Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 17691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Interloper

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #150 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 19:37:18 »
Nie kupuj w Empiku, bo to masakra jest...

Przemogłem się i zamówiłem kolorowego Dragon Balla tom pierwszy. Nie mogę doczekać się ponownej lektury tej wspaniałej sagi. Teraz czekam jak dziecko z wypiekami na twarzy. ;)

Offline Kandor

« Odpowiedź #151 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 20:59:25 »

Witam ponownie :)

Jako, że jestem człowiek sentymentalnym nie mogłem się powstrzymać przed powrotem do tego zacnego miejsca. Przyznam szczerze, iż czasami brakowało mi możliwości uwolnienia nadmiaru myśli z mojej głowy, podzielenia się ze światem swoją recenzją i ogólnie czuję, że powoli powracamy do momentu kiedy życie toczyło się swoim rytmem. Nie wiem czy tegoroczna emefka dojdzie do skutku, ale mam nadzieję że w końcu będę się mógł spotkać z częścią z Was na żywo. Bo tego mi cholernie brakowało. Dobra, przechodzimy do konkretów.

Otrzymałem dzisiaj przesyłkę od JPF-u, z mangą która towarzyszy mi od ponad dwudziestu lat. Dragon Ball. Legendarna seria, na którą rzucałem się na premierę do kiosku i z wypiekami na twarzy biegłem do domu aby przeczytać kolejne rozdziały historii. O tym, że podwórka pustoszały, gdy na RTL7 leciał kolejny odcinek nie będę już wspominał. To było coś. Jak chociażby saga z Komórczakiem, kiedy po dziesiątkach odcinków ranny Gohan posyła ostatni pocisk w Cella ratując Ziemię przed zagładą, emocje towarzyszące wtedy małolatowi jakim byłem były nieprawdopodobne. Takie momenty zostają w pamięci, po prostu. Tak rozbudowane uniwersum, lata wspólnych przygód - nie da się tego przekreślić. Pasja pozostaje.

Miałem obawy czy ikoniczna manga obroni się w edycji z kolorami. Manga zawsze kojarzy mi się z czystą, ostrą kreską. Gdzie wzrok nie błądzi po obrazie wzbogaconym estetyką barw. Trzeba jednak przyznać, że w realnie wygląda to naprawdę pozytywnie.

Kreda nie dałaby takiego efektu, bardzo dobrze że nie drukowali tego podobnie jak mangi na podstawie filmów kinowych ze świata Smoczych Kul. Nasycenie jest przyzwoite i bez problemów od samego początku mogłem przypomnieć sobie pierwsze przygody Songa i Bulmy. To wręcz niepojęte jak bardzo zmieniła się oferta na rynku. Klejone tomiki kupowane w latach 90 nie raz były przeze mnie podklejane, by zachować je w jednym kawałku. Nie zapomnę jak kiedyś przestawiałem kolekcję i z jednego tomiku wysypało się na panele kilkadziesiąt kartek...  A teraz? Szyty komiks, w większym formacie z kolorami - bomba!

Mangi zazwyczaj mają w sobie pewną dziwną konwencję. Dragon Ball, Naruto, My Hero Academia...
Na początku otrzymujemy lekkie opowiadanie, ze sporą dawką udanych bądź niekoniecznie żartów, przez które momentami ciężko się przebić. W pierwszych rozdziałach jest więcej "dziwnych" sytuacji niż w całej zetce. Swego czasu w "Uwadze" poświęcony został odcinek gdzie wskazano dość kontrowersyjne sceny właśnie z początkowych rozdziałów Dragon Ball (nagość, obmacywanie). Z czego to wynika? Nie wiem. Natomiast z czasem historia dojrzewa i staje się całkowicie inna. Bardziej poważna, ukazująca przyjaźń pomiędzy bohaterami, poświęcenie, rozwój postaci. Także na pewno większy fun będę miał kiedy otrzymamy sagę z Piccolo, ostatnią przed zetką niż obecnie. Miło będzie jednak przypomnieć sobie początkowe przygody, które być może pamiętam najmniej. Wydanie jest znakomite, manga jest doskonała - także nie pozostaje mi nic, niż tylko ponownie zagłębić się w świecie Smoczych Kul!
Ale to JEST wydrukowane na papierze kredowym, tylko bez (zbędnego) połysku/śliskości 😀

Offline Midar

« Odpowiedź #152 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 22:32:04 »
Ale to JEST wydrukowane na papierze kredowym, tylko bez (zbędnego) połysku/śliskości 😀
Ja nie mogę. Chciało ci się zacytować takiego wielkiego posta (było chociaż wyciąć obrazki), a nie mogłeś przeczytać kolejnych trzech odpowiedzi na ten temat, bezpośrednio pod nim?

Offline amsterdream

« Odpowiedź #153 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 09:45:27 »
U mnie trochę paradoksalnie... Ogólnie to jestem zachwycony tym wydaniem DB i jego jakością. Właściwie to nie mogę przestać przeglądać tomiku ale mimo głodu na ponowne czytanie historii po kilku stronach mnie odrzuciło i miałem ochotę sięgnąć po stary tom na półce... I bynajmniej nie chodzi o treść czy tłumaczenie... Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do czarno-białej standardowej edycji. Miał ktoś z was tak samo?

U mnie to samo. Zacząłem czytać to nowe wydanie, po pierwszym rozdziale zdjąłem z półki edycje czarno białą i waśnie tak doczytałem pierwszy tom. Coś mi w tej kolorowej edycji zgrzyta i sam nie wiem co.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Wrzesień 2021, 09:47:20 wysłana przez amsterdream »

Online Rodrigues

« Odpowiedź #154 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 12:53:29 »
W czarno-białej wersji nasze wyobraźnie wszystko kolorowały, co powodowało przeżycie tej przygody we własny niepowtarzalny sposób. A w nowej wersji wszyscy dostają to samo i czasami pewnie pamiętają, że inaczej sobie wyobrażali przedstawione kolory - stąd odczuwanie tego "zgrzytu". Mnie osobiście to nie przeszkadza. Wydanie jest bardzo ładne. Brakuje mi tylko galerii okładek na końcu - niektóre były naprawdę super.
Przykład z pierwszego tomu - ta okładka najbardziej mi zapadła w pamięć. Chętnie bym ją zobaczył w kolorze.

Offline amsterdream

« Odpowiedź #155 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:33:39 »

Mnie wydanie full color totalnie zawiodło. Brakuje galerii okładek, brakuje tytułowych stron rozdziałów, kolory są zbyt nasycone i ciemne - te oryginalne Toriyamy czy nawet te z anime były bardziej pastelowe. Może kiedyś doczekamy się definitywnego wydania Kanzenban, tutaj po dwóch tomach mówię basta.

Offline Eguaroc

« Odpowiedź #156 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:52:33 »
tutaj po dwóch tomach mówię basta.
Cholera to już dwa miesiące minęły :o Widzę, że tom 2 już dostępność 24h na Mangardenie, to pewnie twardą oprawę będą zaraz rozsyłać.

Online Rodrigues

« Odpowiedź #157 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 10:27:41 »
Ha, ha sam się sprankowałem ;D. Dlatego ta okładka tak za mną łaziła. Zapomniałem, że jej użyli w tomie 10. Za bardzo skupiłem się na porównaniu pierwszych tomów z obu wydań.

Edit: W kwestii wysyłki to mogę tylko powiedzieć, że wybrałem darmową paczkę i szło to naprawdę długo. Myślę, że trochę powyżej 2 tygodni. Nawet pisałem do Mangardenu czy o mnie nie zapomnieli.
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Wrzesień 2021, 10:47:11 wysłana przez Rodrigues »

Offline roble

« Odpowiedź #158 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 15:00:20 »

premiera 2t na gildi 8 października  :)

Offline Geekboy

« Odpowiedź #159 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 08:22:50 »
U mnie to samo. Zacząłem czytać to nowe wydanie, po pierwszym rozdziale zdjąłem z półki edycje czarno białą i waśnie tak doczytałem pierwszy tom. Coś mi w tej kolorowej edycji zgrzyta i sam nie wiem co.

To nawet miłe, że nie tylko ja tak mam xD

Udało mi się przeczytać tom pierwszy w kolorze... zajęło mi to co prawda trochę czasu bo dawkowałem sobie dość mocno lekturę.

Na pewno żałuję, że wziąłem twardą oprawę... W połączeniu z tym papierem dość ciężko się to czyta jak na mangę i jest nieporęczne. Dozbieram raczej do zakończenia pierwszej części czyli do 3 tomu.

Apropo dodatków i innych wydań to na Instagramie widziałem, że ktoś zrobił porównanie wydania JPF'u z wydaniem Kanzenbanu.

Offline Midar

« Odpowiedź #160 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 18:37:30 »
Mnie na szczęście nic nie zgrzyta, bo czytam pierwszy raz i od razu w kolorze. Pierwszy tom „połknąłem”, wydanie świetne, kolory w mojej ocenie są super, a twarda okładka dokłada 100% do fani.