Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173052 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline zombie001

Odp: JPF
« Odpowiedź #120 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 00:21:23 »
Owszem, tam jest napisane "kolorowe strony", ale nigdzie nie ma mowy o tym, że całość wydania taka będzie. Gdyby tak było najprawdopodobniej nazwano by to - 'edycja kolorowana'/'wersja kolorowa'.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #121 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 05:40:07 »
@pokia zastanów się zanim napiszesz. Wydawnictwo straciłoby klienta po pierwszym tomie, gdyby kupił wprowadzony w błąd.
Problem jest gdzie indziej, coraz więcej amatorów pcha się do komiksów ;)
Pozostali wiedzą czego się spodziewać po tym wydaniu.
Przy okazji, kolorowe strony które być może znasz ze starego wydania JPF mają się do kolorowej wersji amerykańskiej jak pięść do oka. Kolorowanie jest paskudne. Bez znaczenia, że kolorystę pobłogosławił autor. Dlatego dobrze, że dostaniemy wydanie cz-b.
Fakt, iz coraz wiecej ludzi siega po komiksy to problem? Ciekawych rzeczy sie dowiaduje.

Co do tyxh kolorowych stron, to oboje macie po czesci racje. Nie jest tobpo prpstu jasno napisane i z jednej strony ktos moze sie spodziewac, ze jest calosc w kolorze (ja akurat od razu rozumialem ze chodzi o kilka stron) bo jest to niejasno zapisane, a z drugiej te kilka kolorowych stron to jest to czego pewnie wiekszosc doswiadczonych czytelnikow sie spodziewa.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #122 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 10:02:19 »
Przy okazji dyskusji trzeba pamiętać, że JPF to wydawnictwo wydające mangi, a nie komiksy zachodnie. Gdyby Egmont napisał, że komiks będzie miał kolorowe strony, to pewnie chodziłoby o to, że jest w pełni kolorowy, choć też niekoniecznie. W przypadku mang domyślną wersją jest cz-b, więc jak dla mnie stwierdzenie "kolorowe strony" jest w tym wypadku jasne.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #123 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 08:16:14 »
Przecież wiadomo, co znaczy kolorowe strony, bosze jak można mieć z tym jakiś problem (zwłaszcza, że poprzednie wydanie nie miało kolorowych stron i dlatego zdecydowali się przy tym wydaniu uwypuklić ten fakt).

Offline Lewaczek

Odp: JPF
« Odpowiedź #124 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 08:52:24 »
Rok 2019 - forum komikspec odkrywa istnienie mang. Gratuluję.

JPF, Waneko i inne wydawnictwa od lat używają zwrotu "kolorowe strony" w kontekście tych pojedynczych plansz obecnych w większości mang.

Offline Gazza

Odp: JPF
« Odpowiedź #125 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 09:06:35 »
Forum (i poprzednie) nie odkrywa. To czytelnicy niektórzy.

Offline celtic

« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:00:44 wysłana przez celtic »
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #127 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 14:57:11 »
A na forum jak zwykle najlepiej idzie udowodnienie innych, że nie mają racji. To, że dosłownie odczytuje treść komunikatu wydawcy czyni w waszych oczach ze mnie półgówka.

Wg. forum jest po to, aby się o takie sprawy pytać. Można dyskutować czy zapis jest poprawny.

Za miast tego dowiaduję sie, że właśnie odkryłem mange, forum, że jestem dziwny, że nie odróżnia koloru od barwy.

Im wiecej takich, komentarzy tym mniej chce się udzielać.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:17:56 »
@ UP Chyba trochę za bardzo to bierzesz do siebie.

@ celtic
ten kolor nie jest jakiś tragiczny, ale moim zdaniem  tłamsi rysunek i przesłania wirtuozerię Otomo

« Ostatnia zmiana: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:20:25 wysłana przez Bender »

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:37:12 »
pokia wszyscy Ci tłumaczą jak JPF to wyda, a ty się upierasz, że jest źle napisane. Myślałem, że chcesz wiedzieć jak będzie wydanie, a nie potwierdzenia, czy masz rację...  ::)

Koledzy napisali: opis może wprowadzać w błąd ludzi, którzy są całkowitymi laikami co do mangi albo co do wydań Akiry w Polsce. Jeżeli ktoś chociaż trochę kojarzy jak wyglądają mangi to nie będzie miał problemu z odczytaniem komunikatu JPF.

Można dyskutować czy zapis jest poprawny.
Czy to jest najważniejsze przy tym wznowieniu? Czy zapis jest poprawny? :)

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:38:17 »
@ UP Chyba trochę za bardzo to bierzesz do siebie

Weź pod uwagę, że nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.
Sposób komunikacji na forum (fb, itp.) jest tylko i wyłącznie werbalny, często uproszczony. Brak całej strefy niewerbalnej mocno upośledza wypowiedzi. To co w moim przekonaniu jest żartem, dla innego jest inwektywą i atakiem personalnym.

Ja pytam o formę druku i jestem zdziwiony, tym, że kolorowe strony nie oznaczają wcale tego, że komiks jest kolorowy w całości. Jeśli taką informację wstawia się na AlejeKomiksu, gdzie nie każdy siedzi w mandze, przy komiksie kultowym, który na pewno wykracza poza zainteresowanie środowiska mangowego, reklamuje się je jako wydanie ekskluzywne, to takie sprawy należy przewidzieć.

Ja od chwili zapowiedzi byłem przekonany, że komiks w całości będzie w kolorze.

No to mam dodatkowe pytanie. Ile będzie tych kolorowych stron? 2, 5, 10? Jesli Tak, to nic szczególnego, a już na pewno nie jest ti wg. mnie taki atut, żeby go eksponować, bo z tego co się orientuję inne mangi też tak mają (np. mangi Taniguchi).

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:47:31 »
Weź pod uwagę, że nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie.
Sposób komunikacji na forum (fb, itp.) jest tylko i wyłącznie werbalny, często uproszczony. Brak całej strefy niewerbalnej mocno upośledza wypowiedzi. To co w moim przekonaniu jest żartem, dla innego jest inwektywą i atakiem personalnym.

Ja pytam o formę druku i jestem zdziwiony, tym, że kolorowe strony nie oznaczają wcale tego, że komiks jest kolorowy w całości. Jeśli taką informację wstawia się na AlejeKomiksu, gdzie nie każdy siedzi w mandze, przy komiksie kultowym, który na pewno wykracza poza zainteresowanie środowiska mangowego, reklamuje się je jako wydanie ekskluzywne, to takie sprawy należy przewidzieć.

Ja od chwili zapowiedzi byłem przekonany, że komiks w całości będzie w kolorze.

No to mam dodatkowe pytanie. Ile będzie tych kolorowych stron? 2, 5, 10? Jesli Tak, to nic szczególnego, a już na pewno nie jest ti wg. mnie taki atut, żeby go eksponować, bo z tego co się orientuję inne mangi też tak mają (np. mangi Taniguchi).
Eksponują ten atut ponieważ poprzednie wydanie nie miało kolorowych stron a i obecnie różne deluxe wydania nie zawsze mają kolorowe strony

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:49:51 »
Ja pytam o formę druku i jestem zdziwiony, tym, że kolorowe strony nie oznaczają wcale tego, że komiks jest kolorowy w całości. Jeśli taką informację wstawia się na AlejeKomiksu, gdzie nie każdy siedzi w mandze, przy komiksie kultowym, który na pewno wykracza poza zainteresowanie środowiska mangowego, reklamuje się je jako wydanie ekskluzywne, to takie sprawy należy przewidzieć.
To chyba Aleja Komiksu po prostu przekopiowała newsa JPF.

No to mam dodatkowe pytanie. Ile będzie tych kolorowych stron? 2, 5, 10? Jesli Tak, to nic szczególnego, a już na pewno nie jest ti wg. mnie taki atut, żeby go eksponować, bo z tego co się orientuję inne mangi też tak mają (np. mangi Taniguchi).
Pewne kilka na tom, pewnie tyle jak w oryginalnym wydaniu. Wyróżnia się to na tle większości publikacji mangowym na polskim rynku, szczególnie najpopularniejszych shonenenach, gdzie plansz kolorowych brak, co też jest kopią oryginalnych wydań tomikowych, choć w magazynach gdzie są pierwotnie publikowane mangi często są kolorowe plansze.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #133 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 15:51:37 »
Ja pytam o formę druku i jestem zdziwiony, tym, że kolorowe strony nie oznaczają wcale tego, że komiks jest kolorowy w całości.

Idąc tym tokiem rozumowania, wymagając od opisu takiej szczegółowości, komiksu w całości kolorowego, powinieneś chyba oczekiwać po opisie: "wszystkie strony kolorowe"...  ::)

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #134 dnia: Pn, 09 Wrzesień 2019, 16:28:14 »
No to mam dodatkowe pytanie. Ile będzie tych kolorowych stron? 2, 5, 10?

Jest ich tyle co kot napłakał

W tomie 1: 8
W tomie 2: 3
W tomie 3: 4
W tomie 4: 5
W tomie 5: 4
W tomie 6: 5

przy czym połowa to rozkładówki, więc de facto nawet mniej