Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 176986 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #825 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 10:56:08 »
W dodatku miały to być wydania limitowane, dostępne tylko w pre-orderze, a tymczasem po cichu do sklepu JPF po prawie dwóch latach wrócił sobie pierwszy tom "Battle Angel Alita: Last Order". Pytałem o ten tom kilka razy i zawsze było - "nie mamy go już na magazynie". A teraz co? Cudem się znalazł i jest już dostępny drugi czy trzeci miesiąc? 

Pewnie znaleźli karton w piwnicy.

Co to jest 300zł w dzisiejszych czasach? Tyle co nic. No i po co kupować w twardych oprawach wszystko co wychodzi? Nie lepiej brać to co chcemy przeczytać?

MLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #826 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 11:25:50 »
Nie lepiej brać to co chcemy przeczytać?

No ze mną jest ten problem, że ja chcę wszystko przeczytać :D Jedynie mangi od Studia JG odpuszczam, bo jakoś mnie te ich tytuły nie interesują pomimo, że w twardej dają. Tylko Triguna mam, bo to jednak już klasyka, a ją właśnie ostatnio czytam najczęściej. Stąd też od JPF biorę wszystko jak leci.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #827 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 11:26:21 »
Wiadomo, że wydanie całości trochę potrwa, ale na to nie ma rady - lepiej gdyby się nie zabrali w ogóle i seria dalej nie była dostępna w pl?

Co do tych twardych opraw w sklepie jpfu można podejrzeć w koszyku, ile sztuk mają na stanie, bo jak będziesz chciał zamówić więcej niż jest dostępne, wyskoczy info o maksymalnej ilości do zamówienia. Więc stosunkowo łatwo sprawdzić, czy to cichy dodruk czy kilka odnalezionych egzemplarzy.

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #828 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 11:37:12 »
Ja bym obstawiał cykl 2-miesięczny i wydanie 2w1, czyli 24 tomy/6 rocznie = 4 lata bez obsów. Nieźle jak na tak długą serię :)

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #829 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 13:28:45 »
Dobre wieści z frontu wydawniczego:
Cytuj
💖💖UDAŁO SIĘ💖💖
-AKIRA - mamy akceptacje wszystkich materiałów, harmonogram wygląda następująco:
Tom 4 - lipiec
Tom 5 - październik
Tom 6 - styczeń 2023
Musimy zachować 3 miesięczny odstęp miedzy tomami ze względu na dostawy papieru i kolejkę w drukarni.
Robimy właśnie dodruk tomu 3 🙂

Offline Voitas

Odp: JPF
« Odpowiedź #830 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 18:26:16 »
No w końcu!

Offline rzodkiew

Odp: JPF
« Odpowiedź #831 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 22:04:27 »
O szczęście niepojęte!

Offline Midar

Odp: JPF
« Odpowiedź #832 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 21:44:05 »
Dzisiaj coś takiego zobaczyłem na Facebooku. Nie mogłem się oprzeć, żeby nie wrzucić tego tutaj😀.


Offline Ningobel

Odp: JPF
« Odpowiedź #833 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 22:06:46 »
Na dwumiesięczny cykl raczej nie ma szans tym bardziej w wersji 2 w 1,  jpf chyba od zawsze ma obsuwy przez tłumaczenia a teraz jeszcze problemy z papierem są ;)
Ja rozumiem że wszyscy chcielibyśmy mieć zakończone serie wydane od razu ale kto by to wszystko kupił ;) oryginalnie manga ukazywała się od 1995 do 2013 więc i tak dostaniemy całość szybciej ;)
Zresztą to z większością tytułów tak jest, nie tylko mangowych. Dawniej  tupałem niecierpliwie czekając np na pierwsze wydanie Akiry i też mnie mierziło jak wychodził 1 tom na kwartał. Ostatni taki przypadek który kojarzę to zapowiedź Berserka gdzie po początkowej euforii uświadomiłem sobie że muszę jeszcze kilka lat poczekać zanim dojdą do 20 tomu i bedzie co czytać bo poprzednie już znałem ;)
Obecnie na mało co czekam odliczając dni, raczej jak będzie to sprawdzę. Mam chałdy wstydu i brak czasu na nadrabianie, przez szeroki wybór innych czasoumilaczy ;)

Offline LukCook

Odp: JPF
« Odpowiedź #834 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 13:52:05 »
Pierwszy tom City Hunter wylądował i jest super, tak prezentuję się twarda oprawa:






Porównanie z Mieczem Nieśmiertelnego z Kotori (btw cudowne wydanie):



Offline Voitas

Odp: JPF
« Odpowiedź #835 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 14:17:32 »
Czy każdy tom to jakieś zamknięte historie? Czy trzeba będzie czekać na większą liczbę tomów z rozpoczęciem czytania?

Offline LukCook

Odp: JPF
« Odpowiedź #836 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 17:38:10 »
Z tego co czytałem to są to zamknięte historie / epizody.

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #837 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 21:06:36 »
Też dzisiaj dostałem : ) Wygląda mega, 100% satysfakcji.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #838 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 23:18:23 »
Mi udało się przeczytać nieco mniej niż połowę, ale po pierwszych 5 rozdziałach byłam totalnie zniesmaczona.
Jeśli w dalszych częściach główny bohater dalej będzie macał kobiety w żałobie, a one w reakcji na to będą pod wielkim wrażeniem i się w nim zakochiwać, to wypierdziele ten tomik przez okno i w tedy dopiero będzie komedia.


« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Czerwiec 2022, 23:35:12 wysłana przez popkultura »
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Tom17

Odp: JPF
« Odpowiedź #839 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 23:53:35 »
Ale tam nie bylo ani jednej sceny kiedy są one pod wrażeniem i się w nim zakochuja. Po macaniu zawsze dostaje w pysk. Pod wrażeniem to one są co najwyżej jego umiejętności jako zabijaka.
Mi udało się przeczytać nieco mniej niż połowę, ale po pierwszych 5 rozdziałach byłam totalnie zniesmaczona.
Jeśli w dalszych częściach główny bohater dalej będzie macał kobiety w żałobie, a one w reakcji na to będą pod wielkim wrażeniem i się w nim zakochiwać, to wypierdziele ten tomik przez okno i w tedy dopiero będzie komedia.