Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173110 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #150 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:25:35 »
Ale jaja... kolejna obsuwa. Nie spodziewałem się ;)

Offline Kadet

Odp: JPF
« Odpowiedź #151 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 18:26:40 »
Na szczęście Otomo jest już stary i długo ten cyrk nie potrwa.

Ej no, weź... Nie przesadzasz? Rozumiem, chcesz mieć fajne wydanie... ale niech facet żyje jak najdłużej.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #152 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 18:30:23 »
Eeeeee...

Myślałem, że ta obwoluta to taka wersja robocza. Czy naprawdę dostaniemy japoński tłumaczony na angielski? WTF?
Tak bywa, zobacz sobie jak wyglądają tomy GITS albo MKR, tam też masz jakiś bełkot po angielsku.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #153 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 18:52:46 »
Ale jaja... kolejna obsuwa. Nie spodziewałem się ;)
A kto się spodziewał? W końcu pierwszy tom miał mieć premierę "około sierpnia". :D

Midar

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #154 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 01:01:10 »
Przypominam, że preorder na 4 tom Ality do końca listopada. Jak ktoś zbiera niech się streszcza 😀

Offline Megatron

Odp: JPF
« Odpowiedź #155 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 08:58:20 »
"oryginalny układ stron"

Kubeł zimnej wody. Łatwiej mi było przeczytać Lone Wolf and Cub po angielsku i w normalnym układzie niż po polsku w odwrotnym. GitSa od JPF nie dokończyłem, choć jestem fanem. Odpadam po kilku stronach, gdyż strasznie męczy mi się wzrok.

Z mojej perspektywy, to utrudnianie wejścia casualom w ten segment komiksowy.

Niech ktoś mnie poprawi, gdyż żaden ze mnie ekspert. Japońskie wydania są od prawo do lewo, a w chmurkach od góry do dołu?

To nieustanne przenoszenie wzroku prawo-lewo, a w chmurkach lewo-prawo zabija mi przyjemność czytania.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #156 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 09:26:53 »
Hm, ciekawe. Kupiłem kiedyś znajomkowi mangę w prezencie i też nie mógł się przestawić. Osobiście nie miałem problemu z przejściem na oryginalny układ. I czyta mi się je tak samo naturalnie jak od lewej. Natomiast z GiTsem miałem problem, bo to po prostu mi sie nie podobał ;) W przeciwieństwie do anime. Ale manga jest dla mnie niestrawna.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #157 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 11:09:20 »
Niech ktoś mnie poprawi, gdyż żaden ze mnie ekspert. Japońskie wydania są od prawo do lewo, a w chmurkach od góry do dołu?
Może to pomoże:

Offline Megatron

Odp: JPF
« Odpowiedź #158 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 11:16:10 »
To wiem. Zastanawia mnie tylko czy te polskie wydania a'la oryginał nie są cięższe w odbiorze niż oryginał. Jeśli japoński czyta się od góry, to czytelnik w nich mniej przeskakuje wzrokiem.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #159 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 11:32:14 »
Ok Megatron, rozumiem. Chyba jeszcze śpię, bo faktycznie przeczytałem bez zrozumienia Twój poprzedni post.
Odpowiadając teraz na właściwe pytanie: tak, w dymkach mamy tekst pionowo w kolumnach od góry do dołu, a kolejne kolumny od prawej do lewej.

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #160 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 14:49:45 »
Chciałbym przy okazji zauważyć, że obecnie wydania "odwrócone" są już na świecie rzadkością. W latach 90. były normą, ale potem kolejne wydawnictwa stopniowo zaczęły odchodzić. Często nawet w trakcie serii zmieniano format z odwróconego na japoński (choć u nas chyba nigdy tak się nie stało).
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Martin Eden

Odp: JPF
« Odpowiedź #161 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 15:17:59 »
Nigdy nie miałem problemu z wejściem w tę konwencję czytania. Praktycznie przeskoczyłem od razu, kiedy zetknąłem sie z pierwszym tomem. Nie wiem, co to za problem. Akirę w oryginalnym układzie z przyjemnością porównam sobie z tym wcześniejszym wydaniem.

Offline jotkwadrat

Odp: JPF
« Odpowiedź #162 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 15:20:40 »
Nie lubię odwracania, bo potem wychodzi, że wszyscy są leworęczni, kierownice w samochodach są po prawej stronie itd.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #163 dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 15:57:16 »
No akurat tam są kierownice po prawej ;)

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #164 dnia: So, 09 Listopad 2019, 00:20:32 »
To nieustanne przenoszenie wzroku prawo-lewo, a w chmurkach lewo-prawo zabija mi przyjemność czytania.
Idź do neurologa, to może być wczesny objaw jakiejś choroby.