Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 39110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Interloper

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #135 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 23:17:53 »
Swego czasu w "Uwadze" poświęcony został odcinek gdzie wskazano dość kontrowersyjne sceny właśnie z początkowych rozdziałów Dragon Ball (nagość, obmacywanie). Z czego to wynika? Nie wiem.
Akira Toriyama wcześniej pisał i rysował taką fajną mangę Doktor Slump. W niej było więcej takich rzeczy i jeszcze bardziej odjechanych. Jak zaczynał Dragon Balla, to po prostu jeszcze czuć naleciałości z Doktora Slumpa.

Ja mam natomiast dwa pytania odnośnie do polskiego wydania kolorowego Dragon Balla.
1) Z jaką częstotliwością mają ukazywać się kolejne tomy?
2) Czy w Japonii wszystkie tomy są już pokolorowane (to znaczy: czy wydawnictwo ma z czego składać kolejne tomy)?

Offline Midar

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 08:30:11 »
Witam ponownie :)

Witaj Itachi!
Super, że też wróciłeś

Kreda nie dałaby takiego efektu, …

To akurat jest kreda, tylko że dobrana tak, aby nie dawać refleksów.

Online xanar

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #137 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 08:43:16 »
"W zbliżającej się kolorowej wersji mangi "Dragon Ball" zastosujemy matowy, spulchniany papier kredowy, dzięki czemu:
1. Tom będzie odpowiednio gruby i lekki.
2. Kolory wyjdą wyraziste, a powierzchnia nie będzie odbijać światła."
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Midar

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #138 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 08:58:15 »
Oraz odpowiedź JPF:

3. Na jakim papierze będzie drukowana?
    Całość zostanie wydrukowana na kredowym papierze matowym, podobnie jak nasze anime comicsy.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #139 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:13:43 »
Ja mam natomiast dwa pytania odnośnie do polskiego wydania kolorowego Dragon Balla.
1) Z jaką częstotliwością mają ukazywać się kolejne tomy?
2) Czy w Japonii wszystkie tomy są już pokolorowane (to znaczy: czy wydawnictwo ma z czego składać kolejne tomy)?

1) Z zapowiedzi wynika, że co 2 miesiące. Tom 2 - wrzesień 2021, tom 3 - listopad 2021.
2) Tak, wszystko już "pokolorowane" - będą 32 tomy.

------

Edit: Tak to wygląda:

Saga o młodym Goku - 8 tomów
Saga Szatana Serduszko - 4 tomy
Saga Saiyan - 3 tomy
Saga Frezera - 5 tomów
Saga Komórczaka - 6 tomów
Saga BuBu - 6 tomów


« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:38:56 wysłana przez Rodrigues »

Offline Itachi

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:31:23 »
To akurat jest kreda, tylko że dobrana tak, aby nie dawać refleksów.

Moją pierwszą myślą było o fajnie że nie drukowali na kredzie ;) Już jak czytałem posta kolegi Eguaroc zauważyłem, że o tym wspomniał. Dzięki za wyjaśnienie. Cieszę się natomiast z efektu finalnego, dobrze to zrobili.

1) Z jaką częstotliwością mają ukazywać się kolejne tomy?

Z pre-orderów wychodzi, że co dwa miesiące. Oczywiście, zawsze coś się może pozmieniać. Uważam natomiast, że tempo jest odpowiednie. Oferta JPF-u jest na tyle szeroka, że bez problemu można coś dobrać do darmowej dostawy, a każdy pre-order i tak przychodzi osobno.

Akira Toriyama wcześniej pisał i rysował taką fajną mangę Doktor Slump. W niej było więcej takich rzeczy i jeszcze bardziej odjechanych. Jak zaczynał Dragon Balla, to po prostu jeszcze czuć naleciałości z Doktora Slumpa.

Mogło tak być, w DB są nawiązania do Pingwinówka. Natomiast Slumpa nigdy nie czytałem.


Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #141 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 22:22:52 »
Na Mangarden dodali pre-ordery tomów 4-8. Premiery zaplanowane co dwa miesiące.

Offline Geekboy

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #142 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 06:55:17 »
U mnie trochę paradoksalnie... Ogólnie to jestem zachwycony tym wydaniem DB i jego jakością. Właściwie to nie mogę przestać przeglądać tomiku ale mimo głodu na ponowne czytanie historii po kilku stronach mnie odrzuciło i miałem ochotę sięgnąć po stary tom na półce... I bynajmniej nie chodzi o treść czy tłumaczenie... Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do czarno-białej standardowej edycji. Miał ktoś z was tak samo?

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #143 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 08:41:34 »
Ja ciągle czekam na swój tomik :( więc ciężko powiedzieć. A jak wygląda na żywo ten papier?  Faktycznie niweluje refleksy?

Offline gashu

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #144 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 09:42:50 »
Mangi zazwyczaj mają w sobie pewną dziwną konwencję. Dragon Ball, Naruto, My Hero Academia...
Na początku otrzymujemy lekkie opowiadanie, ze sporą dawką udanych bądź niekoniecznie żartów, przez które momentami ciężko się przebić. W pierwszych rozdziałach jest więcej "dziwnych" sytuacji niż w całej zetce

Ja natomiast mam największy sentyment właśnie do tych pierwszych tomów, utrzymanych w konwencji takiej odjechanej komedii. Wszystkie zetkowe sagi na łamach mangi strasznie mnie nużyły. To co świetnie się oglądało w postaci anime, jako komiks jak dla mnie zupełnie się nie broniło. Cały tomik (mówię o pierwszym wydaniu JPF) można było przeczytać dosłownie w kilka minut, ponieważ jedynymi rzeczami przeznaczonymi faktycznie „do przeczytania” były tam wszelakie onomatopeje w rodzaju: „buuum”, „łuuup”, „jeeeeb” itp. Ostatecznie zrezygnowałem z serii w okolicach któregoś tam nastego tomu.

Offline Midar

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #145 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 17:30:35 »
Ja ciągle czekam na swój tomik :( więc ciężko powiedzieć. A jak wygląda na żywo ten papier?  Faktycznie niweluje refleksy?
Papier jest świetny, nic się nie błyszczy i nie odbija.

Offline James88

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #146 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 17:50:25 »
A kiedy pierwszy tom ma być ogólnodostępny?

Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #147 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 19:07:03 »
No przecież jest.

Offline James88

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #148 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 19:10:13 »
Nie mogę znaleźć w empiku...

Offline OokamiG

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #149 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 19:20:15 »
W empiku nie ma mang JPF-u.