Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 175952 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #480 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 13:27:10 »
Eeee, to pewnie tylko takie gadanie na podpuchę, a i tak wydadzą normalnie na rynek, tylko w miękkiej. Czyli w sumie tak jak Blam - preordery w twardej, reszta w miękkiej  :)

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #481 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 13:43:59 »
Są też pakiety po kilka kompletów dla sklepów. Może taka Gildia zakupi i będzie oferować u siebie.

Offline gabor2

Odp: JPF
« Odpowiedź #482 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 13:38:25 »
Wiadomo coś o kolejnych tomach Akiry?

Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #483 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 14:38:57 »
Wiadomo coś o kolejnych tomach Akiry?
Tom 3 się pojawi jak tylko Japończycy zatwierdzą kolory (czyli pewnie niebawem), kolejne tomy są już w przygotowaniu (widziałem na własne oczy ;)

Offline gabor2

Odp: JPF
« Odpowiedź #484 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 18:03:55 »
Dzięki za info.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #485 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 09:05:34 »
Przeczytałem pierwsze trzy rozdziały Ranmy i Inuyashy i prawdę mówiąc spodobało mi się (tego się obawiałem). Mam jednak takie pytanko - obie serie dostaną +/- 30 tomów, to będzie jakieś 10 lat zbierania. Czy obie mangi mają jakiś dłuższy motyw główny, czy raczej są to krótsze historie ze sobą nie powiązane?

No i co sądzicie o "Basilisku"? Też mnie kusi ten tytuł.

Offline Shinue

Odp: JPF
« Odpowiedź #486 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 09:30:20 »
Odniosę się do "Basiliska". Biorę pod uwagę fakt, że manga może okazać się średniakiem ale po pierwsze primo lubię samurajskie klimaty, a po drugie primo liczę, że dzięki naszym wsparciom JPF w przyszłości wyda jakieś tytuły, które do tej pory nie miały szans na ukazanie się np. Nauzykaa.

Offline Lavender Blue

Odp: JPF
« Odpowiedź #487 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 10:29:44 »
No i co sądzicie o "Basilisku"? Też mnie kusi ten tytuł.

Jak coś to moja opinia o Basilisku jest dosłownie jedną stronę wcześniej w tym temacie. :P

Co do Ranmy i Inuyashy, to z tego, co kojarzę z seriali (Ranma) i komiksu (Inuyasha), to Ranma jest bardziej epizodyczną komedyjką, a Inuyasha przygodówką i jako taka ma motyw główny i coś tam bardziej konkretnego się dzieje. ALE i tak Inuyasha szybko wpada w powtarzalny schemat "potwora tygodnia", jak dla mnie, więc imo obie mają pewną epizodyczność. Mnie to w Inuyashy frustrowało, że się tak akcja wolno posuwa do przodu, i porzuciłam stare wydanie. A u Ranmy, jako że to tylko komedia, nie przeszkadzało mi to w serialu (mangi nie znam).

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #488 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 11:25:08 »
Ja tam biorę wszystko (tą Inuyasha'e przeczytałem to co na tym dużym portalu społecznościowym wrzucili i nawet spoko), jak mi nie podejdzie to najwyżej sprzedam, za tą samą kwotę co kupiłem w najgorszym wypadku.

Ja to mangowy nigdy nie byłem, ale przeczytałem ostatnio Jojo te pierwsze trzy książki i teraz muszę resztę kupić, tylko nie wiem czy czekać i kupować po polsku czy nakupić tej lepszej amerykańskich wersji. Problemy pierwszego świata albo drugiego  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #489 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 13:43:18 »
Inuyasha
Ranma

Ranma nawet niezła.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #490 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 18:20:14 »
Mnie przeraża te 10 lat zbierania minimum. Jak to się skończy będę miał 46 wiosen :-/

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #491 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 18:22:50 »


Czemu jest coś napisane i jest dymek, w którym jest napisane, co jest napisane?

Offline Lavender Blue

Odp: JPF
« Odpowiedź #492 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 19:38:57 »
Obstawiam, że w japońskim oryginale odręczne pismo w liście było dużo mniej czytelne (trzeba by porównać ze skanami oryginału). Ale może być i tak, że wcale nie i to po prostu jakiś kaprys autorki. A może wytyczna pierwotnego wydawcy komiksu, kto wie. :P

Offline Shinue

Odp: JPF
« Odpowiedź #493 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 21:15:49 »
Albo w oryginale było zapisane dwoma różnymi alfabetami.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #494 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 22:53:49 »
Mnie przeraża te 10 lat zbierania minimum. Jak to się skończy będę miał 46 wiosen :-/
Ranma to 19 tomów. Co trzy miesiące to 5 lat zbierania a nie 10.