Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 173170 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 12:07:19 »
Nie będzie edycji w twardej oprawie?

Nie będzie. Pytanie czy dadzą chociaż szycie, ale znając JPF to nie. Jedyny plus, że onomatopeje nieprzetłumaczone.

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 12:07:32 »
Nie.

Cytuj
Niestety ze względów licencyjnych wydanie w twardej oprawie nie było możliwe, to samo dotyczy zamiany onomatopei.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 12:09:42 »
I już się wyjaśniło - tomy będą klejone :'(

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 13:39:10 »
Szkoda. Szycie mogliby dać. No chyba, że ze względów licencyjnych nie jest możliwe.

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 13:43:01 »
Nie dadzą bo "szycie dodatkowo zwiększyłoby koszt produkcji i utrudniło dodruki." Wiadomo, dodruki najważniejsze.

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 14:12:48 »
Jakość wydawnicza w JPF kuleje, więc po zastanowieniu mój entuzjazm ostygł. Te ich SC-ki są kiepskie, papier/okładka marnej jakości + rozklejają się. Na dodatek znam ich parę przekładów, które były poniżej krytyki. Wstrzymam się.

Offline MLeKSk

Odp: JPF
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 16:11:37 »
Na twardo brałbym bez zastanowienia, a tak muszę to przemyśleć. Dobrze, że tomy w miarę cienkie, to nie będą się rozwalały, nie wyobrażam sobie Ality ponad 600 stron na miękko, co ma wyjść któryś tom. W sumie to sam nie wiem, te grubasy dobrze wyglądają na półce, ale zapał na mangi i komiksy w ogóle jakoś m ostatnio opadł :-/

Offline zombie001

Odp: JPF
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 20:27:06 »
Temat może niezbyt odpowiedni, ale jako nowemu użytkownikowi wypada się w pierwszym poście przywitać, tak więc:

Witam wszystkich forumowiczów. :)



A wracając do tematu, ja niestety jestem tą zapowiedzią JPFa rozczarowany. Po wydaniu takiej niepozornej "Ality", w powiększonym formacie i w twardej okładce, dokładnie tego samego oczekiwałem - gdzieś tak najprędzej w 2020/2021 -od nowego wydania "Akiry". A tutaj taki klops. Ciekawe czy jakoś konkretniej to wyjaśnią, bo zasłanianie się licencjami, to dla mnie kiepski wybieg.  >:(
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline arczi_ancymon

Odp: JPF
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 20:34:20 »
No wytłumaczyli i innego wyjaśnienia nie będzie: Otomo jest uparty i tylko na takie wydanie im pozwolił. Wg mnie nic innego za tym nie stoi, bo ten komiks dawno już powinien zostać wydany w HC.

Szkoda tylko, że skoro są zmuszeni do formatu, to nie postarają się o wydanie dobrego SC, a zafundują tylko ten swój standardowy papier toaletowy z klejem. Egmont choćby z takim Usagim pokazuje, że można choć odrobinę lepiej.

Ogólnie po namyśle stwierdzam, że to wydanie nie ma za bardzo sensu, skoro stare jest dalej dostępne...

Online Szekak

Odp: JPF
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 20:45:40 »
u mnie tez smutas, liczylem na HC, a tak to chyba odpuszcze.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 22:03:51 »
Tam gdzie wszyscy widzą minusy ja widzę plus. Być może Akira będzie dostępna w przyzwoitych rabatach, jak miękkookładkowy Blame! Nie od razu, ale za 4-6 miesięcy. Wtedy na spokojnie zakupię i przeczytam. JPF chyba również zdaje sobie sprawę, że to wydanie powinno być na standardach Ality ale być może faktycznie nie mieli nic do powiedzenie. Ważne że wychodzi, kupujący będą mieli wybór. Ja na poprzednie wydanie się nie załapałem, także na pewno za jakiś czas się pierwszym tomem zainteresuję.

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #26 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 22:23:27 »
Ja wcześniejszego wydania nie brałem, bo czekałem na HC. Może teraz uda się za małe pieniądze kupić starsze wydanie. Jakby JPF obniżył cenę pakietu Akiry 1-19, to może by się jeszcze znaleźli nabywcy.

Offline zombie001

Odp: JPF
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 22:35:55 »
W sumie, możliwa obniżka starego wydania, to chyba największy plus nowego :/

Od 2 lat przymierzałem się do jego kupna, ale ciągle gdzieś się przewijało, że może będzie kolejne, lepsze. No i masz. Wychodzi na to, że za jakiś czas kupię.. to stare.
Chyba, że coś się wydarzy po drodze.

Hmmm. Myślicie, że JPF może np. niebawem zaprzestać jego dodruków?
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

ramirez82

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 22:43:49 »
JPF chyba również zdaje sobie sprawę, że to wydanie powinno być na standardach Ality ale być może faktycznie nie mieli nic do powiedzenie.

Ale czym nowa Akira będzie się różnić od "standardów Ality", oprócz brakiem HC? Wg. podanych wymiarów, format nawet będzie ciut większy.

Itachi

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 23 Kwiecień 2019, 23:00:40 »
Format będzie chyba identyczny bo porównałem obie udostępnione grafiki. A co do standardów Ality - tu bardziej chodzi o standardy wydań deluxe. Zarówno Blame! jak i Alita mają szyte grzbiety (Blame! sprawdziłem przed chwilą) a to dla mnie istotna informacja. Brak HC nie jest dla mnie problemem, ale widzę że sporo osób wolałoby jednak twardą okładkę (wpisy na fb, czy tutaj).

Mam bardzo dużo mang JPF-u mających premierę nawet dwadzieścia lat temu i w przeciągu ostatnich lat wymieniałem kilka tomów DBZ na przykład, ponieważ tomiki mi się kompletnie rozleciały. Warstwa kleju na niektórych z nich była tak cienka, że bez lupy ciężko byłoby ją zobaczyć. Jasne te tomiki kosztują grosze i nie jest problemem jeden czy drugi wymienić. Ale jak już mam kupować serię składającą się z kilku grubszych tomów za kilkadziesiąt złotych to wolałbym mieć pewność, że wytrzymają więcej niż kilkanaście lat.