Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173032 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #105 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 21:51:38 »
Trochę szkoda, że nie pokusili się o twardą okładkę, przynajmniej do określonej partii jak w przypadku Ality.

Offline Cringer

Odp: JPF
« Odpowiedź #106 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 22:43:32 »
Z tego co mówiły ludki z jpfu to starali się o opcję z twardą  okładką ale im strona japońska na to nie pozwoliła.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Sierpień 2019, 22:45:35 wysłana przez Cringer »

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #107 dnia: Cz, 22 Sierpień 2019, 23:51:41 »
Dokladnie, pozostaje zalowac, ze nie pokusili sie na szycie przy pierwszym nakladzie, a tak to zadnej motywacji nie ma by kupic od razu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #108 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 12:17:51 »
Dziwni są ci Japończycy.

JPF: "Chcemy wydać Akirę w powiększonym formacie, z twardą oprawą i na bogato".

Japan: "No nie, nie możecie, co by to było, tak nie można. Tylko na miękko - będziemy sprawdzać".

Nie rozumiem. A co do kolorów, to wydaje mi się, że całość powinna być w kolorze, bo jeśli będzie inaczej, to opis wydawcy wprowadzałby w błąd klienta. Dla mnie te B5 to nie jest jakiś powalający format. Mogli pomyśleć chociaż o A4. Przecież wiadomo, że to tytuł wykraczający poza szeregi mangowców i tradycyjni komiksiarze też zakupią znaczną część nakładu.

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #109 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 12:40:27 »
Dziwni są ci Japończycy.
No są, nie pierwszy raz są takie problemy.

Nie rozumiem. A co do kolorów, to wydaje mi się, że całość powinna być w kolorze, bo jeśli będzie inaczej, to opis wydawcy wprowadzałby w błąd klienta.
Nie wprowadza. Kolorowe strony - jeżeli są 2 lub więcej to w 100% spełnia to zdanie. Nie jest napisane wszystkie strony kolorowe, na promocję wszystko od 4 zł też się łapiesz i płacisz za coś 20zł myśląc, że jest za 4? :)

Dla mnie te B5 to nie jest jakiś powalający format. Mogli pomyśleć chociaż o A4. Przecież wiadomo, że to tytuł wykraczający poza szeregi mangowców i tradycyjni komiksiarze też zakupią znaczną część nakładu.
Co nie zmienia faktu, że JPF ma swoją drukarnie i łatwiej im dodrukować B5 (już takie wydają), klejone itd. A format B5 to i tak bardzo duży format jak na mangę.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 16:06:10 »
Mogli pomyśleć chociaż o A4.

Mogliby, ale niewiele by to dało. Gdyby była możliwość druku w A4 to na zachodzie pewnie już dawno by to hapnęli przy okazji np tego rocznicowego. Oczywiście, że chciałbym Akirę wielkości stołu do pingponga, ale ten format nie jest taki zły. Jeśli ktoś miał w rękach omnibusy np Astroboya to wie, o czym mówię.
Może kiedyś jakieś artist's edition, kto wie. Na razie trzeba się cieszyć z tego co jest. Poprawny kierunek czytania, nienajgorszy format, nic tylko brać.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 21:08:05 »
Nie wprowadza. Kolorowe strony - jeżeli są 2 lub więcej to w 100% spełnia to zdanie. Nie jest napisane wszystkie strony kolorowe...

Czarny to też kolor i do tego występuje w wielu odcieniach.

Jeśli to faktycznie ma być kilka strona w kolorze, a reszta czarno-biała, to nie jest w takim razie takie wydanie na jakie czekałem.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 25 Sierpień 2019, 21:11:57 »
I kto tu jest dziwny? ;)
Japończycy chcą Ci dać tak było w oryginale.

Midar

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #113 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 02:27:50 »
Czarny to też kolor i do tego występuje w wielu odcieniach.

Jeśli to faktycznie ma być kilka strona w kolorze, a reszta czarno-biała, to nie jest w takim razie takie wydanie na jakie czekałem.
Czarny nie jest kolorem. Jest barwą.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Wrzesień 2019, 02:30:21 wysłana przez Midar »

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #114 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 10:59:32 »
Czarny nie jest kolorem. Jest barwą.
No wiadomo - możemy się rozdrabniać.
Użyłem słowa kolor, bo w szerszym ujęciu jest synonimem barwy.
W poligrafii z farby danego koloru uzyskuje się różne barwy, a ja zapisałem to w uproszczony sposób "Czarny to też kolor i do tego występuje w wielu odcieniach.".

Kolor czytaj jako farba, a odcienie jako barwa.



p.s. Czy ktoś może potwierdzić jak w końcu ten komiks będzie wydany? Akira będzie w całości w kolorze, czy tylko kilka stron. Jakby nie było to bardzo istotna informacja.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Wrzesień 2019, 11:02:06 wysłana przez pokia »

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #115 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 11:02:43 »
p.s. Czy ktoś może potwierdzić jak w końcu ten komiks będzie wydany? Akira będzie w całości w kolorze, czy tylko kilka stron. Jakby nie było to bardzo istotna informacja.

No ale przecież od początku wiadomo, że nie będzie w całości w kolorze...

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #116 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 11:20:48 »
http://alejakomiksu.com/nowosci/25358/Wraca-Akira/

Powinno w takim razie być napisane "Kilka kolorowych stron".

Nabijanie klientów w butelkę. To tak jak z piwem smakowym - Somersby, elderflower&lime.
Jak przeczytasz skład to się okaże: sok z limonki z koncentratu (0,5%), ekstrakt z kwiatu bzu (0,01%).

Ja tak to odbieram.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #117 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 11:27:45 »
No nie wiem, w Sklepie Gildia masz np. "Druk:cz-b + kolor". Dla mnie opis "kolorowe strony" nie oznacza tego samego, co "druk kolorowy" - przecież orientujemy się, że mangi są czarno-białe, często z kilkoma kolorowymi stronami na początku.

2rcfrt

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #118 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 17:37:30 »
@pokia zastanów się zanim napiszesz. Wydawnictwo straciłoby klienta po pierwszym tomie, gdyby kupił wprowadzony w błąd.
Problem jest gdzie indziej, coraz więcej amatorów pcha się do komiksów ;)
Pozostali wiedzą czego się spodziewać po tym wydaniu.
Przy okazji, kolorowe strony które być może znasz ze starego wydania JPF mają się do kolorowej wersji amerykańskiej jak pięść do oka. Kolorowanie jest paskudne. Bez znaczenia, że kolorystę pobłogosławił autor. Dlatego dobrze, że dostaniemy wydanie cz-b.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #119 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 23:14:54 »
@pokia zastanów się zanim napiszesz. Wydawnictwo straciłoby klienta po pierwszym tomie, gdyby kupił wprowadzony w błąd.
Nie lubię bić piany, ale nie zgadzam się z Tobą i innymi, którzy twierdzą, że to ja mam problem, bo to co czytam nie jest rzeczywistością.

Dotarło do mnie, że to będzie tak jak w innych mangach - kilka początkowych stron w kolorze, a reszta w czerni i bieli.

Tylko to powinno być jasno napisane. A jest napisane "strony w kolorze" i ani słowa o czerni i bieli. Tego się czepiam. Przecież nie każdy śledzi fora. To wydanie jest reklamowane jako ekskluzywne, wiadomo, że wydanie kolorowe istnieje, więc wydanie wersji kolorowej jest możliwe.

I wiem, że wersja kolorowa jest paskudna, bo widziałem skany.

Proszę nie robić ze mnie wariata i półgłówka.
Pracuję w drukarni i jestem na takie szczegóły akurat wyczulony. Doświadczenie każe mi weryfikować takie rzeczy, bo domyślanie się czego chce klient, albo co miał na myśli to droga prosto na minę.

EDIT:
http://www.mangarden.pl/pl/p/Akira-edycja-specjalna-tom-01-preorder/4156

Preorder w sklepie wydawcy - Nowe, ekskluzywne wydanie.

Pisze o kolorze i ani słowa o czerni i bieli. Na tej podstawie naprawdę byłem (i powinienem być nadal) przekonany, że wydanie jest w kolorze.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Wrzesień 2019, 23:17:32 wysłana przez pokia »