Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 39086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rekinn

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 12:25:06 »
Cytuj
Ktoś tu napisał coś o tomie Yamchy. To jest jakaś starsza historia napisana i narysowana przez AT? Bo z chęcią bym uzupełnił swoją kolekcję o taki dodatek.

Kup, przeczytaj, przednia zabawa!

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 00:34:26 »
Tak, GT z oczywistych względów nie dorównał poprzednimi Dragon Ballom, ale i tak go lubię, a wszelkie próby stworzenia nowej, kanonicznej kontynuacji DBZ kończyły się, kończą i będą kończyć, jak próby stworzenia godniejszej kontynuacji Terminatora 2 od T3. Sorry, ale nie.
Powiem tak - kiedy dawno temu wszedłem w internety i naczytałem się dyskusji fandomu DB a propos kanonu stwierdziłem, że należy odbić od tych ludzi na kilometr i nie przejmować się bzdurami, które wypisują. Dla mnie to, czy coś powstało w oparciu o mangę czy też własny scenariusz studia nie ma żadnego znaczenia - bo co mnie to obchodzi? Dla mnie GT jest tak samo kanoniczne jak Super, traktuję je po prostu jako alternatywne wersje czy też inne linie czasowe, których w DB można wskazać multum, nawet biorąc pod uwagę tylko to, co wyszło spod ręki Toriyamy (przykład filmowe Battle of Gods, a ta sama historia opowiedziana całkiem inaczej w DB Super). Samo pojęcie kanonu jest czysto fanowskie i na próżno szukać jakiejkolwiek oficjalnej rozpiski, co się do niego zalicza, bo taka nie istnieje. Czy "Terminator 3" jest mniej kanoniczny niż "Terminator: Dark Fate"? Wali mnie to, obchodzi mnie który mi się bardziej podoba.

Cytuj
Ktoś tu napisał coś o tomie Yamchy. To jest jakaś starsza historia napisana i narysowana przez AT? Bo z chęcią bym uzupełnił swoją kolekcję o taki dodatek.
To dodatkowy tomik mangi stworzony jakoś kilka lat temu, ale nie przez Toriyamę. Nie jest to też w pełni historia z tego uniwersum, a raczej takie oczko do fanów. Z tego, co kojarzę fabuła z grubsza sprowadza się do tego, że miłośnik Dragon Balla po śmierci odradza się jako Yamcha, zachowując pamięć o poprzednim życiu, a więc i znajomość fabuły DB, więc doskonale wie, co się stanie dalej i wykorzystuje to do własnych celów. Nie czytałem, ale ponoć bardzo fajna rzecz.

Online Crono

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 07:02:05 »
Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami względem Yamchi, ale jak przeczytałem ten tomik, to wzruszyłem tylko ramionami.
Ja osobiście polecam mangę Jaco, autorstwa samego Toriyamy. To taki spin-off w świecie DB, ale to naprawdę lekka i przyjemna lektura, w dodatku z bardzo fajnym tłumaczeniem.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 20:15:28 »
Przy okazji, bo zdaje się, że nikt nie wrzucał, chociaż news już ma ponad miesiąc.

Cytuj
Jedni uwielbiają, inni gardzą - anime comics, czyli kolorowa manga zmontowana z kadrów anime. Niezaprzeczalnie jest to w wielu przypadkach jedyny sposób poznania fabuły, która była tylko w anime.
Wydaliśmy już dwie takie pozycje:

http://www.mangarden.pl/pl/c/Dragon-Ball/904

W kolejce ustawiają się: film z Brolym oraz poprzednie filmy kinowe że świata DB, również te najstarsze



Offline R~Q

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #64 dnia: So, 20 Czerwiec 2020, 13:30:37 »
Anime comics ze starych kinowek bede kupował. Podobnie jak ew. anime comics z seriali, np. DB GT.

Dodam jeszcze, że jpf napisał, że po ukończeniu Super rozważa pozostałe komiksy Toriyamy (z 5 tomów tego jest).

Online Crono

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 10:44:14 »
JPF puściło teaser mangi Dragon Ball w kolorze. Będziecie kupować? Ja na pewno. Jeszcze jakby dorzucili większy format i twardą oprawę, to już w ogóle byłbym szczęśliwy.

Itachi

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 10:59:03 »
Oczywiście że tak! Dragon Ball w Polsce ma tysiące fanów także zawsze zastanawiałem się dlaczego JPF tak mało ugrał po zakończeniu publikacji zetki. Ogólnie osoby nakładające kolory w tej wersji mangi naprawdę się postarały, aby jak najlepiej odwzorować barwy jakie pamiętamy ze stacji rtl 7. Trzeba czekać na info na jaki model wydawania się zdecydowali oraz od jakiego momentu. Teaser zapowiada pierwszy epizod zetki związany z sagą Freezera.

Odrodzony jako Yamcha to typowy średniak, lektura na raz. Oprócz być może intrygującego zarysu fabuły nie oferuje jakiegoś większego potencjału. Tak szczerze powiedziawszy odebrałem ten tomik jako takie odcięcie kuponu od marki smoczych kul. Lektura na kwadrans, lekka i... to tyle.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Czerwiec 2020, 11:00:51 wysłana przez Itachi »

Offline amsterdream

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 11:57:40 »
JPF puściło teaser mangi Dragon Ball w kolorze. Będziecie kupować? Ja na pewno.

Ja na pewno nie. Ta strona jest z edycji Full color, która jest z 2013 roku i jest cała pokolorowana cyfrowo (nie przez Toriyamę :'(). Sto razy bardziej wolałbym Kanzenban z oryginalnymi kolorami Toriyamy. Te z edycji Full color są według mnie paskudne, przejaskrawione i psują rysunki Toriyamy.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 12:14:10 »
No nieźle :o Kiedyś dawno się zarzekałem, że jakby wydali w kolorze to na pewno bym kupił... Coś czuję, że przynajmniej pierwszemu tomowi dam szansę. Mam nadzieję na większy format (o hc nawet nie chcę marzyć).

Swoją drogą ładnie ostatnio cisną z DB i nie tylko.

Cytuj
Ogólnie osoby nakładające kolory w tej wersji mangi naprawdę się postarały, aby jak najlepiej odwzorować barwy jakie pamiętamy ze stacji rtl 7.
Na coś takiego liczę.

Online Crono

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 13:01:43 »
Ja na pewno nie. Ta strona jest z edycji Full color, która jest z 2013 roku i jest cała pokolorowana cyfrowo (nie przez Toriyamę :'(). Sto razy bardziej wolałbym Kanzenban z oryginalnymi kolorami Toriyamy. Te z edycji Full color są według mnie paskudne, przejaskrawione i psują rysunki Toriyamy.

Ale edycja Kanzenban zawiera chyba tylko niektóre strony w kolorze, te co były tak drukowane w Shonen Jumpie? Chyba że się mylę. Jeżeli jednak nie, to edycja z 2013 r. nie wydaje mi się zła.

Offline amsterdream

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 13:31:23 »
Edycja Kanzenban zawiera w kolorze rozdziały oryginalnie pokolorowane przez Toriyame. A jest ich dość dużo. Edycja full color wygląda bardziej jak jakieś anime comics i mi się nie podoba. Szczególnie te rozdziały z oryginalnymi kolorami i potem z nałożonymi ponownie cyfrowo wyglądają biednie.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #71 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 13:32:39 »
Oryginalnie tylko niektóre rozdziały były kolorowe (i zazwyczaj nie w całości), z tego co widzę w rozpisce, to wychodzi zazwyczaj jeden taki rozdział na tom. I część z tych kolorowych stron też nie była taka do końca kolorowa, tylko utrzymana w tonacji szarości i czerwieni. Tutaj jest to ładnie przedstawione:

https://www.kanzenshuu.com/manga/color-chp/


Generalnie manga full color to trochę inny produkt, pokolorowany jak sama nazwa wskazuje w całości i bardziej nawiązujący do stylistyki anime. Jak dla mnie to jest miejsce i na jedną i na druga wersję, ale zapewne wydania z oryginalnymi kolorami szybko nie dostaniemy... Chociaż kto wie, nie przypuszczałem, że JPF nagle ogłosi kolorową wersję i anime-komiksy z wszystkich kinówek, gdzie to też powinno być koło 20 tomów, czyli połowa tego, co samej mangi.
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Czerwiec 2020, 13:56:06 wysłana przez Eguaroc »

Online Crono

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 13:49:51 »
No tak, czyli kolorowe strony są te, co w dostępnej wersji mangi odróżniają się od całej reszty. Owszem, chciałbym posiadać tą wersję, ale gdybym miał wybierać, to chyba jednak postawiłbym na full color. Internety jednak pokazują paskudne okładki do tej edycji. Ciekawe jak będzie u nas.

Offline celtic

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 18:11:00 »
JPF puściło teaser mangi Dragon Ball w kolorze. Będziecie kupować? Ja na pewno. Jeszcze jakby dorzucili większy format i twardą oprawę, to już w ogóle byłbym szczęśliwy.

Gdzie można zobaczyć ten teaser?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 28 Czerwiec 2020, 18:21:06 »
Na fb. Ale cały ten "teaser" to jest po prostu ta przykładowa strona: