Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173060 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

c08mk

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #495 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 14:45:59 »
Z tego co widzę to JPF zrobił trochę dodruków. Wcześniej jak przeszukiwałem serie to zawsze czegoś brakowało. Teraz sporo tytułów można kupić kompletnych.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #496 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 21:31:43 »
Dzisiaj odpowiedzi na 2 najczęściej zadawane pytania 🙂

1️⃣Kiedy AKIRA?
Jeżeli chodzi o AKIRĘ, to wszelkie opóźnienia związane są z problematycznym systemem akceptacji materiałów, o którym już pisaliśmy:
1. Aby komiks mógł pójść do druku, musimy fizycznie przygotować i wysłać do Japonii:
-obwolutę
-okładkę
-strony kolorowe
2. Okładka i obwoluta przygotowana być musi w identycznej kolorystyce jak przesłane przez stronę japońską wzory.
3. Kolory użyte na okładkach wychodzą poza skalę podstawowych, dlatego trzeba dobrać z próbnika odpowiednią dodatkową farbę.
4. Często zdarza się, że użyty w Akirze kolor nie zgadza się z żadnym próbnikiem.
5. Wtedy zamawiana jest ekspertyza w laboratorium, gdzie tworzy się nową farbę na podstawie japońskiej próbki.
6. Jak już ma się odpowiednie farby można wydrukować wszystkie elementy.
7. Mimo że musimy wysłać tylko po 3 sztuki każdego z nich, proces produkcyjny uruchamiany jest tak samo jak dla normalnego druku i może zając kilka dni.
8. Tak otrzymane elementy wysyłamy do Japonii w 3 zestawach: do wydawcy, do redaktora serii i do autora.
9. Każdy może zgłosić poprawki, które musimy nanieść i powtórzyć cały proces od początku.
10. Dopiero po zatwierdzeniu każdego elementu możemy wydrukować komiks.

Dodatkowo okres pandemii wydłuża każdy etap, a na odpowiedź Japonii od momentu wysłania próbek czeka się nawet 3 miesiące.

⭐️Aktualnie jesteśmy po 2 poprawkach do tomu 3
⭐️Jedna z paczek nawet po drodze zdążyła zaginąć
⭐️Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że autor otrzymał najnowszy wydruk i właśnie go sprawdza
⭐️Jeżeli chodzi o tomy 4-6 to strona japońska zgodziła się na akcept tych tomów równocześnie (normalnie muszą otrzymać fizycznie poprzedni wydany tom)
⭐️Dzisiaj otrzymaliśmy akcept cyfrowy na tom 6 i od przyszłego tygodnia drukarnia zajmie się przygotowaniem wydruków próbnych tomów 4-6 (może to potrwać około 30 dni)

2️⃣Kiedy SAILOR MOON?
⭐️Od razu informujemy, że proces akceptacji jest bardziej rygorystyczny niż w przypadku AKIRY
⭐️Na akcept czeka się nawet rok
⭐️Zgodę na licencję otrzymamy dopiero gdy wydawca uzna nasze wydanie AKIRY za wystarczająco dobre i dopiero wtedy zaczniemy przygotowywać wydruki próbne Sailorek
Podsumowując, kochani, jeśli chcecie Sailorek w najnowszym wydaniu, uzbrójcie się w ogromną cierpliwość i trzymajcie za nas kciuki :)⭐️

Offline Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #497 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 22:03:03 »
Ahh te wydania z Japonii, takie wyjatkowo ekskluzywne, od razu wodac gigantyczny skok jakosciowy w Takiej Akirze wzgledem konkurencji...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #498 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 22:16:36 »
Też to widziałem, to z SAILOR MOON na końcu rozwaliło mnie kompletnie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline skil

Odp: JPF
« Odpowiedź #499 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 00:59:47 »
A wydawało się, że Japonia otworzyła się na świat w XIX wieku.
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #500 dnia: So, 10 Kwiecień 2021, 11:47:01 »
A wydawało się, że Japonia otworzyła się na świat w XIX wieku.
Japonia pewnie tak, ale nie autorzy AKIRY i SILOREK :)

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #501 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 11:58:07 »
Jakim cudem udało się przy pierwszym wydaniu? No chyba, że te cyrki dotyczą tylko wydania sześciotomowego.

Rozmawiałem z jednym wydawcą komiksowym o Nausice, ale  szybko wylał mi kubel zimnej wody na głowę.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:20:57 wysłana przez pokia »

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #502 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:02:40 »
Rozmawiałem z jednym wydawcą komiksowym o Mononoke, ale  szybko wylał mi kubel zimnej wody na głowę.

Mononoke? Rozwiniesz?

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #503 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:03:17 »
Mononoke - z tego co wiem, to Miyazaki jest cały czas zły na Polskę we włączenie się w konflikt iracki.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #504 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:10:29 »
A nie chodzi o Nausicę przypadkiem?

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #505 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:17:46 »
Mononoke? Rozwiniesz?
Nie ma czego. Studio Lain wydawało swego czasu magazyn o mandze, więc nie jest to dla wydawnictwa temat całkiem obcy. Ale naczelny nie chce tego wydać, bo to tytuł wymagający bardzo wymagający. Od naszej strony jest to do ogarnięcia, ale później zaczynają się schody z Japończykami.

Ale od czego są wydawcy mangowi. Prędzej czy później, ktoś to wyda. Lata czekaliśmy na Tezukę, a jak ruszyło, to na dobre. Nausice to tytuł, który wychodzi poza krąg czytelników mangi, więc spodziewam się dużego zainteresowania.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:21:19 wysłana przez pokia »

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #506 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:19:54 »
A nie chodzi o Nausicę przypadkiem?
Jasne, masz rację, pomyliłem się.

Offline orangutan

Odp: JPF
« Odpowiedź #507 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 13:09:55 »
JPF poinformowało na FB że trzeci tom Akiry w przyszłym tygodniu

Offline Lyricstof

Odp: JPF
« Odpowiedź #508 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:20:17 »
I to jest bardzo dobra wiadomość.

Na razie w mangarden.pl nie ma nawet w preorderze 3, ale pewnie to się zmieni.

https://www.mangarden.pl/pl/c/Akira-edycja-specjalna/945

Natomiast w gildia.pl jest z datą premiery 7 maja.

https://www.gildia.pl/manga/483905-akira-edycja-specjalna-tom-03

Czekam na Akirę, bo to dobry komiks jest.  :) Wreszcie.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #509 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:30:55 »
No

Tylko żeby nie zapomnieli kto już zamawiał hehe