Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 39054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 18:48:56 »
Suabo, miał być anime comics od początku DB albo anime comicsy z filmów kinowych od początku. Zwykła manga DB ale pokolorowana to jednak coś, co już było i jest cały czas dostępne... ale i tak kupię XD

Offline MacLeKrSk

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 19:44:18 »
Suabo, miał być anime comics od początku DB albo anime comicsy z filmów kinowych od początku. Zwykła manga DB ale pokolorowana to jednak coś, co już było i jest cały czas dostępne... ale i tak kupię XD

Ale to przecież też będzie. We wrześniu ma wyjść Anime Comics z Brolym, potem pojadą z resztą. Gdiześ w odpowiedziach było, że chcą wydać nie tylko kinówki ale i odcinki specjalne w formie AC.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 22:58:09 »
Dokładnie, to nie jest zamiast tylko obok.

Offline celtic

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 25 Sierpień 2020, 19:17:48 »
Wiadomo coś więcej na temat nowej edycji w kolorze?
Na youtubie znalazłem takie fajne porównanie wydań
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 15:06:53 »
Mam wszystkie Dragon Ball w edycji Full Color. Niestety wydanie amerykańskie kończy się na Friza Saga. Mam też amerykańskie wydanie całego Dragon Ball VIZBIG. Full Color jest zdecydowanie najładniejsze i najbliższe klimatowi anime. Ma większy format, lepszy papier. Jeśli JPF będzie wydawać Dragon Ball w takim formacie, z miejsca kupuje.

Offline R~Q

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 15:10:24 »
Jpf wrzucił kiedyś fotki jak coś tam obrabiają na kompie i to były sceny z Namek, więc obawiam się, że może skończyć się na samym Saiyan/Frieza Saga

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 15:31:19 »
Tak się skończyła właśnie amerykańska edycja, ale japończycy i chyba hiszpanie otrzymali wszystkie sagi, także zobaczymy, kibicuję, że się uda.

Bender

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 17:10:41 »
Kolorowa mi zupełnie nie podchodzi, ale zastanawiam się czy nie kupić sobie ten VizBig.  Ale czy przypadkiem tam nie było cenzury?

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 19:28:47 »
Pytanie do znawców. Dotychczas nie byłem jakoś fanem komiksów japońskich. Jedyną serią jaką ewentualnie bym kupował to było by właśnie Dragon Ball. Chcę poszerzać swoje komiksowe horyzonty. Co jest tak fajnego w tym Dragon Ball? Z tego co wiem chyba jeszcze nie było wydanej Kolekcji Komiksowej na twardo. Ewentualna Kolekcja Komiksowa by mi pasowała i zastanawiałbym się nad jej kupowaniem. Mam nadzieję, że by to wystarczyło, aby nie kupować wszystkiego o tej serii... :)

Offline Crono

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 19:42:51 »
Heh... Kupować wszystko z DB? Kolekcja Komiksowa z Dragon Ballem?
Podstawowa seria to tylko 42 tomy. Nie jest to jakoś strasznie dużo, zatem spokojnie możesz zacząć czytać. W ewentualną kolekcję bym nie liczył z kilku powodów. Raz, że wydawca DB na Polskę czyli wydawnictwo JPF cały czas dodrukowuje brakujące tomy i komiks cały czas jest dostępny. Dwa, przygotowywana jest wersja kolorowa. Trzy - z Japończykami inaczej się rozmawia w kwestii licencji niż chociażby z Amerykanami.
A co jest fajnego w tej serii? To że scenariusz nie jest szczególnie wymagający, a jednak czytanie przygód Goku z numeru na numer sprawia coraz większą frajdę. Poczucie humoru w pierwszych numerach i level upy w kolejnych. Jakkolwiek płytko by to brzmiało, seria po prostu wciąga. No i jest na tyle uniwersalna, że nawet u osób nie czytających mang nie wywołuje alergii.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 19:46:41 »
No właśnie jak już to bym wolał czytać komiksy w kolorze. Czarno białe komiksy jakoś mnie przerażają, nawet jeśli nie które z nich są dobre... :)

Offline R~Q

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 20:36:14 »
No właśnie jak już to bym wolał czytać komiksy w kolorze. Czarno białe komiksy jakoś mnie przerażają, nawet jeśli nie które z nich są dobre... :)
No to nie czytaj mang

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #87 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 15:41:18 »
Kolorowa mi zupełnie nie podchodzi, ale zastanawiam się czy nie kupić sobie ten VizBig.  Ale czy przypadkiem tam nie było cenzury?
Była w stosunku do japońskiego wydania. Zmienili usta Mr. Popo oraz ukryli kilka kadrów, gdzie była np. naga Bulma. W odbiorze mangi w ogóle nie przeszkadza, lepszego wydania angolojęzycznego niż ViZBig nie ma.

Bender

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #88 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 17:51:27 »
Kurcze, czyli jednak bez sensu, ze kupiłem mniejszego VIZa, bo wbrew temu co przeczytałem w necie tam też jest ta cenzura :\ 

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 02 Wrzesień 2020, 10:18:40 »
Ta cenzura jest chyba we wszystkich wydaniach na rynek amerykański, na pewno z Mr.Popo, bo blackface jest uznawane za rasistowskie. ViZBig ma też bardzo fajne dodatki, grubszy papier, wywiady z Toriyamą itp Kolorowe strony są ręcznie pokolorwane, bardzo ładnie wyglądają. Szczerze polecam to wydanie.