Autor Wątek: JoJo's Bizarre Adventure  (Przeczytany 5797 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

JoJo's Bizarre Adventure
« dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 00:00:51 »
Ostatnio zapoznałem się z serią Jojo's Bizarre Adventure, która zawsze mnie ciekawiła ale nie było jakoś okazji aby kupić.

Niedawno wyczaiłem takie oto wydanie w HC w formacie powiększonym na enbook.pl.





Wygląda naprawdę estetycznie, świetny design okładki i grzbietu oraz dobra jakość papieru. Kilka stron jest też w kolorze.

Odnośnie samej serii to zapoznałem się jak na razie z pierwszym story arc'iem o podtytule Phantom Blood i jestem zadowolony z lektury. Jesteśmy w świadkami pojedynku między Jonathanem Joestarem (tytułowy JoJo) oraz Dio (przyrodnim bratem dzierżącym tajemniczą maskę Azteków). Charakterystycznym motywem serii jest energia Hamon, którą postacie wykorzystują do wykonywania różnych technik opartych na kontroli oddechu. W późniejszych story arc'ach pojawiają się także Standy, czyli personifikacje energii Hamon danego użytkownika. Po lekturze dokładnie tego oczekiwałem - solidnego shonena i nie zawiodłem się. Historia zdecydowanie rozkręca się z każdym kolejnym chapterem, widać, że autor stopniowo się wyrabiał. Bardzo przypadła mi także do gustu kreska. Stara szkoła pełną gębą. Dziś już tak się nie robi mang.





Zdecydowanie polecam, a w najbliższej przyszłości biorę się za kolejne chaptery. Z tego co czytałem każdy z nich skupia się na innym okresie z długiej historii rodu Joestar. Serię łączy fakt, że imię protagonisty posiada elementy pozwalające stworzyć przezwisko "JoJo".

A jak wy oceniacie tę serię? Czytał ktoś?
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Lipiec 2019, 00:03:36 wysłana przez Antari »

Offline KubciO

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 02:05:50 »
Ja znam JoJo z anime. Bajka! Już od pewnego czasu przymierzam się do zakupu do tego wydania. Chyba nazywa się oni Jojonium, ale ręki nie dam sobie uciąć. Niemniej mam w planach ponowne spotkanie z bohaterami w wersji mangowej.

Offline Antari

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 09:21:31 »
JPF rozpoczyna wydawanie JOJO po polsku w formatach miękko i twardookładowych.

Nowy tom średnio co 3 miesiące.

Szkoda, że nie opiera się na wydaniu Jojonium (czyli tym co z pierwszego posta).

Cena trochę zaporowa, zwłaszcza za HC, zważywszy na fakt, że można kupić taniej Jojonium w powiększonym formacie. Jedyna zaleta tego to język polski.

No ale super, że w ogóle wychodzi i polski czytelnik będzie miał okazję się z tym zapoznać.

Offline kas1

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 20:04:08 »
Dobre to? Do czego być porównał?

Offline KubciO

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 21:19:39 »
Cena trochę zaporowa, zwłaszcza za HC, zważywszy na fakt, że można kupić taniej Jojonium w powiększonym formacie. 
JPF wyda w tym samym formacie, co VIZ (A5): 14,6 x 21 cm.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 21:21:10 wysłana przez KubciO »

Offline roble

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 18:15:42 »

8.03.2021r.
niezłe tempo wydawania mają, 5 tomow w 10 miesięcy..



Offline KubciO

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 20:26:31 »
niezłe tempo wydawania mają, 5 tomow w 10 miesięcy..
Jak na wydanie 2w1, to jest to świetne tempo, zwłaszcza jak na JPF. Oby udało się utrzymać tryb dwumiesięczny!

Online xanar

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 22:17:31 »
Antari - te harcovery co masz to są szyte czy klejone, bo się nie mogę dopatrzyć na tych filmach co są w internetach, jak dla mnie wyglądają na klejone.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 22:45:11 »
Antari - te harcovery co masz to są szyte czy klejone, bo się nie mogę dopatrzyć na tych filmach co są w internetach, jak dla mnie wyglądają na klejone.
Jest szyta. Jak inne wydania w twardej oprawie.

Online xanar

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #9 dnia: So, 20 Marzec 2021, 21:45:06 »
Znalazłem porównanie tej wersji co jest wyżej do polskiego wydania, trochę słabo to wygląda:

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline KubciO

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #10 dnia: So, 20 Marzec 2021, 23:31:13 »
@xanar, chodzi Ci o kadrowanie (w polskim wydaniu ucięte względem JoJonium)? Jeśli tak, to na forum Waneko była o tym mowa. Mamy tak samo jak Japończycy w oryginale. Możliwe, że JoJonium zostało podrasowane.

Online xanar

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #11 dnia: So, 20 Marzec 2021, 23:49:27 »
To chyba nawet JPF twierdził, że to takie same materiały jak w japońskich wersjach. W tych Jojoniumach  :) też jest upgradeowana grafika, więcej szczegółów jest.

Znalazłem komplet w jednym sklepie tego pierwszego aktu czy jak to się nazywa, zobaczymy czy to da się czytać  :)

Gdzieś na facebooku JPF napisał, że sprzedasz taka rewelacyjna, że 4 akt na pewno będzie.

Z tym ucięciem to podobną sytuacje widziałem w Marvelu - Wojna Nieskończoności, polskie wydanie miało tak poucinane rozkładówki w porównaniu do omnibusa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline roble

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:48:34 »

kolejna część wstepnie na 10 maja  :)


Online xanar

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 22:46:02 »
Na stronie jest, że preorder do 10 maja a premiera w czerwcu.

https://www.mangarden.pl/pl/p/JOJOs-Bizarre-Adventure-part-II-tom-04-oprawa-twarda-preorder/4840

a tom 3 premiera w tym miesiącu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline roble

Odp: JoJo's Bizarre Adventure
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 03:57:08 »
info ze sklepu gildi
https://www.gildia.pl/manga/482435-przedziwne-przygody-jojo-part-ii-tom-03
zauważ że mangarden miał już tą rozpiskę na całą serię gdy wydawał t1. Inny przykład to Akira, wciąż czekamy na t3 a t6 wg sklepu jest zapowiedziany tez na rok 2021..
mangi kupuje na bieżąco i ostatnie tomy ality i jojo miały zawsze poślizg więc obstawiałbym nawet 17maja w tym przypadku.