Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173262 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #240 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 20:21:12 »
Jest całkiem niebiały i całkiem prześwitujący  :)
Jak Biblia Tysiąclecia ta niebieska? :P

Offline Voitas

Odp: JPF
« Odpowiedź #241 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 11:11:12 »
Moim zdaniem świetnie wygląda to wydanie Akiry. Zamówiłem od razu wszystkie pozostałe tomy ;)

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #242 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 18:23:31 »
No to fajnie, ale eh, pierwszy preorder już poszedł, a kolejny 31 stycznia (tak zakładają ;))...

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #243 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:33:51 »
Jak myślicie

Czy, gdy już kilka tomów Akiry, JoJo itp. się ukaże, to będą normalnie dostępne zawsze w sprzedaży, tak, jak pozostałe tytuły JPF-u (bo mają własną drukarnię czy coś), czy można się spodziewać, że kiedyś zabraknie zapasów (zdaje się, że widziałem jakieś marudzenia na drukarnię przy Akirze czy tam Alicie) i będziemy czekać latami na dodruk tak jak w przypadku Monstera, Pluto czy Solanina od Hanami?

Online Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #244 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:37:36 »
Akira i miękki JoJo powinien być dostępny nieustannie bez żadnego problemu w najbliższych latach, twardy JoJo jak twarda Alita.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #245 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 15:51:10 »
Akira i miękki JoJo powinien być dostępny nieustannie bez żadnego problemu w najbliższych latach, twardy JoJo jak twarda Alita.
Akira może być wyjątkiem. Gdzieś na Fb pisali, że jeżeli w ogóle będą dodruki, to rzadko. Pewnie to za sprawą tego specjalnego papieru, który użyli do druku rzeczonego tytułu.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #246 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 16:26:25 »
Akira może być wyjątkiem. Gdzieś na Fb pisali, że jeżeli w ogóle będą dodruki, to rzadko. Pewnie to za sprawą tego specjalnego papieru, który użyli do druku rzeczonego tytułu.
Ciekawe, czy specjalnie tak piszą, by namówić do kupna już teraz, czy to prawda. W sumie JPF nie jest znany z walenia ściemy.

Pytam oczywiście dlatego, że chcę to kupić ale najbliższe tygodnie lub miesiące będę raczej bez kasy :))))))))))

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #247 dnia: Pn, 23 Grudzień 2019, 17:25:30 »
Ciekawe, czy specjalnie tak piszą, by namówić do kupna już teraz, czy to prawda. W sumie JPF nie jest znany z walenia ściemy.
Raczej  jest to prawda. Sytuacja pewnie podobna jak z kolorowymi fotokomiksami "Dragon Ball", ze względu na specyficzne wymagania drukarskie nie są opłacalne minidodruki i mogą być dłuższe przerwy w dostępności (dłuższe jak na JPF, ale obstawiam, że dodruki co max. kilkanaście miesięcy będą).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #248 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 18:25:32 »
Czy te tomy JOJO od JPFu będą pasowały do Jojonium? Podobno mają mieć ten sam format.

Nadal średnio mnie przekonuje cena, bo na wyciągnięcie ręki jest:

https://www.enbook.pl/catalog/product/view/id/2334432

I dostępne od zawsze, a nie jakieś limitowane czasowo nakłady...

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #249 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 18:32:33 »
Formatem będą pasować, a przynajmniej powinny. Natomiast graficznie już nie. JPF nie wzoruje się na Jojonium, a na hiszpańskim wydaniu Jojo.

Info na Fb.
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Styczeń 2020, 18:55:17 wysłana przez KubciO »

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 20:00:33 »
Formatem będą pasować, a przynajmniej powinny. Natomiast graficznie już nie. JPF nie wzoruje się na Jojonium, a na hiszpańskim wydaniu Jojo.

Info na Fb.

Link nie działa.

Może nie głupim pomysłem (przynajmniej dla mnie) byłoby rozpoczęcie zbierania wydania JPF dopiero od momentu gdzie skończyli wydawać Jojonium. Bo chyba planują wydawać całość? Cenowo to wychodzi podobnie, a przynajmniej dla mnie nie ma różnicy między eng a pl.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 20:11:30 »
Link nie działa.
A to dziwne. U mnie działa normalnie.

Cytuj
JOJO
Garść informacji i pre-ordery!

Polski tytuł brzmi wstępnie:
Przedziwne przygody JOJO
(tłumaczenie z japońskiego "Jojo no Kimyou na Bouken" - to jest oryginalny tytuł JOJO)
Nazwy części będą po angielsku np. Phantom Blood (w oryginale są zapisane w katakanie nazwy angielskie)

http://www.mangarden.pl/pl/c/Przedziwne-przygody-JOJO/1010

Pozostałe kwestie:

1. Zasada jak to u nas w JPFie: tłumaczymy japoński, zapożyczenia zostają (czyli np. standy i ich angielskie nazwy).

2. Edytujemy onomatopeje i wstawiamy adekwatne odpowiedniki polskie. Zachowując znaczenie i styl jak najmniej ingerując w rysunek.

3. Kolorowe strony będą jeśli dostaniemy je w materiałach (będziemy o nie pytać).

4. Twardą oprawę można będzie nabyć tylko w pre-orderze.

5. Cena za JOJO na miękko: 44,10 zł
6. Cena za JOJO na twardo: 54,60 zł

7. Nowy tom będzie się pojawiał co 3 miesiące.

8. Nasza edycja opiera się na wydaniu kieszonkowym ponieważ Jojonium nie obejmuje całości, a my chcemy wydać wszystkie części

9. Liczba stron to około 300-400 stron na tom (rozkład jest oparty na wydaniu kieszonkowym)



Może nie głupim pomysłem (przynajmniej dla mnie) byłoby rozpoczęcie zbierania wydania JPF dopiero od momentu gdzie skończyli wydawać Jojonium. Bo chyba planują wydawać całość? Cenowo to wychodzi podobnie, a przynajmniej dla mnie nie ma różnicy między eng a pl.
JPF planuje wydać pierwsze 3 part'y, czyli de facto całe Jojonium. Dalsze wydawanie uzależnione jest od popularności tytułu. Możesz się nie doczekać kontynuacji po polsku. A VIZ wydał już 3 tomy (jeśli się nie mylę) czwartego part'u.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #252 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 06:47:42 »
Piszesz, że
Cytat: KubciO
JPF planuje wydać pierwsze 3 part'y, czyli de facto całe Jojonium.

A w tym samym poście masz wklejone info od wydawcy
Cytuj
8. Nasza edycja opiera się na wydaniu kieszonkowym ponieważ Jojonium nie obejmuje całości, a my chcemy wydać wszystkie części
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Styczeń 2020, 06:49:49 wysłana przez Eguaroc »

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #253 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 08:57:05 »
Ale w czym problem? Nie napisałem nigdzie, że Jojonium to cała, cała manga.
Jojonium to specjalna edycja, w ktorej, w Japonii ukazały się tylko 3 pierwsze part'y (VIZ tylko się wzorował). Nie ma więcej tomów Jojonium - jest to zamknięta całość, w której króluje pierwszy antagonista, wróg rodziny Joestar'ów - Dio.
W edycji Jojonium nie zostały wydane kolejne part'y. Dalej manga była wydawana (i dalej jest?) w formie normalnych tomików.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Styczeń 2020, 09:00:02 wysłana przez KubciO »

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #254 dnia: Pt, 03 Styczeń 2020, 19:39:37 »
No w tym, że pisanie "JPF planuje wydać pierwsze 3 part'y, czyli de facto całe Jojonium. Dalsze wydawanie uzależnione jest od popularności tytułu", mając jednocześnie w poście informację, że specjalnie nie opierają się na niekompletnej edycji, bo już teraz mają w planach wydać całość mangi, jest trochę bezpodstawne.