Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173395 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #180 dnia: So, 16 Listopad 2019, 22:00:44 »
Ciekawe, ciekawe... mam nadzieję, że chodzi o któregoś z tych: Eden, Samotny wilk, Miecz nieśmiertelnego 8)
Nie potwierdzam, nie zaprzeczam ;P

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #181 dnia: So, 16 Listopad 2019, 22:12:01 »
To dodam jeszcze, że gdybym miał traktować twoją wypowiedź dosłownie, to z wymienionych "wydana" była u nas tylko seria Eden. O pozostałych powiedziałbym, że były wydawane  ;)

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #182 dnia: So, 16 Listopad 2019, 22:16:39 »
To dodam jeszcze, że gdybym miał traktować twoją wypowiedź dosłownie, to z wymienionych "wydana" była u nas tylko seria Eden. O pozostałych powiedziałbym, że były wydawane  ;)
O to, to, to! ;D

Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #183 dnia: So, 16 Listopad 2019, 22:20:55 »
To dodam jeszcze, że gdybym miał traktować twoją wypowiedź dosłownie, to z wymienionych "wydana" była u nas tylko seria Eden. O pozostałych powiedziałbym, że były wydawane  ;)
W tym przypadku "wydany juz u nas klasyk" nie musi oznaczac wydanej w calosci serii ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #184 dnia: So, 16 Listopad 2019, 22:25:54 »
No ok. Pozostaje czekać, aż któryś wydawca się ujawni. Ciekawe kto, skoro nie JPF i Hanami. Oby w grubszych wydaniach.

Offline Death

Odp: JPF
« Odpowiedź #185 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 03:36:47 »
Jeśli będzie Samotny Wilk i Szczenię, to mają we mnie klienta.

Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #186 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 07:08:31 »
Jeśli będzie Samotny Wilk i Szczenię, to mają we mnie klienta.
Hanami ma w planach "Poranek ściętych głów" tego autora i w komentarzach przyznaje, że jak sprzedaż tego tytułu będzie OK, to i "Samotnego" się doczekamy....

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #187 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 21:06:02 »
Skąd te plotki o "Edenie"? Życzeniowe myślenie, które urosło do rangi pogłoski?
Ja całość Edenu mam, ale jeśli wyjdzie w jakimś pro formacie, z jakimiś dodatkami czy coś i bez cenzury (eh), to kupię ponownie (i to jedyny komiks, który kupię ponownie nabywszy wydanie pierwsze).

Offline asx76

Odp: JPF
« Odpowiedź #188 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 21:28:33 »
Skąd te plotki o "Edenie"? Życzeniowe myślenie, które urosło do rangi pogłoski?

Podobno "wiara czyni cuda", a "duch w narodzie nie ginie" ;) "Eden" w większym formacie i ładnej oprawie to byłoby coś! Tym bardziej, że pierwsze wydanie miało miejsce dawno temu :P

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #189 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 21:36:55 »
Ciekawe, że na naszym rynku mangowym, nie ma tego pędu do wznowień klasyków, czy ponownej próby wydania tych, które wcześniej nie były wydane w całości, jak ma to miejsce na rynku komiksów amerykańskich/europejskich w ostatnich latach. Chyba jedynie (?) Battle Angel Alita i Akira doczekały się/doczekają nowych wydań. Eden tak bardzo ceniona manga, wydana dawno temu i od dawna niedostępna, w dodatku w tym malutkim formacie, aż się prosi o porządne wznowienie, a chętnych nie ma.

Offline Martin Eden

Odp: JPF
« Odpowiedź #190 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 22:15:10 »
Aż sobie po 17 latach odgrzałem 2 pierwsze tomy Edenu i to dalej jest sztos.
Pozostaje czekać na ruch wydawców. Oszczędnie z gdybaniem.

Offline asx76

Odp: JPF
« Odpowiedź #191 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 22:26:03 »
Wręcz przeciwnie. Prawdziwy komiksiarz nie oszczędza ani na gdybaniu, ani na kupowaniu ;) Gdzież mamy pisać o swoich apetytach, jak nie na forum także i do tego przeznaczonym? Niechaj wydawcy wiedzą, że wielu czeka na Raj, tzn. "Eden" :P

Offline MarcusSz

Odp: JPF
« Odpowiedź #192 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 23:26:05 »
Ciekawe, że na naszym rynku mangowym, nie ma tego pędu do wznowień klasyków, czy ponownej próby wydania tych, które wcześniej nie były wydane w całości, jak ma to miejsce na rynku komiksów amerykańskich/europejskich w ostatnich latach. Chyba jedynie (?) Battle Angel Alita i Akira doczekały się/doczekają nowych wydań. Eden tak bardzo ceniona manga, wydana dawno temu i od dawna niedostępna, w dodatku w tym malutkim formacie, aż się prosi o porządne wznowienie, a chętnych nie ma.

Eden, był fajny i ciekawy, ale zawsze najbardziej nie byłem w stanie wybaczyć waneko zamknięcia chyba jedynej na naszym rynku mangi detektywisztycznej - "Zapisków detektywa Kidaichi". Nie jest to może żaden klasyk, ale mam do tego tytułu wielką nostalgię.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #193 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 16:44:18 »
Eden niby odnosił się do problemów lat 90., ale dzisiaj widać, że jest aktualniejszy, niż kiedykolwiek wcześniej. W komiksie nazywa się to "Propatria", jednak widać, jak na dłoni, że chodzi o współczesne megakorporacje. Szczególnie uzależnienie rządów od tegoż - użycie wojska dla odbicia rafinerii w Xinjiangu, przejęcie systemów inwigilacji, wysiedlanie całych grup etnicznych...

Ale historia i tak jest mocno niejednoznaczna. Chłopaka lubiłem, ale że jego staremu Propatria do dupy się dobierze, to miałem nadzieję; świętoszkowaty baron narkotykowy.

No i ostro kwasowa historia ze
Spoiler: PokażUkryj
zuploadowaniem swojej świadomości do krystalicznych naturalno-mistyczno-technologicznych konstrukcji i wysłanie jej w kosmos
, walka na noże trwająca cały tom, straszne cyborgi, telefon komórkowy jako modem do internetu w laptopie (ja tak robię; co prawda w komiksie jest przez kabel a IRL jest bezprzewodowo ale i tak uprzedziło to rzeczywistość) i tak dalej. Trudno znaleźć coś, za co Edenu nie można pochwalić.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #194 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 18:44:32 »
Mnie w Edenie najbardziej rozwalało to jak autor potrafił gładko lawirować między gatunkami. Tam prawie każdy tom był w innej estetyce utrzymany - od egzystencjalnych rozważań o bogu, przez komiks akcji, komedie, dramat a jeden tom to nawet czysty erotyk. No i ta niesamowicie płynna narracja w scenach akcji. Fabularnie faktycznie coraz bardziej aktualny. Jakieś wznowienie na pewno by się przydało a w przypadku dobrej sprzedaży może wydawca zainteresowałby się też innymi komiksami Endo - "All Rounder Meguru" i "Soft Metal Vampire".