Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173264 razy)

wolfheart i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: JPF
« Odpowiedź #585 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 08:08:09 »
A to ze świata BLAME! coś nam jeszcze zalega?  ???

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #586 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 09:54:50 »
To co piszesz jest bardzo ciekawe.
Nie wiem jak się sprzedają, nie mam takich danych, nie widziałam też żadnych wywiadów. Wydawnictwa raczej o tym nie mówią, a nawet jeśli, to nie znam skali. W sensie na jakim poziomie sprzedaż była by dla danego wydawnictwa i tytułu zadawalająca.

Kilka miesięcy temu przed premierą pierwszych tomów kolekcji Rumiko wydawnictwo w komentarzach na Facebooku pisało, że kolekcja zarobiła na siebie już samymi pre-orderami. Więc zainteresowanie i zysk być musi.   

Online Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #587 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 11:18:54 »
A to ze świata BLAME! coś nam jeszcze zalega?  ???

Z BLAME! został nam ewentualnie tomik zbierający one-shoty pod tytułem Blame Gakuen! and So On


Myślę, że Popkulturze chodziło o inne tytuły Nihei'a, takie jak Biomega i Aposimz.

Shinue wspomniał też w swojej wypowiedzi Gantz - to jest świetny tytuł, na który warto czekać. W wielkim skrócie - akcja toczy się wokół dwóch studentów, którzy zginęli w wypadku w metrze. Po śmierci trafiają wraz z grupką  dodatkowych kompanów do pomieszczenia z tajemnicza kulą, tytułowym Gantz'em. Kula wysyła ich do walki z obcymi, aby ocalić świat. Po wykonaniu danej misji i zebraniu odpowiedniej ilości punktów każdy uczestnik może poprosić między innymi o przywrócenie do życia. Manga bardzo fajnie pokazuje zachowania ludzkie w obliczu strachu i śmierci (podobnie jak Żywe Trupy). Końcówka serii pozytywnie mnie zaskoczyła bo zahaczyła nawet o grubsze tematy egzystencji i znaczenia człowieka we Wszechświecie. W pakiecie futurystyczne kombinezony i giwery, rzeźnia oraz romanse. Seria wypuszczona w 37 tomach. Są też spin-offy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Wrzesień 2021, 11:25:40 wysłana przez Rodrigues »

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #588 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 11:45:13 »
Tak, chodziło mi konkretnie o Biomege.

Gantz - jak to powstawało to się ludzie zachwycali bo rysunki były łączone z grafiką 3D? To się odnosiło tego tytułu, czy mi się coś pomyliło?
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline eyesore

Odp: JPF
« Odpowiedź #589 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 12:01:28 »
Gantz, anime, jest na Netflixie, wiem że oglądałem ale jakos średnio pamiętam fabułę wiec trochę obawiam się mangi  ;)

Online Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #590 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 12:06:43 »
Gantz - jak to powstawało to się ludzie zachwycali bo rysunki były łączone z grafiką 3D? To się odnosiło tego tytułu, czy mi się coś pomyliło?

Nigdy nie sprawdzałem kulis tworzenia, ale nasza wikipedia wskazywałaby, że to faktycznie ten tytuł:
 "Podczas tworzenia mangi Oku rozpoczął pracę od rysowania miniaturek stron, a następnie pracę nad modelami postaci w 3D oraz na swoim komputerze. Podczas pracy Oku drukował gotowe tła i postacie po czym dodawał cienie, kolory i dialogi[3]. Pomysł ten został już wykorzystany w Zero One jednak w tytule tym było niewiele pracy odręcznej. Oku zdecydował się dodać obraz z różnych stron aby rysunkom więcej realizmu[2]."

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #591 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 14:35:00 »
Dzięki.
No Gantz przyznaję byłby ciekawą pozycją, chodź dla mnie nieco za długą. Był jeszcze jakiś tytuł z ludźmi robakami kontra humanoidalne karaluchy na Marsie? Coś w ten deseń. I tam chyba też była podobna technika w przypadku tych karaluchów. 3D plus rysunek. Więc nie byłam pewna czy pozycję mi się nie pomyliły.
 
Chętnie bym też widziała Hellsinga w twardej oprawie. O takie coś chętnie bym miała na półce, nie tak duże jak Alita, bardziej format JoJo. Marzenia... 

Mój kanał na YT Comzilla!

Online Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #592 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 14:43:10 »
Spojrzałem w Google i tytuł o którym piszesz to "Terra Formars". Nie czytałem tego. Mangi mają podobną stylistykę i wydaje się, że tutaj też wykorzystano tą mieszaną technikę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Wrzesień 2021, 14:45:18 wysłana przez Rodrigues »

Offline michał81

Odp: JPF
« Odpowiedź #593 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 17:14:06 »
Kolejny zapowiedź z kolekcji Rumiko Takahashi: MERMAID SAGA


Seria będzie miała 2 tomy po około 350 stron każdy i zostanie wydana w taki sam sposób jak reszta tytułów w kolekcji.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #594 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 22:27:41 »
Dziwne podejście miejscami. W końcu w jakimś tam stopniu gonimy zachodnie rynki, w końcu dostajemy ciekawsze pozycje, klasyki, fajniejsze wydania, to znowu narzekania, że nie idą w nowości, chociaż przez lata, kiedy wydawali tylko nowości, ludzie czekali na klasykę. Jeszcze niedawno wydawało się, że o niektórych rzeczach nie ma co nawet marzyć, bo za długie lub zbyt ryzykowne, a teraz, jak te tytuły pojawiają się w zapowiedziach, to znowu nie, bo za długo będzie wychodzić. A niby jak mają wydać 21 tomów? W rok? Niektóre serie wychodziły w oryginale latami i trzymały zainteresowanie czytelników, ale nie, my musimy dostać wszystko naraz, bo inaczej nie kupimy. Sami sobie w taki sposób pracujemy na to, że wydawcy pewnych rzeczy wydać nie chcą.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #595 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 23:17:56 »
JPF od zawsze był tym wydawnictwem, które potrafiło zaryzykować z długimi seriami młodzieżowymi, które były popularne. W jednym czasie wydawali Naruto, One Piece i Bleach, potem Atak Tytanów itd.
Doświadczenia z długimi seriami nie można im odmówić.

Osobiście wolę jak wydawnictwa wydają coś, co już jest zakończone. Możliwe jest w tedy wydanie całej serii np. w postaci boxa. No ale to drogie sprawy.
Z nadchodzącym Basiliskiem tak zrobili, ale upchnęli go w dwóch tomach, więc cena nie była jeszcze taka zaporowa.

Fajnie by było dostać coś na raz, ale portfel mógł by tego nie przeżyć.

Z drugiej strony, co miesiąc można by wydawać konkretny tytuł, ale format dwumiesięczny wrósł w Polski rynek mangowy. Być może to najbardziej ekonomiczne podejście. Przynajmniej jest przewidywalny, z komiksami np. Francuskimi to od przypadku do przypadku. Nigdy nie wiadomo kiedy się trafią kolejne części   :D
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #596 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 16:36:40 »
Zresztą to widać po takiej ofercie Waneko, gdzie większość tytułów wygląda na licencje kupowane po taniości.
I równie szybko znikają one z rynku, co się na nim pojawiają. Część staje się białymi krukami, reszta ginie w hałdzie chłamu :)

Podejrzewam, że obecnie trwa bardzo silna zakulisowa walka wśród polskich wydawnictw o możliwość publikacji u nas takich tytułów jak: Nauzykaa, Gantz, Miecz nieśmiertelnego, Vagabond, Sunken Rock, Kingdom, Elfen Lied, Liar Game, Ubel Blatt, I am a Hero itd itp
Za wytłuszczone tytuły dam się pokroić. Zwłaszcza za UB - tak mi podpasowało, że ściągnę z Japonii oryginalne wydanie. Znaczy już je zakupiłem i leży u pośrednika, który ma jakieś problemy :(

Nie, to będą dwa tomy. Na stronie Kotori jest informacja:
"Nasze wydanie składać się będzie z 2 tomów, każdy po około 650 stron, do wyboru w miękkiej lub twardej oprawie."
Czyli dwa w jednym z tego co rozumiem.
Oryginalnie Devilman miał 5 tomów, więc 2,5w1, taki szczególik ;)

A z ciekawostek: Pięść Północnej Gwiazdy, CLAMP i Tsubasa miały pierwotnie iść crowdfundingiem. Widać po dokładniejszej analizie JPF stwierdził, że to są na tyle stabilne finansowo pozycje, iż da się je puścić normalnym trybem.

Bardzo mnie cieszy coraz większa obecność klasyki na polskim rynku. Widać, że JPF trafił na swoją niszę i czerpie z niej ile wlezie.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #597 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 16:42:29 »


Wrzucili na fb wstępny projekt okładki. Jak dla mnie bardzo spoko.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #598 dnia: Pn, 18 Październik 2021, 20:39:19 »
JPF rozsyła już Basiliska. Najpierw wersję bez pudełek, od czwartku mają wysyłać te z boxami. :) 
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #599 dnia: Wt, 19 Październik 2021, 08:17:45 »
Czy są jakieś informacje o następnych tomach Akiry?
Z tego co pamiętam, kolejne okładki wysyłali do akceptu hurtowo z trzecim tomem.