Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173180 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 23:09:49 »
Zarówno Blame! jak i Alita mają szyte grzbiety (Blame! sprawdziłem przed chwilą) a to dla mnie istotna informacja.

Blame! nie mam, ale w Alicie nie widzę szycia... No ale rzeczywiście, przy takich kolosach przydałoby się.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 23:22:00 »
W SC nie mają szycia. A ten deluxe to tylko z nazwy - w szóstym tomie blame mam wyblakłe strony. Ja nowe wydanie kupię bo i tak zapewne będzie lepsze jakościowo niż pierwsze. Zresztą Akira to jest komiksowa topka więc jak ktoś nie zna to niech bierze.

2rcfrt

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 00:26:43 »
Ja na poprzednie wydanie się nie załapałem, także na pewno za jakiś czas się pierwszym tomem zainteresuję.
To niemożliwe, jest jedną z tych mang która na bieżąco była dodrukowana. Wszystkie tomy są cały czas dostępne: http://www.mangarden.pl/pl/p/Akira-Komplet-1-19-gratis/1434

Myślicie, że JPF może np. niebawem zaprzestać jego dodruków?
Prawdopodobnie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Kwiecień 2019, 00:34:13 wysłana przez 2rcfrt »

Offline helsing

Odp: JPF
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 10:09:39 »
Jestem bardzo rozczarowany. Nowe wydanie nadal jest lepsze niż pierwsze bo przywraca oryginalny układ stron, także jeśli ktoś nie ma to warto poczekać. Osobiście nie będę wymieniał bo ten żółty papier z pierwszego druku ma jednak swój urok. Ale zastanawiam się nad wydaniem amerykańskim w ładnym boksie. Ktoś już posiada i może powiedzieć o jego wadach bo w internecie trafiam tylko na same zachwyty ;)

Offline Martin Eden

Odp: JPF
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 10:34:23 »
Ja pewnie i tak brałbym w miękkiej okładce, więc nie mam aż takiego poczucia straty, aczkolwiek ograniczenia licencjodawcy wyglądają dziwnie. Kiedyś był wątek nie wydania "Domu" Otomo, bo podobno autor nie chce tego publikować poza Japonią. Cóż...

Z przyjemnością czekam na odczucia, jakie wzbudzi we mnie porównanie odwróconych stron i nowego tłumaczenia. Która wersja mi przypadnie do gustu, ta nie trafi na sprzedaż :-)

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:08:31 »
podobno autor nie chce tego publikować poza Japonią. Cóż...

Stary jest, może niedługo zejdzie, to się posypią wydania ;)

Offline Martin Eden

Odp: JPF
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:25:30 »
Chyba że spadkobiercy praw autorskich postanowią wypełniać wolę dziadka☺.

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:44:40 »
Etam, życie pokazuje, że spadkobiercy wolą jednak dolce ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:46:39 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 23:20:41 »
wielki format B5 (18,4cm x25,6cm)

Rozumiem, że WIELKI jeśli chodzi o rynek mangi...

Offline Martin Eden

Odp: JPF
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 07:36:30 »
Etam, życie pokazuje, że spadkobiercy wolą jednak dolce ;)

Oczywiście masz rację. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym przypadku :-)

Offline mappy

Odp: JPF
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 12:23:54 »
No ja niestety jestem zniesmaczony bo wyczekiwałem na nowe wydanie bardzo długo. Chciałem oczywiście HC w dużym formacie  :-\

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 14:53:44 »
Czyli onomatopeje będą takie jak w Chirality? :D

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 20:06:49 »
Nacodzień nie kupuję mangi i stąd moje pytanie: czy można kupić komiksy JPF w dyskontach w dobrej cenie czy jedyna droga aby kupić Akirę, to ich sklep internetowy?

Offline Murazor

Odp: JPF
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 20:11:05 »
Gildia ma czasami lepsze ceny. Na ich wyprzedazach. Czesto mangarden ma tez promki typu dodatkowe 10% na komiksy JPF. Tutaj bywa roznie, Blame w HC sie lapal, ale juz ogarneli i np Alita w HC nie wchodzila teraz w swiateczna.

A co do Akiry. Lepsze to, niz poprzednie gdzie tomy maja rozne wysokosci, okladki sie luszcza, a calosc wyglada jak komiksy sprzed kilkunastu lat. Tez liczylem na HC, ale trudno. Gdzies wyszla w ogole Akira w w HC?
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Kwiecień 2019, 20:13:16 wysłana przez Murazor »

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 20:19:45 »
Gildia ma czasami lepsze ceny. Na ich wyprzedazach. Czesto mangarden ma tez promki typu dodatkowe 10% na komiksy JPF. Tutaj bywa roznie, Blame w HC sie lapal, ale juz ogarneli i np Alita w HC nie wchodzila teraz w swiateczna.
Alita ma 5% rabatu na gildii. Akira pewnie to samo będzie. Blame! miało standardowe 30% jako zapowiedź, ale JPF pisało, przy premierze Ality, że już nie da rady z rabatami na takim poziomie.

A co do Akiry. Lepsze to, niz poprzednie gdzie tomy maja rozne wysokosci, okladki sie luszcza, a calosc wyglada jak komiksy sprzed kilkunastu lat. Tez liczylem na HC, ale trudno. Gdzies wyszla w ogole Akira w w HC?
Kodansha wydała Box Set - 6 x HC z obwloutą + artbook i naszywka. :D