Komiksy > Komiksy japońskie

JoJo's Bizarre Adventure

(1/6) > >>

Antari:
Ostatnio zapoznałem się z serią Jojo's Bizarre Adventure, która zawsze mnie ciekawiła ale nie było jakoś okazji aby kupić.

Niedawno wyczaiłem takie oto wydanie w HC w formacie powiększonym na enbook.pl.





Wygląda naprawdę estetycznie, świetny design okładki i grzbietu oraz dobra jakość papieru. Kilka stron jest też w kolorze.

Odnośnie samej serii to zapoznałem się jak na razie z pierwszym story arc'iem o podtytule Phantom Blood i jestem zadowolony z lektury. Jesteśmy w świadkami pojedynku między Jonathanem Joestarem (tytułowy JoJo) oraz Dio (przyrodnim bratem dzierżącym tajemniczą maskę Azteków). Charakterystycznym motywem serii jest energia Hamon, którą postacie wykorzystują do wykonywania różnych technik opartych na kontroli oddechu. W późniejszych story arc'ach pojawiają się także Standy, czyli personifikacje energii Hamon danego użytkownika. Po lekturze dokładnie tego oczekiwałem - solidnego shonena i nie zawiodłem się. Historia zdecydowanie rozkręca się z każdym kolejnym chapterem, widać, że autor stopniowo się wyrabiał. Bardzo przypadła mi także do gustu kreska. Stara szkoła pełną gębą. Dziś już tak się nie robi mang.





Zdecydowanie polecam, a w najbliższej przyszłości biorę się za kolejne chaptery. Z tego co czytałem każdy z nich skupia się na innym okresie z długiej historii rodu Joestar. Serię łączy fakt, że imię protagonisty posiada elementy pozwalające stworzyć przezwisko "JoJo".

A jak wy oceniacie tę serię? Czytał ktoś?

KubciO:
Ja znam JoJo z anime. Bajka! Już od pewnego czasu przymierzam się do zakupu do tego wydania. Chyba nazywa się oni Jojonium, ale ręki nie dam sobie uciąć. Niemniej mam w planach ponowne spotkanie z bohaterami w wersji mangowej.

Antari:
JPF rozpoczyna wydawanie JOJO po polsku w formatach miękko i twardookładowych.

Nowy tom średnio co 3 miesiące.

Szkoda, że nie opiera się na wydaniu Jojonium (czyli tym co z pierwszego posta).

Cena trochę zaporowa, zwłaszcza za HC, zważywszy na fakt, że można kupić taniej Jojonium w powiększonym formacie. Jedyna zaleta tego to język polski.

No ale super, że w ogóle wychodzi i polski czytelnik będzie miał okazję się z tym zapoznać.

kas1:
Dobre to? Do czego być porównał?

KubciO:

--- Cytat: Antari w Cz, 19 Grudzień 2019, 09:21:31 ---Cena trochę zaporowa, zwłaszcza za HC, zważywszy na fakt, że można kupić taniej Jojonium w powiększonym formacie. 

--- Koniec cytatu ---
JPF wyda w tym samym formacie, co VIZ (A5): 14,6 x 21 cm.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej