Autor Wątek: Hanami  (Przeczytany 64737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Odp: Hanami
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 20:09:21 »
DH planuje deluxe? czym się będzie różnić od dostępnych wydań DH? Możesz zarzucić jakimś linkiem?
Chyba na razie nie planuje. Można jednak domniemać, że kiedyś takie wydanie dostaniemy, bo DH puścił w tym formacie już Berserka.Kolejne tytuły tuż, tuż: Hellsing w lipcu, a Miecz Nieśmiertelnego w październiku. Samotny wilk i szczenię musi zatem ukazać się w wydaniu Deluxe. ;D

Offline arczi_ancymon

Odp: Hanami
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 21:13:54 »
Dokładnie. Poszlaki są mocne ;)

Dodatkowo, zrobili dodruk tomów 1-2 omnibusa, kiedy większość kolejnych była już niedostępna. Tak jakby planowali więcej tych dodruków zrobić, ale stwierdzili, że jednak zrobią deluxe'a.

Offline Murazor

Odp: Hanami
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 07:11:20 »
Hanami dostało akcepty na tomy 4-6 Chłopaków, więc niedługo powinny się drukować :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Hanami
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 07:14:36 »
Ale nie wszystkie na raz. Hanami chce wydawać na przemian swoje trzy serie, a że największy problem mają z akceptacją od Urasawy, to teraz skoro mają trzy tomy zaakceptowane, to cały cykl wydawniczy powinien iść sprawniej.

Offline maxim1987

Odp: Hanami
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 09:08:54 »
Wie ktoś, czy można gdzieś zobaczyć przykładowe plansze z Poranka ściętych głów?
Jeśli nie, to może chociaż ktoś powie do czego są podobne? Kreska raczej realistyczna i "czysta" czy cos w stylu Vagabond?

ramirez82

  • Gość
Odp: Hanami
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 09:13:22 »
Poranek ściętych głów w USA wyszedł jako Samurai Executioner, pod takim tytułem w googlach szukaj:

https://www.google.com/search?q=samurai+executioner+manga&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjGkuSk1fHpAhUCiYsKHYQSAWMQ_AUoAXoECBcQAw&biw=1280&bih=910

Rysuje ten sam rysownik co Samotnego Wilka i szczenię.

Offline Murazor

Odp: Hanami
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 09:55:18 »
Ale nie wszystkie na raz.
Nie no jasne :) jak przeczytałem co napisałem, to rzeczywiście tak zabrzmiało. Dobrze, ze prostujesz ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Hanami
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 16:41:52 »
Najnowsze wieści z FB od Hanami:

Cytuj
Obiecaliśmy informacje, oto i one. Przepraszamy za ciszę, pracowaliśmy intensywnie, ale rok 2020 dał się we znaki wszystkim i trochę w ostatnich tygodniach nieprzewidzianych i nieprzyjemnych rzeczy się wydarzało. Nie są to rzeczy związane w większości bezpośrednio z działalnością firmy, a osobiste i żadne z nich długofalowo nie będą miały wpływu na nasze funkcjonowanie.
"20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku" tom czwarty jest w drukarni i maksymalny termin realizacji mamy 24.07, jednak wiemy z ostatnich doświadczeń wiemy, że coś się może przesunąć.
"Saga winlandzka 7" poszła do akceptacji do Japonii. Pracujemy nad jej przygotowaniem.
Jeśli zaś chodzi o "Poranek ściętych głów 2", to również jest w przygotowaniu.
Mamy nadzieję, że uda się wydać kolejne tytuły, czyli najpierw "Sagę winlandzką", jak i "Poranek ściętych głów", w odstępach nie większych niż miesiąc do półtorej.

Offline Nephilim

Odp: Hanami
« Odpowiedź #68 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 00:40:52 »
Samurai Executioner ma 10 tomów, a wydają w 8. Myślę, że to by było za grube, u nas raczej nie wydaje się premierowo grubasów 600+ stron. Hanami jak coś będzie bazować na japońskich wydaniach, a nie tych od Dark Horse, więc bardziej trzeba węszyć w tym kierunku.

Z samurajskich to sprawdź inne komiksy Koike, Vagabond, Blade of the Immortal. Sam w sumie jestem ciekaw czy jest jeszcze coś fajnego w temacie, szczególnie w tej surowej, realistycznej stylistyce a'la Koike.
Pisałem w innym wątku ale powtórzę: Hiroshi Hirata. Autor stylem porównywany do twórców Lone Wolfe'a ;) Bardzo polecam! Też uwielbiam realistytczny styl i wciąż szukam w tym kierunku. Na razie Hirata i Samura to moja liga ;) Dobry jest też Ikegami ale on siedzi w gangsterce a nie samurajszczyźnie.

Kilka kadrów z ekskluzywnego albumu Hiraty:
https://solarisjapan.com/products/hiroshi-hirata-jidaigekiga-bushi-samurai-bushi-illustration-art-book

Offline arczi_ancymon

Odp: Hanami
« Odpowiedź #69 dnia: So, 25 Lipiec 2020, 18:09:22 »
Rewelka, ja to chcę! :P

Offline Nephilim

Odp: Hanami
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 28 Lipiec 2020, 11:36:36 »
Wczoraj przeczytałem "Poranek Ściętych Głów" i stwierdzam z radością, że jest to tytuł doskonały, niezwykle klimatyczny ale też dosadny. Scenariusz i rysunki klasa, no i wydanie. Świetny papier i powiększony format robią robotę. Czekam na więcej. Kupujcie bo warto mieć tą kultową serię na półce :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Hanami
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 28 Lipiec 2020, 11:40:22 »
A tłumaczenie? Bo Hanami nie ma w tym temacie zbyt dobrej opinii; ja się na razie wstrzymałem z zakupem, pewnie kupię jak będą ze dwa tomy.

Offline Nephilim

Odp: Hanami
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 28 Lipiec 2020, 11:49:04 »
Nie znam angielskiej wersji ani tym bardziej japońskiej ;) Wszystko ma ręce i nogi, zresztą, to nie jest manga ze specjalnie rozbudowanymi kwestiami dialogowymi. Wg mnie bdb!

Offline PawelC

Odp: Hanami
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 28 Lipiec 2020, 19:15:19 »
Świetny papier i powiększony format robią robotę.

Wait, what? Darowałem sobie ten tytuł ze względu na standardowy, mały format, według Gildii 150x210 mm. To jest błąd w opisie? Szybkie sprawdzenie i na Mangagarden podany ten sam format.

Offline MacLeKrSk

Odp: Hanami
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 28 Lipiec 2020, 19:19:06 »
Format bodajże jest taki sam jak chociażby "Monstera", czy też "Sagi Winlandzkiej". W porównaniu ze "zwykłymi" mangami typu "Dragon Ball Super" to tak, format jest powiększony :-)