Autor Wątek: Eden, It's an Endless World!  (Przeczytany 6598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Eden, It's an Endless World!
« dnia: Pt, 14 Maj 2021, 01:39:57 »
Porównanie wydań.

Okładka na żywo sprawia wrażenie mocno wyblakłej:




Grzbiet jest wypukły:


Kolorowe strony:







Wydanie od Kotori - na plus powiększony format, kolorowe strony. Jednak na kremowym papierze o wiele bardziej podoba mi się ten komiks. Być może zdjęcia tego dobrze nie oddają, ale wydanie Egmontu ma też intensywniejszą czerń dzięki czemu kontrast jest większy i rysunki wyglądają po prostu lepiej. Tłumaczeń nie porównywałem bo jeszcze nie czytałem.

Offline carnivale

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 09:14:17 »
+18 dla tego tytułu to tak na wyrost czy na serio?

Offline Murazor

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 09:26:21 »
Serio, krew się leje, mózgi latają (sporo scen militarnych) plus trochę nagości i seksu.

A co do wydania, super się prezentuję, nie mogę się doczekać mojego tomiku :) chociaż ciągle uważam, że okładka z mocniejszym nasyceniem byłaby ładniejsza.

Offline amsterdream

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 15:59:42 »
chociaż ciągle uważam, że okładka z mocniejszym nasyceniem byłaby ładniejsza.

Od Egmontu jest znów przesycona więc tak niedobrze i tak źle. Tak czy inaczej wydanie jest dobre i niczym nie ustępuje tytułom od Hanami, JPF czy Waneko w podobnym standardzie wydawniczym. Moje malkontenctwo jest tylko związane z tym, że preferuję mangi na szarym/kremowym/żółtym papierze. Komiks jest też oczywiście szyty. Kto nie ma niech bierze, bo Eden to jedna z najlepszych mang i jest mocno na czasie - pandemia, wirusy, transhumanizm, zanikanie państw narodowych, korporacjonizm - te tematy się tam przewijają.

Offline amsterdream

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #4 dnia: So, 22 Maj 2021, 19:34:18 »
Tom pierwszy zaliczony. Już zapomniałem jakie to jest dobre. Spokojnie postawiłbym Eden w top 5 najlepszych komiksów z całego świata (nie tylko mangi). Tłumaczenie chyba lepsze niż w Egmoncie, jakoś płynniej mi się czytało egzemplarz od Kotori.

Na stronie mangastore dalej dostępnych jest 96 tomów w twardej oprawie:
https://mangastore.pl/eden-its-an-endless-world-1-oprawa-twarda-p-3864.html
Czyli sprzedały się na razie 404 egzemplarze. Dziwię się, że tak wolno schodzi. Chociaż z drugiej strony Kotori zdradziło, że dynamika sprzedaży jest większa niż ich inne twardo-okładkowe wydania (Punpun, Atelier).

Online Castiglione

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 14:00:45 »
Właśnie odebrałem swój egzemplarz "Edenu". Zobaczymy, jak będzie po lekturze, ale pierwsze wrażenie bardzo na plus - wydanie bardzo estetyczne i wydaje się solidniejsze niż HC od JPFu czy Waneko. Pewnie wolałbym, gdyby poszli w B5, ale mimo to jest fajnie.

Offline amsterdream

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 21:30:54 »
Okładka 2 tomu:


Premiera pod koniec sierpnia.


Tomu 1 w twardej oprawie zostało już tylko 27 egzemplarzy:
https://mangastore.pl/eden-its-an-endless-world-1-oprawa-twarda-p-3864.html

Offline HaVoK

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 20:40:31 »
Jestem po lekturze pierwszego tomu "Eden" i mam pytanie do osób, które już czytały całość. Czy wraz z kolejnymi tomami poziom serii rośnie, czy dalej scenariusz jest taki jakiś rozmemłany, postaci pozbawione charakteru, narracja rwana? Nie napiszę, że to zły komiks, ale zupełnie po tych 400 stronach nie czuję  zachwytów, które dane mi było usłyszeć. Solidny średniak. Dla porównania, po pierwszym tomiku zakochałem się w "Pluto" do tego stopnia, że od razu pobiegłem do Empiku kupić tom 2. Po pierwszym tomie Eden w zasadzie jest mi obojętne, co stanie się z bohaterami i w jakim kierunku podąży akcja. Będę wdzięczny za jakieś opinie forumowego bractwa.

Offline Interloper

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 22:54:54 »
Ja mam całą serię "Eden: It's an Endless World!" z czasów, kiedy Egmont to wydał... Przeczytałem chyba ze trzy razy od początku do końca. Mimo że jest to świetna manga, rysunki są naprawdę zapierające dech w piersiach, czasem akcja goni jak na złamanie karku, a czasem jest (nazbyt powiedziałbym) spokojnie, to ciężko mi jest powiedzieć, o czym to właściwie jest. Ja to czytałem dla akcji, brutalnych scen walki i właściwie "zakulisowej" intrygi. W którymś momencie bardzo zżyłem się z bohaterami, a tu dup, zmiana koncepcji, pokazujemy coś innego. Ale i tak uważam, że to jedna z najlepszych mang jakie w życiu czytałem.
Obok Dragon Balla (który ma mało z Edenem wspólnego ;) ) i Akiry. Chętnie wróciłbym do tego świata, ale ciężko znaleźć czas. Może na emeryturze...

Offline Chmielu

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 08:28:33 »
"Eden" to jedna z najlepszych serii komiksowych ever jakie czytałem. Fenomenalne rysunki, znakomicie poprowadzona akcja. Naprawdę warto - niemniej lektura raczej depresyjna. Co do bohaterów - co zdążysz się do któregoś przyzwyczaić... BAM!
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline indyk1983

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 08:56:11 »
Jestem po lekturze pierwszego tomu "Eden" i mam pytanie do osób, które już czytały całość. Czy wraz z kolejnymi tomami poziom serii rośnie, czy dalej scenariusz jest taki jakiś rozmemłany, postaci pozbawione charakteru, narracja rwana? Nie napiszę, że to zły komiks, ale zupełnie po tych 400 stronach nie czuję  zachwytów, które dane mi było usłyszeć. Solidny średniak. Dla porównania, po pierwszym tomiku zakochałem się w "Pluto" do tego stopnia, że od razu pobiegłem do Empiku kupić tom 2. Po pierwszym tomie Eden w zasadzie jest mi obojętne, co stanie się z bohaterami i w jakim kierunku podąży akcja. Będę wdzięczny za jakieś opinie forumowego bractwa.

Widzę pierwsza osoba która ma i identyczne odczucia jak ja. Chciałem bardzo polubić, ale jakieś to wszystko o niczym. Bardzo dobre rysunki i ciekawe akcje, ale to chyba jednak za mało dla mnie. Oczekiwałbym jakiś spójnej koncepcji na całość.

Offline maxim1987

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 10:37:02 »
Akcja dosyć wolno się rozwija. Cały pierwszy tom to właściwie taki prolog, przedstawienie bohaterów i zarys świata. Drugi tom to już bardziej ostra jazda, myślę, że warto po niego sięgnąć zanim podejmie się decyzję, co do porzucenia serii.
Co do samej koncepcji - wyraźnie widać, że stopniowo ewoluowała. Generalnie mamy jakby trzy wątki: polityczno-społeczny, czysto sensacyjny i uduchowione SF z mocnymi akcentami cyberpunkowymi. Bonusowo w kolejnych tomach trochę erotyki, ale w sumie nie wnoszącej za dużo do serii (czytaj: totalnie niepotrzebna, ale ładnie rozrysowana).
Jeśli miałbym podsumować myśl przewodnią serii: czym jest człowieczeństwo w świecie cynicznych rządów skorumpowanych polityków i wszechobecnych technokorporacji i czy jest ono czymś czysto ludzkim, niedostępnym dla maszyn/komputerów.

Offline Liarus

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 18:04:27 »
Dla mnie to było (miałem wersję egmontu) trochę jak walka z samym sobą podczas czytania. Początek mi się podobał bo tłumaczył intencje propartii, genezę problemu. do połowy jeszcze dało się to czytać. później już w ogóle historia dla mnie zatraciła początkowe założenia i atmosferę. Finał był tak absurdalny że nawet nie pamiętam, czy go do końca zrozumiałem. Ja nie tęsknię za Edenem w ogóle.

Offline arczi_ancymon

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 19:17:38 »
Na fali hajpu kupiłem ten tomik od Kotori... Cóż, pretensjonalne (przy tych łopatologicznych dialogach to czasami miałem ochotę sobie wsadzić coś w oko), fabularnie miałkie i ograne, z nijakimi bohaterami i do tego przeciętnie narysowane. Jeśli to jest ten "klasyk", to podziękuję za resztę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Sierpień 2021, 19:22:38 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline Voitas

Odp: Eden, It's an Endless World!
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 19:50:14 »
Też się nakręciłem przez hype na forum na ten tytuł. Chyba przeczytam pierwszy tom zanim kupię kolejne ze względu na wcześniejsze komentarze. Szkoda się pchać w nijakiego tasiemca.