Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173112 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Megatron

Odp: JPF
« Odpowiedź #165 dnia: So, 09 Listopad 2019, 07:39:19 »
Idź do neurologa, to może być wczesny objaw jakiejś choroby.
Fajnie czasem przeczytać tu coś zabawnego :)
« Ostatnia zmiana: So, 09 Listopad 2019, 07:43:23 wysłana przez Megatron »

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #166 dnia: So, 09 Listopad 2019, 07:43:52 »
Ej, hipermangoza to nie są przelewki...

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #167 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 01:30:57 »
Fajnie czasem przeczytać tu coś zabawnego :)

Tu nie ma nic zabawnego. Co to za różnica czy się coś ogląda od lewej do prawej, czy na odwrót? Robienie z takiej pierdoły problemu "że to mi odbiera całą przyjemność" raczej nie jest normalne. Trzeba leczyć :)

Offline Megatron

Odp: JPF
« Odpowiedź #168 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 12:02:10 »
Tu nie ma nic zabawnego. Co to za różnica czy się coś ogląda od lewej do prawej, czy na odwrót? Robienie z takiej pierdoły problemu "że to mi odbiera całą przyjemność" raczej nie jest normalne. Trzeba leczyć :)

W idealnym Świecie, każdy może wyrażać opinię. Moja dotyczy przedmiotu i mojego kontaktu z nim. Opisuje własne i realne doznanie w postaci szybszego zmęczenia przy czytaniu. Twoja opinia dotyczy mnie i tego co powinienem robić, więc raczej takich nerdofaszystów warto kierować na leczenie.

Na zachodzie jakoś pozwalają sobie na większe formaty, kolorowanie, szyte zbiorcze tomy w hc, zmianę układu stron przy wydaniach japońskich komiksów. Wolę taki nurt! Wybrałem Berserk Deluxe dokładnie z tych powodów, chociaż jest wydanie polskie. Teraz zastanowię się jakie wydanie Akiry wybrać, gdyż pewność że zacznę zbierać to nadchodzące zmieniła się w niepewność.

Offline Damballa

Odp: JPF
« Odpowiedź #169 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 13:37:36 »
Na zachodzie jakoś pozwalają sobie na większe formaty, kolorowanie, szyte zbiorcze tomy w hc, zmianę układu stron przy wydaniach japońskich komiksów. Wolę taki nurt! Wybrałem Berserk Deluxe dokładnie z tych powodów, chociaż jest wydanie polskie.

Zrozumiałem z Twojej wypowiedzi, że Berserk Deluxe jest odwrócony, na szczęście youtube przekonał mnie, że jest wydane tradycyjnie.

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #170 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 20:46:48 »
Jak ktoś już pisał - tego odwracania się dzisiaj już w zasadzie nie praktykuje, w czasach kiedy popularność mang eksplodowała na Zachodzie były takie głupie pomysły, na szczęście wydawnictwa (i jak sądzę większość czytelników też) się już z nich wyleczyły.

Midar

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #171 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:44:46 »
Z Facebooka:

J.P.Fantastica
53 min ·
Przymierzamy się do kontynuacji "Battle Angel Alita"!
Już mamy wstępne założenia:
-tomów będzie 12 po około 350 stron
-tryb wydawniczy: co 2 miesiące
-będą wydane w formacie jak poprzedniczka
-do wyboru miękka lub twarda oprawa (twarda tylko w pre-order)
Niedługo podamy ceny i pojawią się pre-ordery.
Przypominamy o pierwszej serii (niedługo ostatni tom):
http://www.mangarden.pl/pl/c/Battle-Angel-Alita/821

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #172 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:49:18 »
A to nie miało być pierwotnie w 6 grubasach?

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #173 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:50:28 »
Z jednej strony spoko, bedzie sie latwiej czytac, z drugiej lipa, perspektywa ustawienia 800 stronicowego grubola na polce mocno dzialala na moja wyobraznie. :/
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline jotkwadrat

Odp: JPF
« Odpowiedź #174 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:52:34 »
Bez sensu. Od 2 lat czekam na te grubasy  >:(

Midar

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #175 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:56:21 »
Z drugiej strony 350 stronicowe tomy, to też nie chudzinki.
Napisali też, że myślą o wydaniu Battle Angel Alita: Holy Night And Other Stories.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #176 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 17:38:13 »
Cytuj
tryb wydawniczy: co 2 miesiące
W to nie wierzę. A tak poza tym to spoko. ;)

Offline MaLKrSk

Odp: JPF
« Odpowiedź #177 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 17:43:29 »
12 tomów? Miało być 6 grubasów. Czyżby te droższe i grubsze wydania jednak nie schodziły tak bardzo jakby chcieli i zdecydowali się pociąć je na pół? Ja temat odpuściłem już jakiś czas temu i w sumie dobrze, bo 12 tomów to będzie u nich jakieś 5-6 lat wydawania. No chyba, że skoro cieńsze, to faktycznie ogarną to szybcie, ale i tak nie liczyłbym na więcej niż 3 tomy rocznie.

Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #178 dnia: So, 16 Listopad 2019, 06:12:42 »
Eeeeee...
Myślałem, że ta obwoluta to taka wersja robocza. Czy naprawdę dostaniemy japoński tłumaczony na angielski? WTF?
Tak jest w oryginale w nowym wydaniu Akiry, w każdym tomie inaczej - są napisy po angielsku, chińsku, arabsku itp. Oryginały prezentują się bardzo fajnie. Choć mam obawy, że komiksowo będzie narzekało na papier (bo będzie ten sam w polskim wydaniu).

12 tomów? Miało być 6 grubasów.
6 grubasów to była tylko przykład, propozycja. Było info, że plany mogą ulec zmianie. Te tomy będą grubości Blame'a, wiec nie takie cieniaki :)

PS. Szykuje się powrót jeszcze jednego klasyka, już kiedyś u nas wydanego! ;) Ale nie od JPFu.
JPF natomiast szykuje inne ciekawe tytuły i niekoniecznie będą to nowości - będzie ciekawie.
Wiecej nie moge zdradzic.


« Ostatnia zmiana: So, 16 Listopad 2019, 06:19:45 wysłana przez moai »

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #179 dnia: So, 16 Listopad 2019, 10:11:18 »
PS. Szykuje się powrót jeszcze jednego klasyka, już kiedyś u nas wydanego! ;) Ale nie od JPFu.
JPF natomiast szykuje inne ciekawe tytuły i niekoniecznie będą to nowości - będzie ciekawie.
Wiecej nie moge zdradzic.

Ciekawe, ciekawe... mam nadzieję, że chodzi o któregoś z tych: Eden, Samotny wilk, Miecz nieśmiertelnego 8)