Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 39990 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #225 dnia: Pt, 13 Październik 2023, 04:52:48 »
Uh, no moze bedzie ladne, ale target to chyba dzieciaki.
No tak w sumie jak cały DB ;)

Seria GT też niby traktowała o odmłodzonym Goku a została przyjęta przez fanów wręcz entuzjastycznie ; )
Rozumiem, że to ironia?

Offline Warpath

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #226 dnia: Pt, 13 Październik 2023, 06:54:28 »
No tak w sumie jak cały DB ;)
Rozumiem, że to ironia?

Tak, tak, może faktycznie nie wybrzmiało :)

Offline Murazor

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #227 dnia: Pt, 13 Październik 2023, 10:16:14 »
Pewnie tak, ale wydaje mi się, że target dzieciaków w 198x był trochę inny, niż teraz. Początek DB może był dziecinny, chociaż końcówka z Piccolo jest już dość mroczna, a DBZ to staje się wręcz brutalne.

A te chibi postacie to tak 6-8 lat może, i cukierkowo i słodko. Nie mówię, że to źle, dzieciaki pokochają Daima to wyrosną na nowe pokolenie fanów :D

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #228 dnia: Pt, 13 Październik 2023, 16:33:08 »
No ja w sumie mam sentyment też do tych początków DB, także jedną serię (to chyba długie nie będzie) nawiązującą do korzeni mogę przyjąć. Pewnie, że wolałbym coś poważniejszego, ale póki co nie jestem na nie.

Jak na razie z trailera ciekawią mnie te postacie demonów. Jeden z nich wydaje się podobny do Kaioshinów, więc być może wreszcie zobaczymy tzw. Makaioshina, czyli boga rządzącego krainą demonów, o którym Toriyama wspominał lata temu w jednym z wywiadów. Dotychczas wydawało się, że temat umarł.

Niepokoi mnie za to, że na wstępie nawiązują do sagi Buu. Najpierw wrócił Frieza, potem (w pewnym sensie) Cell, teraz znowu powrót do Buu? Mogliby już przestać odgrzewać dawne sagi i przejść do nowych rzeczy.

Offline Murazor

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #229 dnia: Pt, 13 Październik 2023, 18:46:58 »
Dokładnie, też obejrze i pewnie z przyjemnością :) I masz racje, że ten świat demonów wydaję się dość ciekawy. Widziałem jakiegoś pseudo Babidiego, więc może coś pociągną z tym tematem. Zwłaszcza, że Daima tłumaczy się na demon/magic lub evil.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #230 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 22:32:56 »
Jeśli o mangi, to tak, bezpośrednią kontynuacją jest "Super" (z małym zaznaczeniem, że akcja dzieje się po ostatniej sadze z oryginału, ale przed finałową sceną pokazaną w 42 tomie). Dalej na razie nic nie ma, ale seria nadal wychodzi, więc kolejne tomy są w drodze. Poziom jest oceniany różnie, aczkolwiek można znaleźć dużo pozytywnych opinii, zwłaszcza o późniejszych tomach. Ja osobiście nie jestem na bieżąco, więc nie będę zabierać głosu, ale to, co przeczytałem, było spoko i na pewno lepsze od anime - poza pierwszą sagą, która jest przedstawiona bardzo skrótowo, ale nie należy jej brać jako wyznacznik.

Offline amsterdream

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #231 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 22:33:37 »
DB Super to kontynuacja DB. Poziom jest niższy, ale seria i tak daje radę. Pomiędzy DB a DB Super warto jednak przeczytać jeszcze "Jaco z galaktycznego patrolu". W pewien sposób to taki łącznik pomiędzy tymi seriami. Super jeszcze się nie zakończyło. Z mang w świecie DB jest jeszcze "Odrodzony jako Yamcha", ale to elseworld.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #232 dnia: Pn, 19 Luty 2024, 22:45:24 »
Próbowałem wyguglać ale nie ogarniam.

Synek kończy czytanie serii Dragon Ball (42 tomy). Czy bezpośrednią kontynuacją jest Dragon Ball Super ? Jak się ma do poprzedniej pod względem poziomu ? Czy ta seria to już definitywny koniec, czy jest coś jeszcze (chodzi mi tylko o mangi nie anime).

Jeżeli chodzi o mangę to Dragon Ball Super jest bezpośrednią kontynuacją. Za scenariusz odpowiada Akira Toriyama a za rysunki Toyotarō. Według mnie poziom jest taki sam jak w serii głównej. Toyotarō podchodzi z dużym szacunkiem do pierwszej serii i w świetny sposób ją kontynuuje. Z materiałów dodatkowych wprost wynika, że omawia trudniejsze/ważniejsze kadry z Akirą i prosi go o radę. Dragon Ball Super wciąż jest kontynuowana więc tak naprawdę ciężko mówić o "definitywnym zakończeniu", natomiast na polskim rynku wyszły jeszcze 3 tak zwane Anime-comics: "Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów", "Dragon Ball Z (film 15): Zmartwychwstanie F", "Dragon Ball Super (film 01): Broly", które są przełożeniem na papier filmów kinowych (dosłownie wykorzystano kadry z filmów) oraz humorystyczny tomik "Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha" (scen. Akira Toriyama, rys. dragongarow LEE) - opis wydawcy idealnie oddaje co otrzymujemy - "Historia alternatywna opowiadająca o miłośniku "Dragon Ball", który odradza się jako Yamcha, posiadając całą wiedzę na temat wydarzeń w serii.". Jeżeli Twój syn polubi postać Jaco z Dragon Ball Super jest też możliwe nabycie jego przygód w solowym tomiku "Jaco z Galaktycznego Patrolu".

EDIT:
Jak zaczynałem pisać, nie było jeszcze żadnej odpowiedzi. Nieźle się zgraliśmy chłopaki :). Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Luty 2024, 22:48:10 wysłana przez Rodrigues »

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #233 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 10:13:56 »
humorystyczny tomik "Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha" (scen. Akira Toriyama, rys. dragongarow LEE)
Sprostuję tylko - rys i scen. dragongarow LEE. Toriyama nie brał w tym działu.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #234 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 10:29:42 »
Sprostuję tylko - rys i scen. dragongarow LEE. Toriyama nie brał w tym działu.

Faktycznie. Mój błąd. Zawsze myślałem, że Akira też maczał w tym paluchy. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Offline Alexandrus888

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #235 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 11:28:45 »
Sprostuję tylko - rys i scen. dragongarow LEE. Toriyama nie brał w tym działu.
To ja sprostuję sprostowanie: Akira miał oryginalny pomysł na kanwie którego dragongarow LEE zrobił scenariusz i rysunki. Także coś tam pierwotny twórca robił. A przynajmniej jest wymieniony jako współautor.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #236 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 11:59:44 »
Wydaje mi się, że to raczej niefortunne tłumaczenie na polski. W angielskiej wersji jest tylko info, że mangę oparto na DB.


Offline Alexandrus888

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #237 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 12:48:20 »
To jeszcze zerknąłem na oryginalną okładkę...

https://images.app.goo.gl/82dbHUMwoEDt8qS58

Praca oryginalna: Akira Toriyama Manga: dragongarow Lee

Jednak na takiej baka update (tą wiem, niezbyt oficjalne źródło danych) Toriyama jest podany jako współautor scenariusza.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Luty 2024, 12:58:29 wysłana przez Alexandrus888 »

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #238 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 14:23:06 »
To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości :P :


Offline Alexandrus888

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #239 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 14:43:54 »
Czyli Toriyama to tylko lep na muchy :< Ale przynajmniej nie wymysł polski, a zastosowany już w Japonii i konsekwentnie powielany.

Co nie zmienia faktu, że to fajna historyjka :D