Autor Wątek: Berserk  (Przeczytany 13659 razy)

bjeń i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Alexandrus888

Odp: Berserk
« Odpowiedź #60 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 17:41:16 »
Jak lubisz dialogi to Blame musiało być niezłą katorgą :P

Berserk to dużo rąbaniny, ale nie bezsensownej, na zasadzie idę z punktu A do B wybijając miniony a na końcu Boss i od początku. Ta konstrukcja to tylko szkielet pod rozbudowaną fabułę: romans, zemstę, politykę... Dużo wątków, zwroty akcji, wartka narracja. Ale czyta się błyskawicznie, bo wciąga jak czarna dziura.

Offline Warpath

Odp: Berserk
« Odpowiedź #61 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 19:15:52 »
Też czekam na Deluxe od JPFu. Myślę, że to kwestia czasu, choć może nie najbliższego.

Offline Alexandrus888

Odp: Berserk
« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 19:20:30 »
A tym czasem dodam, że wjechał na mangarden dodruk wszystkich tomów :)

Offline Rodrigues

Odp: Berserk
« Odpowiedź #63 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 21:37:08 »
Któreś tomy szybciej znikają? Zastanawiam się czy nie brać po parę tomów po kolei.

Offline Interloper

Odp: Berserk
« Odpowiedź #64 dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 21:40:52 »
Pamiętam, jak kupowałem dodruki od pierwszego do dziesiątego tomu, to kilka dni i już ich nie było. Dobrze, że zdążyłem kupić i opłacić zamówienie.
Teraz zamówiłem tomy 11-20.

Obserwuję co jakiś czas jak szybko wywiewa nakład i to naprawdę szybko schodzi. Potem zostają pojedyncze tomy ze środka serii. Ale i one w końcu znikają. Przez ostatnich kilka dni były dostępne pierwszy tom, kilka ze środka i ostatnie - najnowsze. Reszty nie było, dlatego czekałem na te dodruki.

Offline rekin

Odp: Berserk
« Odpowiedź #65 dnia: Dzisiaj o 01:24:11 »
Zastanawiam się czy iść w Berserka Deluxe. Polskiej wersji możemy się nie doczekać, a mniejsze wydania mnie raczej nie interesują (podoba mi się szata graficzna więc większy format dla mnie to mus). Nie wiem natomiast jak z fabułą, z mang czytałem tylko Ghost in The Shell, Akira, Blame! Więc też jak widać mam specyficzny gust, lubię chyba gdy jest sporo dialogów, a w Berserku jak z tą kwestią? No i czy to jest gatunek totalnego rębajła czy jednak jest rozbudowana fabuła? Nie chciałbym po prostu wydawać 200zl na tom 1 i przeczytać go w 2-3 godziny;)
Chyba nikt się mocno nie pogniewa, jeśli rzucisz okiem na skany dostępne w sieci.
JPF pewnie w końcu zdecyduje się na lepsze wydanie, ale na razie nie ma ku temu powodu - kolejne dodruki schodzą na pniu. Wydanie od Dark Horse jest naprawdę porządne i wątpię, aby JPF zrobiło to lepiej, na pewno nie uzyska takiego nasycenia czerni. Nie odpowiada mi też dystrybucja wydań w twardej okładce, które są trudno dostępne, jeśli spóźnisz się z preorderem, choć to wróżenie z fusów, jaki model sprzedaży zastosują.

Azyl Komiksu oferuje ten komiks znacznie taniej.
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 01:28:19 wysłana przez rekin »