Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 14519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #135 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 18:06:28 »
Jest ich tyle co kot napłakał

W tomie 1: 8
W tomie 2: 3
W tomie 3: 4
W tomie 4: 5
W tomie 5: 4
W tomie 6: 5

przy czym połowa to rozkładówki, więc de facto nawet mniej

Taki Idący Człowiek, opisany jako czarno-biały, ma tych kolorowych stron więcej.

I dla mnie to jest puenta - i mojego bicia piany, i akcentowania tego elementu przez wydawcę.

Offline Murazor

« Odpowiedź #136 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 20:58:48 »
To porownaj jeszcze do setek tomikow, ktore nie maja kolorowych stron. I wyjdzie ci, ze te pare kolorowych stron jest jednak dosc wyjatkowe. Zarowno w Akirze jak i w Idacym Czlowieku.

I nie do konca wiem o co sie burzysz :) najpierw bylo, ze komunikat zly, ze mozna zle zrozumiec, a teraz, ze dales sie zlapac na marketingowy chwyt JPFu? Czyms sie chca chwalic skoro to ekskluzywne wydanie. W innych tego typu pozycjach glownym czynnikiem byla twarda oprawa, tutaj jej nie ma.

Offline Koro

« Odpowiedź #137 dnia: So, 19 Październik 2019, 13:24:14 »
Wiadomo kiedy Akira ma się ukazać w sprzedaży?

Offline Koora

« Odpowiedź #138 dnia: So, 19 Październik 2019, 13:52:26 »
31 października.

Offline ramirez82

« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 23:10:44 »
Dziś JPF na swoim FB podali zapowiedzi na listopad /grudzień i Akira już jest wśród listopadowych zapowiedzi :)

Offline Szekak

• Polubień: 854
  • Zwyrodniały i godny pogardy bękart natury.
« Odpowiedź #140 dnia: Pt, 25 Październik 2019, 13:17:15 »
Z FB:

Mamy nareszcie polską okładkę nowego wydania AKIRY!

PREMIERA planowana jest na listopad - z wydaniem AKIRY wiąże się wieloetapowa akceptacja materiałów, która nie jest zależna od nas, dlatego termin może się zmienić. Dzięki temu nasze wydanie będzie jak najbliższe oryginałowi (również rodzaj papieru).

⭐NOWE WYDANIE⭐
-6 opasłych tomów (około 400 stron)
-wielki format B5 (18,4cm x25,6cm)
-doskonała jakość materiałów
-oryginalny układ stron
-papier spulchniany wysokiej jakości
-nowe tłumaczenie

Czerwone ślepia wpatrywały się w niego, tlące się jeszcze wstrętnym życiem, by po chwili zaszklić się i znieruchomieć.

Offline Itachi

« Odpowiedź #141 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 10:15:35 »
Za fb:

W nowym wydaniu AKIRY pod obwolutą znajdziecie szczegółowe grafiki wprowadzające w klimat komiksu. CYBERPUNK i POSTAPO w najlepszym wydaniu!

Offline pokia

« Odpowiedź #142 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 20:16:20 »
Eeeeee...

Myślałem, że ta obwoluta to taka wersja robocza. Czy naprawdę dostaniemy japoński tłumaczony na angielski? WTF?

Offline Crono

« Odpowiedź #143 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 20:46:55 »
Z tego co JPF napisało, to zamysł autora. Z jednej strony będzie chyba po chińsku (a nie japońsku!) a z drugiej po angielsku.

Offline Eguaroc

« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 00:29:25 »
Cały czas szkoda, że nie w HC, ale sam nie wiem czy się nie skusić. Z Akirą miałem styczność tylko w wersji animowanej i kiedyś zachwyciłem się tą historią (choć film ostatni raz oglądałem jakieś 8 lat temu), później chciałem nawet przeczytać mangę, ale odrzuciło mnie wydanie, więc skoro jest okazja, to może już pora, żeby przeprosić się z japońskim komiksem. Ostatnią mangę czytałem chyba ze 4 lata temu, jak wyszła reedycja GitSa.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Listopad 2019, 00:31:30 wysłana przez Eguaroc »

Offline freshmaker

« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 10:14:53 »
czy orientujecie się może jak to nowe wydanie ma się np do poniższego:
https://www.bookdepository.com/Akira-1-Katsuhiro-Otomo/9781935429005?ref=grid-view&qid=1573031403743&sr=1-2

mam pierwsze polskie wydanie i nie chciałbym wymienic na nowe z dziwnym tlumaczeniem

Offline Bender

« Odpowiedź #146 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 10:29:53 »
Stare jest lustrzane, nowe ma oryginalny mangowy kierunek czytania.

Offline arczi_ancymon

« Odpowiedź #147 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 12:57:09 »
Na szczęście Otomo jest już stary i długo ten cyrk nie potrwa. Nowego wydania nie biorę, bo wygląda kiepsko. Teraz żałuję, że nie wziąłem Anniversary Edition (teraz chyba już nie do kupienia po ludzkiej cenie?).

Offline Bender

« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:01:50 »
Czytałem Akirę w angielskim softcover (oprócz kierunku różni się brakiem obwoluty) i nie było źle. Naprawdę nie ma co narzekać i myślę, że jednak warto kupować, zwłaszcza, że nie nie zanosi się na lepsze w najbliższym czasie.

Jedyne co mi się wydaje lekko podejrzane na tej fotce to grubość pierwszego tomu. Cieniutki papier?
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Listopad 2019, 13:03:25 wysłana przez Bender »

Offline Itachi

« Odpowiedź #149 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 13:12:22 »
Za fb:

❗️WAŻNA INFORMACJA❗️
Otrzymaliśmy dzisiaj bardzo niefortunną informację z drukarni dotyczącą AKIRY.

Papier na którym ma być wydrukowany komiks jest aktualnie niedostępny w hurtowniach i musimy na niego czekać do połowy grudnia, przez co komiks ukaże się dopiero w styczniu.

🔴Chodzi tu dokładnie o ułożenie włókien na arkuszu docelowym (formacie komiksu). Dostępne papiery mają włókno poprzeczne co spowodowałoby trudne otwieranie książki (uczucie sztywności i oporu) oraz mogłoby spowodować marszczenie się kartek po sklejeniu oraz ich wypadanie.

🔴Nie chcemy wydawać komiksu, który mógłby spowodować wymienione problemy w związku z tym będziemy czekać na dostawę, mamy nadzieję, że rozumiecie naszą decyzję.

🔴W związku z opóźnieniem, tom drugi pojawi się około 1,5 miesiąca po pierwszym (papier został zamówiony w ilości pokrywającej wydruk obu tomów).

Przepraszamy za zaistniałą sytuację😔