Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 177781 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #540 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 22:16:55 »
Tak, tak, pamiętamy. Przestań już płakać.

Offline Kandor

Odp: JPF
« Odpowiedź #541 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 22:51:51 »
Aż się podnieciłem! Pamiętam czasy jak wychodziły zeszytówki i w kiosku mówiło się, że to dla młodszej siostry :D
Tylko te zeszytówki to były kolorowe komiksy według anime,  a manga wyszła z dwa lata później, w końcu 1997 roku. W zeszytówkach to tak naprawdę tylko Evangelion wychodził - to były fajne komiksy, dobry papier, szkoda że się pozbyłem zestawu, z 20 zeszytów miałem :-) Nowa seria SM fajnie będzie wyglądała na półce, tylko obawiam się, że może komiks mi nie podejdzie, będzie jakiś niezrozumiały i "dziewczyński" :-). Chociaż z drugiej strony Ranmę i Inuyashę czyta mi się świetnie, ale to jednak inna autorka i trochę inny gatunek.

Offline Kandor

Odp: JPF
« Odpowiedź #542 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 22:54:45 »
Co prawda to prawda, chociaż nie jestem odbiorcą części tych tytułów, to w końcu oferta mang na rynku wydaje się ciekawsza niż kolejny taśmowy shonen. Cieszy klasyka, te wszystkie wznowienia, edycje limitowane, twarde oprawy, itd.
Yeap  ;D

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #543 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 21:16:59 »
Z Dragon Ballem też tak będzie, pamiętajcie.

W przypadku Dragon Balla powiedzieli, że utrzymają na rynku oba formaty ze względu na wydawanie Dragon Ball Super.

Kiedy pisali o dodruku Sailorek nie było jeszcze wiadomo czy i kiedy wyjdzie nowa wersja. Logiczne, że teraz będą chcieli  sprzedać jak najwięcej egzemplarzy nowego wydania. Możliwe też, że strona japońska nie wyraziła zgody na oba formaty jednocześnie. Grunt, że będzie :-)

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #544 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 12:27:45 »
✨Wspaniałe wieści✨

‼‼Wielki powrót CLAMP‼‼

RG VEDA ukaże się naszym nakładem
Format: A5, obwoluta lub ❤twarda oprawa❤
liczba tomów: 5 (po około 360 stron) seria zakończona

✨Można zamawiać w pakietach - taniej✨
https://www.mangarden.pl/pl/c/RG-Veda/1124

Opis fabuły

Trzysta lat temu, Bóg Piorunów Taishakuten zbuntował się przeciwko Niebiańskiemu Władcy (Tentei). W wyniku rebelii Władca oraz jego boski strażnik Ashura-ō stracili życie. Bóg Piorunów z pomocą Shashi, żony Ashury-ou, objął nienależne mu miejsce na tronie i rozpoczął okrutną tyranię jako nowy Emperator. Jednakże została obwieszczona taka przepowiednia:
"Sześć gwiazd uderzy w ziemię. Ty jesteś ciemną gwiazdą, która sprzeciwiła się niebiosom. Twoja podróż rozpocznie się, gdy znajdziesz dziecię wymierającego rodu. Nie potrafię powiedzieć, czy dziecię będzie dobre czy złe, ale wiem tylko, że może ono obracać kołem niebiańskiego przeznaczenia..."
Podążając za słowami przepowiedni, Strażnik północnych ziem, Yasha-ō, budzi dziecko (nie ma jednoznacznie określonej płci) Ashury-ō, Ashurę, które spało pod wpływem magicznej pieczęci przez ostatnie trzysta lat. Wierząc, że słowa przepowiedni oznaczają, iż wspólnie Sześć Gwiazd może zdetronizować Taishakutena, wraz z Ashurą wyrusza w podróż by je odnaleźć. Po pewnym czasie dołącza do nich Sōma, Ryu-ō i Karura-ō, troje z przepowiedzianych Sześciu Gwiazd, którymi są również Yasha-ō i Ashura. Tajemnicza postać zwąca się Kujaku, który się regularnie pojawia, daje im cenne rady, ale jego prawdziwa natura i intencje pozostają niejasne.
źródło opisu: wikipedia

No tego to ja się nie spodziewałem.

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #545 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 12:39:48 »
A więc to jest jeden z tajemniczych tytułów które mają się ukazać w twardej oprawie.

https://www.facebook.com/J.P.Fantastica/photos/a.141404879216194/4267093119980662

Trudno teraz przewidzieć ostatnią niewiadomą  ???

Edit:

Jeszcze takie newsy od JPFu:

Pre-order na Battle Angel Alita Last Order tom 6 przedłużony do 20 lipca.

Z powodu błędu przy oprawie twardego wydania "Dragon Ball Full Color" premiera opóźni się w czasie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Lipiec 2021, 12:46:11 wysłana przez Rodrigues »

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #546 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 13:32:42 »
Tak się właśnie zastanawiałem, kiedy DB wleci. No ale nic, jest co czytać.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #547 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 21:22:18 »
Trudno teraz przewidzieć ostatnią niewiadomą  ???

W ramach podpowiedzi powiedzieli, że nie będzie to horror, ani seinen. Pogłoski mówią o reedycji FMA, o której kiedyś pisali.

Offline roble

Odp: JPF
« Odpowiedź #548 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 22:36:44 »
Tak się właśnie zastanawiałem, kiedy DB wleci. No ale nic, jest co czytać.

już wysyłają.. :)



Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #549 dnia: Wt, 20 Lipiec 2021, 22:53:47 »
Patrząc po samym zdjęciu - wygląda super!

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #550 dnia: Śr, 21 Lipiec 2021, 10:00:56 »
Wrzucili jeszcze porównanie z japońskim oryginałem. Jak dla mnie nasze wydanie wygrywa w każdym punkcie. Rozumiem, że nie każdemu musi podpasować wersja w kolorze, ale i tak wszelkie narzekania na tę edycję do mnie nie docierają 8)

Poniżej zdjęcia:






Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #551 dnia: Wt, 17 Sierpień 2021, 21:59:05 »
Kojarzy ktoś czy coś się stało z mangami Juniego Ito? Z Mangardenu kompletnie zniknęła strona z kolekcją horrorów, jak i jego wszystkie inny tytuły - nie są niedostępne, tylko w ogóle ich nie ma. Praktycznie wszędzie indziej już nie do kupienia.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #552 dnia: Śr, 18 Sierpień 2021, 09:44:08 »
Kojarzy ktoś czy coś się stało z mangami Juniego Ito? Z Mangardenu kompletnie zniknęła strona z kolekcją horrorów, jak i jego wszystkie inny tytuły - nie są niedostępne, tylko w ogóle ich nie ma. Praktycznie wszędzie indziej już nie do kupienia.

Strzelam w ciemno, ale pewnie jakieś problemy z licencją. Nie pisali, że mangi całkowicie znikną ze sprzedaży jak to miało miejsce z pierwszym wydaniem "Ality", więc może jakaś czasowa niedogodność (czekają na odnowienie albo coś)? Kiedyś już tak było z jakimś tytułem. 

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #553 dnia: Śr, 18 Sierpień 2021, 10:35:35 »
Jak wszystkie nagle zniknęły to pewnie licencja im się skończyła. Jako, że nie ogłaszali nic oficjalnie na ten temat to podejrzewam, że będą ją chcieli odnowić.

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #554 dnia: Nd, 22 Sierpień 2021, 08:25:42 »
A są jakieś wieści z frontu akirowego? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Od 3 tomu minęły już wieki.