Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173576 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #840 dnia: Wt, 14 Czerwiec 2022, 06:52:17 »
Jakby ktoś chciał twardą oprawę a się nie załapał to będę miał na sprzedanie. Jakoś mi nie podeszła ta manga. Rysunki świetne, ale fabuła zupełnie nie w moim guście.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #841 dnia: Nd, 26 Czerwiec 2022, 20:32:00 »
Skończyłem czytać tom 1 City Hunter i manga niesamowicie zwyżkuje pod koniec. Zamiast mdłej stylistyki noir, której osobiście nie trawię w żadnym wydaniu, manga zamienia się w pełnoprawną komedię a autor czuję się w tym gatunku jak ryba w wodzie. Z notatek odautorskich można wywnioskować, że od początku ta seria miała mieć taką stylistykę, ale mocno namieszał redaktor prowadzący i wrzucił autora na minę i dlatego z czasem tak ewoluowała. Jak wyjdzie całość to wezmę na miękko.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #842 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 10:12:42 »
Z panelu na Pyrkonie: JPF-owi najlepiej sprzedaję się Jojo, Kapitan Tsubasa i inne serie w twardych oprawach oraz Berserk.

Najbardziej zdziwiło mnie, że Jojo i Tsubasa są przed Dragon Ballem, ale może jest więcej takich osób jak ja, których odrzuciło kolorowanie i dali sobie spokój po pierwszym tomie.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #843 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 18:20:54 »
Chciałam iść na ten panel, ale Maskarada wygrała, to nie fer że były w jednym czasie.  :(

City Hunter, manga zaczyna się fatalnie, potem rzeczywiście zamienia się w nieco figlarną komedie. Dwie ostatnie historie to złoto, również fajne wstawki tłumacza (reklama calgonu mnie rozbroiła).
Jeśli tak jak ja utknęliście w tym tomie, dobrnijcie do końca, tytuł bardzo się zmienia i warto dopiero po całości wyrobić sobie zdanie. Ja jeszcze nie jestem przekonana i po drugim tomie zdecyduje czy będę to zbierać czy nie. 
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #844 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 20:04:42 »
Najbardziej zdziwiło mnie, że Jojo i Tsubasa są przed Dragon Ballem, ale może jest więcej takich osób jak ja, których odrzuciło kolorowanie i dali sobie spokój po pierwszym tomie.
Coś w tym może być. Jakkolwiek na początku byłem mocno na tak w temacie wydania wersji Full Color, tak teraz coraz mocniej się zastanawiam czy potrzebne mi to w HC czy może przerzucić się na miękką. I nabieram coraz większej ochoty na powtórkę w czerni i bieli. Zobaczymy, może saga Piccolo coś zmieni, ale zaczynam trochę żałować, że nie puścili najpierw fajniejszej edycji normalnej mangi, a teraz może być już o to ciężko.

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #845 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 20:08:23 »
Ja bym widzial normalna mange wszystkie serie w powiekszonym formacie jak alita. DB w polsce to jeb*** kult, ludzie by lykali.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #846 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 20:14:35 »
Ja mało mangi kupuję (choć ostatnio nachodzi mnie chęć wgryzienia się mocniej), ale DB od razu łyknąłem, tyle że w miękkiej zupełnie niepotrzebna mi twarda. I jestem bardzo zadowolony, akurat w tym przypadku nawet wolę kolor, ale to pewnie dlatego, że przypomina mi anime z dzieciństwa.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #847 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 20:48:04 »
Ja bym widzial normalna mange wszystkie serie w powiekszonym formacie jak alita. DB w polsce to jeb*** kult, ludzie by lykali.
Ja bym chętnie przyjął wydanie w grubszych tomach i z oryginalnymi kolorami z mangi. I wtedy mogłoby być w HC. Co prawda chyba starczyłby mi format wersji Full Color, ale z drugiej strony B5 jako taka edycja Deluxe też by pasowało.

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #848 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 11:04:36 »
Coś mi się kojarzy, że Hachette chciało wydać tą wersję z kolorami Toriyamy. Miała to być współpraca z JPF (ich tłumaczenie), ale JPF się nie zgodził i by przyblokować Hachette, by nie zrobiło własnego tłumaczenia, wydali Full Color... Może teoria spiskowa, może nie. Raczej się nie dowiemy.

Offline Midar

Odp: JPF
« Odpowiedź #849 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 00:12:56 »
Czytam City Huntera i już mnie ręka zaczyna boleć. To HC trochę ciężkie. Wydaje mi się, że na okładki zastosowali znacznie grubszą tekturę niż na swoje inne HC-ki. Zupełnie jak Mucha i do tego, podobnie jak u Muchy (np. JJ Alias) grzbiet jest trochę za wąski i okładki „rozsadzają” się za jego obrys.

sum41

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #850 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 09:24:25 »

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #851 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 12:14:39 »
Wąskie grzbiety w wydaniach HC, to chyba bolączka wszystkich tytułów od JPF, zwłaszcza Dragon Balla :/

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #852 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 13:52:41 »
Było coś o dodrukach Akiry? Bo średnio chciało mi się kupować na raty mangę, którą dobrze znam i, pewnie jak wiele innych osób, stwierdziłem że kupię jak wyjdzie całość. A teraz dupa.

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #853 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 13:55:16 »
Była mowa, że będą przy okazji premiery kolejnego tomu, a ten według dzisiejszych zapowiedzi ma wyjść lipiec/sierpień.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #854 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 14:50:37 »
bangbang UWAGA bangbang ZMIANY OD WRZEŚNIA bangbang
Aby zapewnić stały napływ dodruków naszych tytułów musimy podnieść ceny naszych małych formatów oraz tych większych (A5 około 200 stronicowych).
Zmiana dotyczyć będzie również nowych tomów w tych formatach, ponieważ dodruki są robione nawet kilka miesięcy po premierze.

bangbangSeria Fullmetal Alchemistbangbang
Czekamy na licencję nowego wydania, w związku z tym do września robimy ostatnie dodruki starego wydania. Po skończeniu zapasów nie będzie jego dodruków, będzie za to do kupienia piękne, nowe wydanie <3

bangbangDO KOŃCA SIERPNIA OBOWIĄZAUJĄ JESZCZE STARE CENYbangbang
nowa cena małych mang: 21,00 zł
nowa cena mang A5 (200 stronicowych): 27,30 zł