Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 39057 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline wonap

Dragon Ball
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 17:49:06 »
Co tutaj dużo więcej dodawać jak tytuł;)
Niby, że popularne to sam dopiero mangę Dragon Ball skompletowałem i przeczytałem 42 tomy w zeszłym roku w ramach startu kolejnej części mangi Dragon Ball Super której obecnie mamy 4 tomy na rynku i czekam na więcej;)
Jak Wasze wrażenia?

Offline R~Q

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 18:37:21 »
Dragon Balla skompletowałem w dniu skończenia podstawówki, tj. w 2004 roku.

Dragon Balla Super mam te 4 tomy i to jest ogromne barachło. Naprawdę jestem zniesmaczony i raczej nie będę kupował do końca.

Za to chętnie zobaczę ten tomik z Yamchą.

Poecam też Dr Slumpa. Wysokich lotów, wysmakowany humor.

Online Crono

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 22:46:49 »
Z Superki pierwszy tom to faktycznie tragedia. Jakby jakiś folder reklamowy anime, a nie pełnoprawna manga. Drugi tom czytało jednak mi się lepiej, więc mam nadzieję że z kolejnymi nie będzie już tak źle jak z jedynką.

Offline wonap

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 23:46:09 »
Tak, ja po przeczytaniu zwykłego Dragon Ball zaczałem oglądać Dragon Ball Super a następnie kupiłem mangę i rzeczywiście pierwszy tom był bardzo słaby. Pominięte wiele wątków aby szybciej. Nie wiem może celem właśnie było dogonienie anime;)
W każdym razie od 2 tomu przez 3 i 4 dużo lepiej i stąd dalsze zainteresowanie zostało;)

Itachi

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 00:08:52 »
Nie ma co porównywać Dragon Ball Super do chociażby Zetki. W anime strona techniczna prezentuje się większymi momentami gorzej jak w latach 90, a manga jest próbą ponownego odcięcia kuponu i jechania na emocjach fanów. Sam kupiłem pierwszy tomik, raczej następne kiedyś uzupełnię jednak czuć w powietrzu że to nie jest ta saga.

Offline Antari

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 12:36:58 »
Czy ja wiem, ja tam przy Anime "Super" bawiłem się nieźle. Moim zdaniem bardzo dobrze, że to dalej klepią, bo seria żyje, a nie kwitnie pusty "mit" niepodważalnej zajebistości Zetki, napędzany przez pokolenie RTL. W ostatnim czasie dostaliśmy świetne gry z tego uniwersum (Dragon Ball FighterZ i na horyzoncie jakiś action RPG) i bardzo dobrą kinówkę Dragon Ball Super: Broly.

Offline KubciO

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 12:49:40 »
Mnie też DBS przyjemnie się oglądało. Jednak animacja, co zauważył Itachi, tragiczna. Wystarczy porównać animację pierwszej walki Goku z Beerusem w DBZ: Kami to Kami i DBS - niebo i ziemia. Nowego filmu jeszcze nie widziałem, ale zwiastuny były obiecujące.

Itachi

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 13:14:01 »
Czy ja wiem, ja tam przy Anime "Super" bawiłem się nieźle. Moim zdaniem bardzo dobrze, że to dalej klepią, bo seria żyje, a nie kwitnie pusty "mit" niepodważalnej zajebistości Zetki, napędzany przez pokolenie RTL.

Każda saga od Freezera po Buu biła na głowę Superkę. Złożoność fabuły, cel przyświecający bohaterom diametralnie różni się od pustej bitki ze znudzonymi bożkami. Wskrzeszenie zmarłych po najeździe Nappy i Vegety kierował podróżną na Namek, tam Goku został zmuszony to pierwszej transformacji po wysadzeniu Kuririn'a. Kolejna fazę zapoczątkowało pojawienia się Trunks'a z przyszłości i chyba najlepszą sagę zetki z Cellem w roli głównej, kiedy kolejny raz i zarazem nie ostatni dała o sobie znać duma Saiyan. Najpierw Goku zaryzykował losem swoich przyjaciół i całej planety aby wydobyć z Gohana uśpioną siłę, a następnie ten nie wykorzystał momentu na dobicie wroga i Songo musiał wysadzić się w powietrze razem z Komórczakiem. Do tej pory pamiętam paradoks tej chwili. Kiedy okazuje się, że Cell wcale nie umarł tłumacząc, że dopóki nie unicestwi się jego jądra w mózgu może się ciągle odtwarzać. A kilka chapterów wcześniej jego ciało ulega zniszczeniu od pasa w górę i oczywiście też powraca do żywych :) I na koniec wielki finał Zetki, pełen nowych młodych bohaterów, poziomów mocy oraz przede wszystkim zmiany w charakterze Vegety gotowego do największych poświęceń. To wszystko dzięki terrorowi niepozornego Buu.

Dragon Ball GT i Super to już nie to samo, ale wcale nie mówię że powstały niepotrzebnie. Wręcz przeciwnie :) Oby powstały kolejne, ale nikt absolutnie nikt nie przekona mnie, że te serie mają start do klasycznego Dragon Balla, który ukształtował cały świat i bohaterów.
Nową kinówkę muszę w niedalekim czasie nadrobić, czytałem że wynik finansowy jest bardzo przyzwoity a wręcz bardzo dobry, także kolejne są tylko kwestią czasu.

Offline R~Q

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 14:52:32 »
Chciałbym bardziej przyziemne serie z uniwersum, najlepiej dziejące się w trakcie głównej sagi, jakie to by było fajne jakbyśmy poznali małe przygody postaci typu nie wiem, Yairobei czy Jiaozi albo Yamcha albo Ulong. Najlepiej komediowe, ale niech pan Toriyama lepiej już nic nie pisze. Na świecie jest wystarczająco dużo utalentowanych fanów, którzy stworzyliby spójne i śmieszne przygody.

Najlepiej jakby na starość sprzedał prawa do DB jak Uderzo

Offline agent_smith

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 18:07:20 »
No nie wiem czy odsyłanie Toriyamy na emeryturę to dobry pomysł. GT pokazalo co ludzie mieniący sie za fanów Dragon Balla "potrafią" wymyślić. A sam pan T pokazał chociażby przy (moim zdaniem) świetnym Jaco, że potrafi jeszcze stworzyć ciekawe postacie i wciągającą historię okraszoną dobrym humorem. 
Samo DB Super faktycznie zaczęło się, delikatnie mówiąc  kiepsko. Ale z tomu na tom jest jednak coraz lepiej.

Offline Burizleif

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #10 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:25:42 »
Niedawno przeczytałem ostatni tom Dragon Balla i korci mnie zakup DB Super. Anime nie oglądałem, więc nie będę mógł porównać wątków. Warto zacząć czytać teraz czy po zapoznaniu się z anime?

Itachi

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #11 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:28:15 »
Jeśli jesteś fanem to myślę że warto. Ja mam na razie tylko pierwszy tom, ale kolejne zamierzam w tym roku nadrobić.

Offline Burizleif

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #12 dnia: So, 09 Luty 2019, 17:31:38 »
Dzięki, czyli trzeba zmienić listę zakupów na luty .

Online Crono

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #13 dnia: So, 09 Luty 2019, 21:01:59 »
Ale zanim przeczytasz pierwszy tom, to zobacz pierwsze dwie sagi anime lub dwa ostatnie filmy kinowe jeszcze oznaczone jako Dragon Ball Z.

Offline Burizleif

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #14 dnia: So, 09 Luty 2019, 21:21:36 »
Czyli te filmy z Brollym?