) czasie, to nie miałbym ścisku pośladków o te dziesięć złotych.

To tak ja z tymi kolorowymi stronami, są trzy, ale podkreślamy to. Koszty dostawy dodajemy do ceny produktu, ale piszemy, że darmowa i akcentujemy to. Słabe.

Więcej nie będę się nad tym rozwodził. Komiks może do mnie dzisiaj dojdzie. A nóż widelec jeszcze się okaże, że w przesyłce sa jakieś suveniry i wyjdę na głupka...

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #277 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 10:47:57 »
Jeżeli kupisz po premierze z tą samą wysyłką to będzie drożej, nie taniej jak piszesz, przedpremierowo 73,50 po premierze 77,50.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #278 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 17:07:48 »
Najlepiej poczekać i brać po dwa tomy, kiedy spadnie ich cena po premierze - darmowa dostawa od 120 zł. Sam pewnie tak uczynię - tzn. dokupię pięć tomów, gdyż pierwszy mam. Nie śpieszy mi się, a na dodatki, które mogłyby mnie nakłonić do zakupu preorderów są małe szanse.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #279 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 17:37:00 »
Ktoś na forum pytał czy jest sens kupować nowe wydanie Akiry jak się ma stare. Dopiero wczoraj miałem czas je porównać i dzieli je dosłownie przepaść. To pierwsze, w zestawieniu z tym nowym, wygląda wręcz jakby robili je jacyś amatorzy. Jakieś nieudolnie powklejane teksty, brzydka czcionka, paskudne onomatopeje a najbardziej zdziwiła mnie kwestia graffiti które Otomo rysował w tle w ogromnej ilości i które stanowiło integralną część rysunków. W nowym wydaniu wszystko jest ładnie zostawione i tłumaczenie jest w przypisach a w starym w część miejsc jest nieudolnie wklejony polski tekst a te mniejszą czcionką są całkowicie wymazane i nic w ich miejscu nie ma. Dosłownie pustka. Aż mnie zamurowało jak to zobaczyłem, ale w latach 90-tych człowiek nie zwracał uwagi na takie rzeczy i cieszył się z samego faktu wydania mangi. Warto więc brać nowe wydanie nawet jak się posiada stare, IMO to jedna z najlepiej wydanych mang na polskim rynku (JPF zrobił ogromny krok do przodu w kwestii edycji a częściowo też dzięki Japończykom, którzy nie zgodzili się na biały papier i tłumaczenie onomatopei :D). Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to papier na którym wydrukowano kolorowe strony - jest bardzo niskiej gramatury i prześwituje, ale może to też jakiś wymóg Japonii. Co do samej mangi to czytałem ją pierwszy raz od 9 lat i już zapomniałem jak genialne i kultowe jest to dzieło.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Luty 2020, 17:51:22 wysłana przez amsterdream »

Offline Martin Eden

Odp: JPF
« Odpowiedź #280 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 18:12:59 »
Rozgrzałeś mój apetyt. Jak już do mnie dojedzie, to tak właśnie będę czytał: pierwsze wydanie obok drugiego i porównawczo, strona po stronie. Ostatnio zrobiłem tak Halo Jones i to było jak wyjście głęboko poza sam komiks.

Obawiam się tylko wzrostu wulgarności w tłumaczeniu, bo w przypadku Ality bardzo mnie to zaskoczyło.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #281 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 19:17:46 »
Chodzi o to, że nie widzę benefitów składania zamówienia przedpremierowego.
to nie składaj

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #282 dnia: Pn, 03 Luty 2020, 19:27:41 »
Obawiam się tylko wzrostu wulgarności w tłumaczeniu, bo w przypadku Ality bardzo mnie to zaskoczyło.

Wzrost wulgarności jest duży, ale akurat tutaj pasuje bo wszyscy bohaterowie są z nizin społecznych - gangi, trudna młodzież z poprawczaka. Do tego dochodzą wojskowi. Jakoś tak naturalnie z ich ust brzmiały te wszystkie przekleństwa.

Offline Cement

Odp: JPF
« Odpowiedź #283 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 20:34:55 »
W moim wydaniu Akiry który dziś dostałem z Gildii kolorowe strony na początku komiksu mam wydrukowane dwa razy. Kolejność stron jest zachowana , pytanie czy tak ma być czy mam tylko taki egzemplarz?

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #284 dnia: Pn, 10 Luty 2020, 18:17:03 »
Mamy prośbę do czytelników
Nadarzyła się okazja na powrót dzieł Rumiko Takahashi, którą możecie znać z tytułów takich jak "Ranma 1/2", czy "Inuyasha".
Mamy szansę na wydanie jej najlepszych dzieł, ale są pewne warunki, które musielibyśmy spełnić.
Mamy więc do Was prośbę, czy moglibyście napisać w komentarzu na ile jesteście zainteresowani jej twórczością?
Czy kupilibyście jej tytuły priorytetowo? Co chcielibyście przeczytać od pani Rumiko? Za co ją lubicie itp.
Każda uwaga będzie wielce pomocna.
Naszym planem byłoby wydanie nowych tytułów oraz wznowienia od początku "Ranmy 1/2", czy "Inuyashy".
Zakładając, że doszłoby do wydania, byłyby to tomy po około 400 stron w formacie A5 (jak wydajemy np. kolekcję Junjiego Ito), cena wahałaby się między 45-50 zł za tom.
Dziękujemy za wszelkie uwagi