Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173364 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.


Offline dreamer36

Odp: JPF
« Odpowiedź #931 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 13:07:04 »
Brakuje mi Uzumaki i Remina, a z całej kolekcji horrorów mam wrażenie, że Ito raczej trzyma poziom. Czy w przypadku tych dwóch jest tak samo? Warto nabyć? Wciskam już mangi gdzie popadnie, a japońskie horrory uwielbiam, więc jeżeli warto to może te dwie jeszcze gdzieś tam butem docisnę...

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #932 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 13:08:49 »
Chyba nadal jest spore zapotrzebowanie na Ito, bo to już któryś "ostatni" dodruk w tym roku.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #933 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 13:29:21 »
Brakuje mi Uzumaki i Remina, a z całej kolekcji horrorów mam wrażenie, że Ito raczej trzyma poziom. Czy w przypadku tych dwóch jest tak samo? Warto nabyć? Wciskam już mangi gdzie popadnie, a japońskie horrory uwielbiam, więc jeżeli warto to może te dwie jeszcze gdzieś tam butem docisnę...
Według mnie warto. Zwłaszcza Uzumaki. Tym bardziej, jeśli kolekcja przypadła Ci do gustu. Uzumaki chyba (dawno temu czytałem, jako jeden z pierwszych tytułów od Ito) najbardziej mi się podobało.

Offline OokamiG

Odp: JPF
« Odpowiedź #934 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 13:34:35 »
U mnie Uzumaki już czeka na czytanie. Jak podejdzie, to przyjdzie pora na kolejne tytuły, ale słyszałem, że to najlepsza praca Ito i mogę już nic lepszego od niego nie przeczytać.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #935 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 16:58:34 »
Cytuj
Brakuje mi Uzumaki i Remina, a z całej kolekcji horrorów mam wrażenie, że Ito raczej trzyma poziom. Czy w przypadku tych dwóch jest tak samo? Warto nabyć?

Uzumaki bardzo mi się podobała. Jest to horror operujący bardziej dziwnością i niepokojem, niż np. obrzydzeniem tak jak jest w Gyo.

Natomiast Remina mi się nie podobała. Jak na razie po za tą historia o kotach jest to dla mnie najgorsza pozycja. Zrobił się z tego trochę taki czarny humor... zagłada na wesoło? Była dla mnie zbyt groteskowa, a za mało horrorowa.
Mój kanał na YT Comzilla!

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #936 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 08:47:53 »
Chyba nikt nie pisał, więc tak tylko wspomnę - prawie 2 tygodnie temu w sklepie wydawnictwa pojawiły się "ostatnie" sztuki mangi "BLAME!" w twardej oprawie. Tak, to to same wydanie przy którym wydawnictwo zarzekało się, że nie ostała im się już ani jedna sztuka. Ja sam przez dwa lata od czasu do czasu pytałem ich o jakieś pojedyncze egzemplarze, czy im nie zostały, chociażby uszkodzone. Twierdzili, że już nic nie mają. Tymczasem, prawie wszystkie tomy (za wyjątkiem pierwszego) znalazły się w sprzedaży i na chwile obecną mają na stanie ponad 20 sztuk tomów 3-6. W dniu w którym manga pojawiła się w sprzedaży dostępnych było ponad 50 sztuk na tom. Jakim cudem? Podobnie wygląda sprawa z innymi mangami w twardej oprawie, które miały być dostępna tylko w pre-orderze. A one sobie raz znikają, raz się pojawiają, raz są wyprzedane, potem znowu wracają. I tak w kółko. W chwili obecnej prawie wszystkie tytuły można nadal kupić. Owszem są wyjątki na pojedynczych tomach ale nie zdziwię się jak i one wrócą ponownie do sprzedaży za jakiś czas. Rozumiem, że mogły zostać jakieś tomy, które były przeznaczone na ewentualne reklamacje, ale "BLAME!" został wydany kilka lat temu. "Basilisk" też cały czas jest dostępny, a akcja miała być bardzo limitowana. Owszem, Kotori też ostatnio znalazło ostatnie tomy mangi "Dobranoc Punpunie" ale tam widać, że są to faktycznie ostatnie sztuki, bo część z nich jest uszkodzona/obita o czym wydawnictwo szczerze powiadomiło. Tutaj natomiast "BLAME!" wygląda jak nówka sztuka. Potajemny dodruk o którym kilka razy już było pisane na Fejsie i forach? Uwierzę w kilka sztuk do 10-15 góra w przypadku znalezienia jakiegoś zaginionego kartonu, ale nie w ponad 50 tomów na każdym tomie.

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #937 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 09:10:38 »
To weź jeszcze zrób dochodzenie dlaczego numeru jeden nie dodrukowali a jedynki najlepiej się sprzedają, pewnie jakiś błąd biznesowy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #938 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 09:11:02 »
Znaleźli karton w piwnicach Scream ;)

Pytanie jaki druk jest w tych tomach Blame - jak cyfrowy to na 100% cichy dodruk a jak offsetowy to faktycznie musieli gdzieś znaleźć kartony bo żadna drukarnia nie dodrukuje 50 egzemplarzy w sensownej cenie.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #939 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 09:40:05 »
Taka ciekawostka - kiedyś sporo przepłaciłem na Allegro za dwa tomy "Blame'a" w HC jak już nie były dostępne. Otrzymałem przesyłkę zapakowaną w firmowy karton Mangardenu i spakowaną taśmą z ich logo.

ukaszm84

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #940 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 09:44:36 »
No to niezły januszex.

Offline Crono

Odp: JPF
« Odpowiedź #941 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 09:47:27 »
Taka ciekawostka - kiedyś sporo przepłaciłem na Allegro za dwa tomy "Blame'a" w HC jak już nie były dostępne. Otrzymałem przesyłkę zapakowaną w firmowy karton Mangardenu i spakowaną taśmą z ich logo.
Ale rozumiem że taśma nie była naderwana a na nią nie była przyklejona inna? Wiem że głupie pytanie, ale ja sam często nie odrywam taśm np. z gildii, bo fajnie zabezpieczają boki kartonu i kiedyś ktoś komu wysłałem tak zapakowany komiks spytał się mnie czy nie pracuję w gildii😀

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #942 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 10:05:07 »
Nie no, nie że komuś został ich stary karton i użył go sobie do wysyłki, tylko było normalnie spakowane jak przesyłka prosto z Mangardenu i zaklejone ich oryginalną taśmą. A kupiłem komiksy z dwóch osobnych aukcji, więc chyba ktoś musiał je dla mnie skompletować bezpośrednio przed wysyłką.

Offline Crono

Odp: JPF
« Odpowiedź #943 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 10:07:38 »
Nie no, nie że komuś został ich stary karton i użył go sobie do wysyłki, tylko było normalnie spakowane jak przesyłka prosto z Mangardenu i zaklejone ich oryginalną taśmą. A kupiłem komiksy z dwóch osobnych aukcji, więc chyba ktoś musiał je dla mnie skompletować bezpośrednio przed wysyłką.
Heh. Przykro takie rzeczy czytać, już przynajmniej dla niepoznaki mogli użyć innej taśmy/kartonu.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #944 dnia: Wt, 29 Listopad 2022, 10:18:54 »
Ja nie oceniam, równie dobrze jakiś ich pracownik mógł mieć dostęp do materiałów do pakowania, a sprzedać prywatnie. Też nie było tak, żeby po moim zakupie komiks zaraz wrócił do sprzedaży, więc to nie była jakaś masowa praktyka, w sumie to nawet aukcja była już wtedy zakończona i z ciekawości napisałem do gościa czy sprzedane. Ale co ciekawe użytkownik ma już usunięte konto na Allegro, bo właśnie próbowałem wejść.