Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173091 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #225 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 11:57:25 »
Nie widziałem żeby ktokolwiek kupował mangi w Empiku, przecież to czytelnia. Mangi sprzedają w swoim sklepie online tak jak wszyscy inni wydawcy.
Zaprzeczam, z własnego doświadczenia wiem, że mangi to najlepiej sprzedające się komiksy w Empikach. Sam znam parę osób, które regularnie kupują/kupowali mangi w Empikach, a jak zerkam od czasu do czasu do jakiegoś salonu, to zwykle ktoś przy półkach z mangami jest (i to wcale nie po to by przeczytać cały tomik).

I się nie dziwię, że tak jest, ponieważ co podkreślają posty powyżej, nie licząc Waneko, żaden wydawca mangowy nie jest dostępny w wielkich hurtowniach, a rabaty w sklepach Gildia czy Yatta nie są duże. Zauważ, że w przypadku mang bardzo popularne są pre-ordery, które są sprzedane w cenach okładkowych.

Pierwszy Tom Akiry juz u mnie. :)
U mnie też. Piękne wydanie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #226 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:05:41 »

« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:20:34 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #227 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:29:55 »


Czy na środku to cień, czy ślad po zakładce Batman Noir?

Nie widziałem żeby ktokolwiek kupował mangi w Empiku, przecież to czytelnia.

Na logikę, czy wydawcy mangowi dawali by do Empiku swój towar, gdyby tam się nie sprzedawał?  ::)

Online pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #228 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:33:26 »
A ile jest tych kolorowych stron?

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:34:28 »
Chyba cień  :), ze dwie kolorowe są, albo nawet ze cztery  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:54:16 »

Offline Voitas

Odp: JPF
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:48:08 »
Pierwszy Tom Akiry juz u mnie. :)

Do mnie też dotarł dzisiaj i czeka w domu :)

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:50:53 »
Zaprzeczam, z własnego doświadczenia wiem, że mangi to najlepiej sprzedające się komiksy w Empikach. Sam znam parę osób, które regularnie kupują/kupowali mangi w Empikach, a jak zerkam od czasu do czasu do jakiegoś salonu, to zwykle ktoś przy półkach z mangami jest (i to wcale nie po to by przeczytać cały tomik).

I się nie dziwię, że tak jest, ponieważ co podkreślają posty powyżej, nie licząc Waneko, żaden wydawca mangowy nie jest dostępny w wielkich hurtowniach, a rabaty w sklepach Gildia czy Yatta nie są duże. Zauważ, że w przypadku mang bardzo popularne są pre-ordery, które są sprzedane w cenach okładkowych.

Nie zgodzę się. Rabaty są, tylko wynikają z ilości zamówień jakie składamy w sklepie. Program lojalnościowy w mangarden umożliwia wymienienie punktów za zakupy na dowolne pozycje z oferty. Już to kiedyś z jednym kolegą omawiałem, zakup w Empiku nie ma kompletnie sensu. Online za każdy zakup dostajesz punkty i po pewnym czasie możesz sporo odebrać "za free". Swego czasu ładnych parę tomów w ten sposób dostałem. Pomijam okolicznościowe promocje, np. w ten Black Friday. W Gildii też można kupić niekiedy w niższych cenach. W tym roku tak uzupełniłem kolekcje Shonenów, których nota bene do dziś nie ruszyłem z braku czasu :D

A oferta jest dość spora, przecież mangarden sprzedaje też pozycje Hanami, Dango, Kotori itd. Pierwsza zakładka na ich stronie.

Kiedyś było jak mówisz ale to były czasy gdy JPF nie uruchomił sklepu z prawdziwego zdarzenia i przed facebookiem. Sprawdzało się ich stronę wydawniczą i łaziło do Matrasa/Empiku poczytać i kupić. Ale dziś to melodia przeszłości. Od łaadnych paru lat.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:58:08 wysłana przez Antari »

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:56:21 »
Brak szycia boli :(

No właśnie, osobiście unikam wydań nieszytych, i w miękkich okładkach, ale przy tym za bardzo nie było jak inaczej kupić. Stwierdziłem, że sprawdzę te mangi czym to ludzie się tak zachwycają, kupiłem pierwszy tom BERSERk'a ten w HC w czarnych okładkach, zacząłem czytać no i nawet daje rade, zobaczymy jak z tym będzie, niestety przegapiłem Alitę na twardo w PL, najwyżej po amerykańsku zakupie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 14:00:13 »
No właśnie, osobiście unikam wydań nieszytych, i w miękkich okładkach, ale przy tym za bardzo nie było jak inaczej kupić. Stwierdziłem, że sprawdzę te mangi czym to ludzie się tak zachwycają, kupiłem pierwszy tom BERSERk'a ten w HC w czarnych okładkach, zacząłem czytać no i nawet daje rade, zobaczymy jak z tym będzie, niestety przegapiłem Alitę na twardo w PL, najwyżej po amerykańsku zakupie.

To trzeba było brać Box set Akiry.

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 14:07:44 »
Jakbym się wcześnie zaczął interesować to pewnie tak bym zrobił, teraz to za bardzo nie ma gdzie tego kupić w normalnej cenie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline agent_smith

Odp: JPF
« Odpowiedź #236 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:04:20 »
Pytanie do tych którzy już mają swoje egzemplarze. Czy u was wewnętrzna kolorowa grafika jest przyklejona do okładki tylko po dłuższej krawędzi?


Offline moai

Odp: JPF
« Odpowiedź #237 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:05:55 »
Pytanie do tych którzy już mają swoje egzemplarze. Czy u was wewnętrzna kolorowa grafika jest przyklejona do okładki tylko po dłuższej krawędzi?



Hehe, wiedzialem, ze beda o to pytania :)
Tak jest w oryginale. Tak jest i w polskim wydaniu.

Offline R~Q

Odp: JPF
« Odpowiedź #238 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 19:45:31 »
Papier jest zwykły, nie kredowy, nie? Na zdjęciach wygląda na nie całkiem biały, czy tak jest? Ja bym wolał taki nie całkiem biały

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #239 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 19:49:42 »
Jest całkiem niebiały i całkiem prześwitujący  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój