Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173209 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 17:32:22 »
Antari, ty sobie oczekuj czego chcesz, ja sobie bede oczekiwal tego czego ja chce. Dzueki temu jak wyglada rynek nie boje sie pchac w hobby kasy, bo jak kiedys mi sie znudzi to nie strace, jak tego nie rozumiesz to juz nie moj problem, tylko twoj. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: JPF
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 18:22:26 »
Przeczytałem dziś "Jaco z Galaktycznego Patrolu", historyjka w sam raz na dzisiejszą pogodę. Jednak ten Toriyama ma naprawdę fajną kreskę. Już chyba kilkanaście lat upłynęło, odkąd miałem w rękach jakiś jego tomik.
Pora chyba znów sięgnąć po DragonBalla :)
,, - Eeeeech.''

Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 22:12:21 »
Podejrzewam, że gdyby przeciętny Japończyk zobaczył nasze klejone wydania to wyleciałby z laczków jaką jakość oferują.
Ich wydania Japonczycy pokazuja innym zagranicznym licencjobiorcom jako wzor :) Powaznie pisze.

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 22:17:55 »
Ich wydania Japonczycy pokazuja innym zagranicznym licencjobiorcom jako wzor :) Powaznie pisze.
No właśnie. Szyta manga? To chyba występuje tylko w niektórych zachodnich edycjach pojedynczych mang. W Japonii (często też w USA) mangi są wydawane w znacznie gorszej jakości niż w Polsce.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Crono

Odp: JPF
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 07:39:32 »
Przeczytałem dziś "Jaco z Galaktycznego Patrolu", historyjka w sam raz na dzisiejszą pogodę. Jednak ten Toriyama ma naprawdę fajną kreskę. Już chyba kilkanaście lat upłynęło, odkąd miałem w rękach jakiś jego tomik.
Pora chyba znów sięgnąć po DragonBalla :)
To bardzo fajna manga. Niby trochę odcinanie kuponów, ale napisana i narysowana w taki sposób, że naprawdę przyjemnie się ją czyta.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #80 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 08:51:02 »
Antari, ty sobie oczekuj czego chcesz, ja sobie bede oczekiwal tego czego ja chce. Dzueki temu jak wyglada rynek nie boje sie pchac w hobby kasy, bo jak kiedys mi sie znudzi to nie strace, jak tego nie rozumiesz to juz nie moj problem, tylko twoj. :)
Ale jak TK szarpnie się na wielką maszynę drukarską i zacznie robić tak, jak JPF, to używki szybko stanieją a ty stracisz na komiksach, których nawet nie przeczytałeś. Nie wiesz czy tak nie będzie, za to spekulując na rzadko dostępnym towarze psujesz jego rynek, na czym tracimy wszyscy:

ja myślę głównie o osobach zaczynających przygodę z komiksem, dla których próg wejścia jest nienaturalnie wysoki przez resellerów z alledrogo i ich chore podejście. JPF tuta mocno wygrywa zapewniając stałe dodruki.

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 09:07:26 »
A w jaki sposób ja spekuluję na towarze? Kupując go? W jaki sposób psuję rynek? Kupując komiksy psuję rynek komiksów? :D

Puknij się w głowę, jest odwrotnie - kupując dużo komiksów przykładam się do rozwoju rynku komiksowego w Polsce w znacznie większym stopniu niż ktoś kto kupuje ich mało, jak na przykład ty.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Maj 2019, 09:16:33 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 09:11:04 »
Ale jak TK szarpnie się na wielką maszynę drukarską i zacznie robić tak, jak JPF, to używki szybko stanieją a ty stracisz na komiksach, których nawet nie przeczytałeś.
Problem z Egmontem jest taki, że nie są oni w stanie robić tego typu dodruków. Tzn. mogą robić małe dodruki komiksów czarno-białych, ponieważ ich druk w małym nakładzie jest opłacalny. Niskonakładowy druk w kolorze kosztuje ogromne pieniądze.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 11:11:44 »
Ich wydania Japonczycy pokazuja innym zagranicznym licencjobiorcom jako wzor :) Powaznie pisze.

Wiem. Pisałem o wyleceniu z laczków w pozytywnym znaczeniu. Byliby w szoku na plus.

Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 11:16:08 »
Wiem, potwierdzałem tylko.

Offline mappy

Odp: JPF
« Odpowiedź #85 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 15:14:25 »
Preordery na Akirę do końca sierpnia na Mangarden rozumiem? Żebym się nie spóźnił...

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 15:29:35 »
Przecież nie ma edycji w twardej oprawie, więc na co można się tu spóźnić? ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mappy

Odp: JPF
« Odpowiedź #87 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 15:33:48 »
Też nad tym boleję...

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #88 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 16:32:42 »
Przecież nie ma edycji w twardej oprawie, więc na co można się tu spóźnić? ;)
Na dodatki. ;)

noniewiem

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 01 Lipiec 2019, 10:46:30 »
Ktoś czytał Blame i jakie opinie? Oglądałem jedynie ekranizacje, spodobała mi się. Jak manga wypada w porównaniu do niej?