Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 39056 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #195 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 23:08:46 »
Orientuje się ktoś czy jest dostępne do kupienia jakieś niezłe jakościowo wydanie blu-ray Dragon Ball GT? Najlepiej po japońsku z angielskimi napisami (polskie też by mogły być, ale to się wydaje nierealne). Sorry, jeśli to głupie pytanie, ale w ogóle nie siedzę w anime.

Offline KubciO

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #196 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 00:37:51 »
Kino Helios Polska

Pokazy specjalne w ramach nowego projektu HELIOS ANIME. Każdy uczestnik seansu otrzyma niezwykłą kolekcjonerską kartę wprost ze świata DRAGON BALL SUPER.

The Red Ribbon Army (Armia Czerwonej Wstęgi) została pokonana przez Son Goku. Jej spadkobiercy stworzyli ultimate Androids (Najwyższych Androidów) Gammę 1 i Gammę 2. Ci, jak sami się nazwali „Super Herosi” zaatakowali Piccolo i Gohana. Jaki jest cel nowej Armii Czerwonej Wstęgi (New Red Ribbon Army’s)?
Zbliża się katastrofa. Czas się przebudzić, Super Herosie!

Fenomen Dragon Ball narodził się w Japonii w 1984 roku, kiedy popularna manga Akiry Toriyamy doczekała się publikacji w cotygodniowych odcinkach w Shūkan Shōnen Jump wydawnictwa Shueisha. Kolejne fragmenty wydawane były przez dziesięć i pół roku. Popularność serii nieprzerwanie rosła. Na całym świecie sprzedano niewiarygodną liczbę ponad 260 milionów egzemplarzy. Z czasem Dragon Ball stał cię ogromną franczyzą, obejmującą, oprócz komiksów, seriale, filmy, gry czy zabawki. 38 lat od premiery kultowej mangi, Dragon Ball rozwija się dalej, a nowy film kinowy otwiera kolejny, wspaniały rozdział jego historii.


Chyba we wszystkich Heliosach seanse od 19-21.08, po jednym seansie dziennie o 12:30.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #197 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 10:46:31 »
Helios Anime  :o :o :o
Karty kolekcjonerskie  :o :o :o
"Milion pińć tysincy" komentarzy na twarzoksiążce. Ktoś tu podjął dobrą decyzję sprzedażową :D.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #198 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 10:05:38 »


Od dłuższego czasu mam u siebie, ale dopiero wczoraj zabrałem się za "Bitwę bogów" w wersji anime-komiksu. Miałem spore wątpliwości, czy w ogóle warto zaprzątać sobie tym głowę, ale muszę przyznać, że odbiór tej pozycji zaliczam na plus. Oczywiście wolałbym pełnoprawną mangową adaptację, a nie tylko taki substytut, jednak biorąc poprawkę na to, czym ten komiks jest, wypada nadspodziewanie dobrze, choć na pewno w dużej części robotę robi sam materiał źródłowy. Od jakichś dwóch lat nieregularnie powtarzam sobie kinówki i różne inne dodatki do DB, których na przestrzeni czasu wyszła cała masa. Na ten moment mam za sobą ponowny seans zdecydowanej większości z nich, więc można powiedzieć, że z opiniami jestem na świeżo i po ostatniej powtórce "Bitwa bogów" utrzymuje u mnie 9/10 i według mnie jest najlepszym filmem kinowym w tej serii, jak również moim ulubionym. W swoim czasie był to naprawdę piękny powrót DB po latach posuchy, w którym zagrało absolutnie wszystko - oryginalność fabuły, bardzo ciekawy i wyróżniający się antagonista, efektowne walki, rozbudowa świata, udany humor oraz obszerna warstwa obyczajowa. Ta ostatnia zarówno wprowadziła nowe postacie, jak i doskonale ukazała te już znane, niektóre z nich popychając do przodu, pozwoliła rozwinąć ich charaktery i pokazała pójście dalej po wydarzeniach z sagi Buu. Wszystkie te kwestie oczywiście przekładają się na przyjemność płynącą z lektury, nie wynikają jednak bezpośrednio z samej adaptacji komiksowej. Aczkolwiek ta jest zrobiona bardzo skrupulatnie. Trochę brakuje warstwy narracyjnej (mamy tylko dymki z dialogami dodane do kadrów z anime), ale całość jest tak zrobiona, że czyta się płynnie i nie ma problemów z prowadzeniem akcji. Podział filmu na rozdziały wypadł w mojej opinii bardzo naturalnie, a sam komiks zmontowano naprawdę solidnie - ponownie, nie są to oryginalne rysunki z mangi, ale ostateczny efekt przewyższył moje oczekiwania. Dodając do tego bardzo porządne polskie wydanie - jestem w stanie zaryzykować opinię, że w odniesieniu do tego, z czym mamy do czynienia, komiks wydany jest idealnie, zarówno jeśli chodzi o format, papier czy jakiekolwiek inne kryterium - trochę materiałów dodatkowych na końcu tomu i fakt, że to jedyny oficjalny kanał do zapoznania się z tą historią po polsku, przyznaję, że nie żałuję czasu spędzonego nad tą pozycją, bo stanowi fajne uzupełnienie dla mangi i niezłą alternatywę do kolejnej powtórki filmu. Ja oceniam pozytywnie i chyba skuszę się na "Zmartwychwstanie F", bo mimo że ta kinówka jest już dużo słabsza, to przyznam, że ciekawi mnie jak odbiorę jej fabułę w tym medium.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #199 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 14:02:23 »
Dzięki za opinię. Myślisz, że jest sens wydawać w tej formie również starsze kinówki?

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #200 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 21:39:28 »
Cóż, wydaje mi się że odbiór tych komiksów będzie korelować z tym, jakie ktoś ma zdanie na temat danego filmu. To jest taka trochę alternatywa do zapoznania się z tymi historiami, jeśli ktoś nie może/nie chce obejrzeć kinówki. Jak już ktoś ma filmy za sobą, to nie sądzę, żeby te adaptacje coś wniosły, bardziej ciekawostka do kolekcji. Z mojej perspektywy jako fana serii to mógłby być miły dodatek i opcja na przypomnienie sobie tych fabuł w nieco innej formie, bo same kinówki widziałem już zazwyczaj po kilka razy.

Natomiast jeśli chodzi o samą kwestię fabularną, to osobiście lubię sporą część z tych starszych filmów. "Dead Zone", "The World's Strongest", "The Tree of Might", "Cooler's Revenge", "Bojack Unbound", "Wrath of the Dragon", "Bardock - The Father of Goku", "A Hero's Legacy", "History of Trunks", "Son Goku and Friends Return", "Episode of Bardock" - wszystkie je lubię i uważam za warte zaznajomienia się. O każdym z nich powiedziałbym też, że jest lepszy od ostatnich kinówek z Friezą czy Brolym.

Nie jestem natomiast fanem filmów do pierwszego DB, które są mocno alternatywnymi wydarzeniami i w wielu momentach retellingiem początków serii.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #201 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 21:39:25 »
Sam już do końca nie wiem, gdzie to wrzucać (temat z figurkami, kolekcja, tutaj), ale zauważyłem, że ostatnio w tym wątku gadamy i o mandze i o ostatnim filmie, pewnie po premierze w kinach też tutaj będą się pojawiać posty z opiniami, więc w sumie może nie zaszkodzi wkleić nowej dostawy też tutaj - kogo na forum interesuje DB chyba najprędzej zagląda w to miejsce.

W każdym razie dotarły nowe figurki od S.H.Figuarts - duet Dodoria i Zarbon, czyli dwaj elitarni żołnierze z armii Friezy.






Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #202 dnia: Pn, 15 Sierpień 2022, 21:12:02 »
Wielka premiera się zbliża. Niestety z tego co widzę zainteresowanie znikome.
Multikino i Cinemacity (w tym 4DX 2D wow) włączają się do gry - ale nie widzę tu informacji o "kartach kolekcjonerskich" tak jak w Heliosie (oby to nie były te z Chio Chips XD)


Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #203 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 16:31:46 »
Wyszły spoilery z nowego rozdziału mangi i cóż... w dziwnym kierunku to wszystko idzie.

Spoiler: PokażUkryj

Frieza właśnie powrócił z jakiejś innej rzeczywistości, otrzymał nową formę (Black Frieza) i został okrzyknięty najsilniejszym wojownikiem we wszechświecie, prześcigając nawet Goku i Vegetę.



Nie wiem, co o tym myśleć. Co prawda nie lubię formy Golden (tak jak i SSJ Blue, które wprowadzono zresztą w tym samym filmie) i wizualnie może się to prezentować lepiej, ale jakby nie patrzeć kolejny raz powraca motyw zmieniania bohaterom kolorków i dziwnych transformacji nie wiadomo skąd.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #204 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 16:51:38 »
Spoiler: PokażUkryj
Ten to już który raz wraca? :D Ja doczytałem mangę DBSuper do początków Moro i to się fajnie zapowiada, trochę inaczej, ale nie wiem czy potem tego nie zepsują.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #205 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 17:51:02 »
W sumie nie ma co się dziwić. Schemat powtórzony  ::)

Offline KubciO

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 18:32:50 »
Kino Helios Polska DBS Super Hero

Chyba we wszystkich Heliosach seanse od 19-21.08, po jednym seansie dziennie o 12:30.
W moim Heliosie dołożyli seansów. Teraz są po dwa. Te o 12:30 + w piątek o 17:00, a w sobotę i niedzielę o 18:00.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #207 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 00:19:23 »
U mnie też dołożyli seansów, jednak z tego co zrozumiałem, to wspomniane "karty kolekcjonerskie" będą dostępne tylko w ramach pokazu specjalnego - czyli tego o 12:30.

Offline KubciO

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #208 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 07:28:43 »
U mnie też dołożyli seansów, jednak z tego co zrozumiałem, to wspomniane "karty kolekcjonerskie" będą dostępne tylko w ramach pokazu specjalnego - czyli tego o 12:30.
Też tak myślę. Tzn. chodzi mi o pokazy specjalne. W moim Heliosie jest obecnie 6 seansów, czyli podwoili liczbę, ale wszystkie są "specjalne". Ale widziałem, że w niektórych punktach dołożyli więcej i podzielili na seanse zwykle i specjalne.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #209 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 16:37:01 »
Napisze na razie krótko, może później coś smyrnę:

DBS Super Hero - Sam film jak dla mnie świetny, sporo śmieszków, animacje na plus (nie spodziewałem się, że będą takie dobre), dynamiczne walki spotęgowane kinowym dźwiękiem robiły wrażenie. W pewnym momencie poczułem tą starą magię, która przykuwała wszystkich do telewizorów po szkole  ;) :D

Wrażenia z kina: Karty kolekcjonerskie - czyli nieostre "pocztówki" (rozmiar ~15x21) zawierające grafikę z jednego z plakatów promocyjnych - ludzie już cisną w komentarzach na fejsie.
Seans zaczął się równo o 12:30 - szczerze mówiąc myślałem, że polecą standardowe reklamy i zamówiłem sobie kawę - jak weszliśmy o 12:34 właśnie kończyło się wprowadzenie w którym lektor przybliżał umiejscowienie opowieści w czasie. Tak więc organizacyjnie wyszło dla mnie średnio. Może kolejne specjalne seanse anime (o ile jeszcze jakieś zobaczymy) będą lepiej przygotowane.