Autor Wątek: Hanami  (Przeczytany 64669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Hanami
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 08:17:51 »
Wydawnictwo, które posiada w swojej ofercie tytuły dla dojrzalszego czytelnika (Monster, Pluto, Ikigami). Ostatnio jednak troszkę gorzej im się wiedzie. W zeszłym roku wydali tylko trzy pozycje: Sagę winlandzką 3, Chłopców z dwudziestego wieku 1 oraz Czy chcesz zostać starą panną?.

Strona wydawnictwa

Offline R~Q

Odp: Hanami
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 11:09:10 »
Z tego, co zawsze mi się wydawało, Hanami głównie wydaje książki i promuje kulturę japońską w jakieś inne sposoby, a mangi wydaje przy okazji i wcale nie musi to być jakoś bardzo rentowne.

Ja polecam odkopać w sklepach stare jednotomówki Hanami. W okolicach 2010 roku wydawali bardzo super mangi, fajnie wydane. Wtedy wydawały się one drogie (30 zł) a jak na obecne standardy to są tanie. Takie przynajmniej ja mam wrażenie.
Ogólnie polecam tego słynnego Jiro Taniguchiego - jego dzieła to najbardziej wholesome komiksy jakie w życiu czytałem. Dobre wytchnienie po krawędziowych tytułach Vertigo czy nawalankach superhero.

Offline KubciO

Odp: Hanami
« Odpowiedź #2 dnia: So, 16 Luty 2019, 00:10:46 »
Warto wchodzić w Chłopaków, nie mając wcześniej doświadczenia z japońszczyzną?
Sam Chłopaków jeszcze nie czytałem, ale to dwa wcześniejsze komiksy Urasawy, które przeczytałem (Monster i Pluto), bardzo mi przypadły do gustu. Pozwolę sobie zaproponować recenzję na portalu kzet.pl.

Małpisyn

  • Gość
Odp: Hanami
« Odpowiedź #3 dnia: So, 16 Luty 2019, 00:25:10 »
Ja polecam odkopać w sklepach stare jednotomówki Hanami. W okolicach 2010 roku wydawali bardzo super mangi, fajnie wydane. Wtedy wydawały się one drogie (30 zł) a jak na obecne standardy to są tanie. Takie przynajmniej ja mam wrażenie.


Podpisuję się pod tym. W owym czasie wydali kilka świetnych rzeczy - trafiłem na nie, gdy w Yatta sprzedawali Hanami -40%, więc brałem w ciemno i nie zawiodłem się. Szczególnie: Dziennik z zaginięcia Hideo Azuma i Muzyka Marie Usamaru Furuya. Z tym ostatnim to po okładce i tytule nigdy w innych okolicznościach bym nie wziął tego do ręki (wygląda jak typowa pozycja dla nastolatek) - nie wiedziałbym, jakie cudowne dziwactwo fabularne tracę.

Offline Arion Flux

Odp: Hanami
« Odpowiedź #4 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:27:11 »
[...] Muzyka Marie Usamaru Furuya. Z tym ostatnim to po okładce i tytule nigdy w innych okolicznościach bym nie wziął tego do ręki (wygląda jak typowa pozycja dla nastolatek) - nie wiedziałbym, jakie cudowne dziwactwo fabularne tracę.

O, "Muzyka Marie" - jak najbardziej tak! Przepiękna nie tylko pod względem fabuły, ale także i rysunków, bezpretensjonalna, przepełniona nieskalaną wrażliwością, dziecięcym śmiechem i delikatny brzmieniem dzwoneczków poezji, by na koniec, za sprawą niesamowitego twistu fabularnego, zostawić czytelnika gdzieś pomiędzy snem i jawą, łkającego w rozpaczy za utraconym marzeniem.

Naprawdę piękna rzecz.





Mati29

  • Gość
Odp: Hanami
« Odpowiedź #5 dnia: So, 16 Luty 2019, 13:17:57 »
jest jeszcze na gildii. Namówiliście :)

Offline LordDisneyland

Odp: Hanami
« Odpowiedź #6 dnia: So, 16 Luty 2019, 18:40:25 »
Dziękuję, w życiu bym tego do ręki nie wziął - a tu proszę, ukryte skarby Nipponu :)
,, - Eeeeech.''

Offline R~Q

Odp: Hanami
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 10:08:45 »
O, "Muzyka Marie" - jak najbardziej tak! Przepiękna nie tylko pod względem fabuły, ale także i rysunków, bezpretensjonalna, przepełniona nieskalaną wrażliwością, dziecięcym śmiechem i delikatny brzmieniem dzwoneczków poezji, by na koniec, za sprawą niesamowitego twistu fabularnego, zostawić czytelnika gdzieś pomiędzy snem i jawą, łkającego w rozpaczy za utraconym marzeniem.

Naprawdę piękna rzecz.


Prawda, ale nie jest to lekka rzecz, wręcz przeciwnie, czytało mi się dość ciężko, ale warto.
No i mimo obecności wielu kół zębatych na obrazkach, nie jest to żaden steampunk czy coś.

Offline KubciO

Odp: Hanami
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 19:13:31 »
Czwarty tom Sagi winlandzkiej premierowo na Pyrkonie. Okładka:


Offline R~Q

Odp: Hanami
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 13:42:11 »
Zawiodłem się tym komiksem o Indianach Taniguchiego

Zwykła, sztampowa fabuła

Offline R~Q

Odp: Hanami
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 08:44:49 »
Dodrukowują Pluto, Suppli i Mushishi, myślicie, że dodrukują Solanina t.1?

Itachi

  • Gość
Odp: Hanami
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 20:58:50 »
Za fb:

Tak, wiemy, przepraszamy. Znów na "Sagę winlandzką" zeszło więcej czasu niż miało, ale jak to mówią na siłce – jest progres. Dochodzimy do około 3,5 miesięcy, więc jest szansa, że z następnym dojdziemy już do obiecanych wcześniej 3 miesięcy :) Okładka zaakceptowana, komiks w drukarni, jutro powinniśmy znać termin realizacji.

Ogłoszenia drobne:
Chłopaki z XX wieku 3 – na MFKiG.
MONSTER 2 (wydanie 2) – okazało się, że ze względu na nową wersję oprogramowania, trzeba było poprawić układ 30% dymków, a to się wiąże również z dodatkowymi korektami. Pliki już są w weryfikacji.
Kolejna nowość – rozmowy trwają.



Panowie jak z kondycją Sagi? Mam tylko pierwszy tom i to jedna z moich zagwozdek czy wchodzić w dalszy etap czy nie? Graficznie jest dla mnie ok, bardziej mam pytanie odnośnie scenariusza. Czy oferuje coś więcej niż sztampową historię?

Offline Koora

Odp: Hanami
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 23:38:12 »
W moim odczuciu daje radę. Niedawno czytałem czwarty tom i chociaż oceniłbym go słabiej niż poprzednie, to byłem zaskoczony rozwiązaniami fabularnymi autora. Wydawało mi się, że wiem, w jaką stronę zmierza scenariusz, ale byłem zaskoczony. Przez co czekam z chęcią na kolejną część.
Dodam tylko, że nie jestem wielkim fanem mangi, bardziej historii o Wikingach ;) Inna sprawa, że rysunki są świetne, dynamiczne. Ja osobiście płynę przez lekturę błyskawicznie.
A czytałeś ten pierwszy tom, który masz?

Itachi

  • Gość
Odp: Hanami
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 17:24:38 »
Tak, czytałem. I właśnie ani się nie zniechęciłem ani jakoś pozytywnie nakręciłem. Nie chcę też wyrażać opinii o serii po lekturze pierwszego tomu.

Offline KubciO

Odp: Hanami
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 13:53:40 »
Nowa seria od Hanami:


Wydanie jak reszta tytułów Hanami 2w1.

W komentarzu padło pytanie o wydanie "Samotnego wilka i szczenięcia", jeśli nowy tytuł dobrze się sprzeda. Nie padła żadna konkretna odpowiedź, a tylko: "jest możliwe. :)".