Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 39981 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #210 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 17:40:06 »
W pewnym momencie poczułem tą starą magię, która przykuwała wszystkich do telewizorów po szkole  ;) :D
U mnie to samo. Karta faktycznie tragiczna. Myślałem, że to będzie karta do gry karcianej na podstawie DB ;P

Spoiler: PokażUkryj
Dupy mi nie urwało, ale przyjemnie mi się oglądało, przynajmniej do momentu pojawienia się Cella. Bardzo mi się podoba, że było dużo (relatywnie) Piccolo. On mi się chyba najbardziej podobał, chociaż jego transformacja to tragedia. Pod tym względem lepiej wyglądał Gohan (mam na myśli dizajn, bo samo kolejne przekraczanie granic i itp. bajery z potencjałem słabe). Najgorszy to ten wspomniany wcześniej Cell Max -  chyba tak mu było. Ogólnie nie żałuję, że się wybrałem

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #211 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 20:31:12 »
Dodam jeszcze, że po napisach jest fajna scena. Warto zaczekać.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #212 dnia: Nd, 21 Sierpień 2022, 18:38:19 »
Właśnie skończyłem oglądać "Super Hero" na YT. Co prawda wersja nagrana z kamerki, w słabej jakości i tylko po japońsku, ale już mogę stwierdzić, że podobało mi się. Rano zapoznawałem się z opisem fabuły, który wyciekł (plus umówmy się DB zbyt skomplikowany nigdy nie był) i to zdecydowanie pomogło, żeby w miarę śledzić postęp wydarzeń. Oczywiście wersja z napisami i w normalnej jakości potwierdzi, ale jak "Resurrection 'F'" rozczarowywało, a "Broly" w ogóle mi nie podszedł, tak tutaj bawiłem się dobrze. Mimo moich obiekcji przedstawionych w poprzednim poście, w końcu dostajemy coś oryginalniejszego. Goku i Vegeta majaczą gdzieś w tle, całość jest zdecydowanie bardziej komediowa, ale dalej dynamiczna i widowiskowa kiedy dochodzi do pojedynków. Od czasu "Battle of Gods" (no może jeszcze arcu z Zamasu w anime) chyba nic z DB nie sprawiło mi tak miłej niespodzianki. Jak na razie daję 7/10 z potencjałem na więcej.
Byłem dzisiaj w kinie i wrażenia pozostały podobne. Na luzie daję 7/10, czyli więcej niż wystawiłem filmom o Friezie czy Brolym. Niekoniecznie chciałbym taki styl animacji w serii TV, ale w filmie się sprawdza - fajnie wygląda na dużym ekranie i dobrze działa w scenach walk. Fabularnie jest ok, historia jest luźniejsza i bardziej humorystyczna, a przy tym całkiem nieźle wypada zakorzenienie w historii serii. Nie czułem jakiegoś wielkiego odcinania kuponów, a Cell Max to dobry przeciwnik do finałowego pojedynku, który wypada bardzo efektownie. Nowe przemiany może i trochę znikąd, aczkolwiek dają nadzieje na dalsze rozwinięcie w przyszłości, a i tak już teraz wydały mi się dużo lepiej wprowadzone i o wiele ciekawsze niż SSJ Blue i Golden Frieza dwa filmy wcześniej.

Na ten moment:
Battle of Gods > Super Hero > Broly > Resurrection 'F'


Obecność DB w polskich kinach cieszy, od 2013 roku żałowałem, że nie puszczali u nas tych nowych kinówek. Zaskoczyłem się też, że na sali było całkiem sporo osób, jakoś spodziewałem się mniejszego zainteresowania. Co do "karty" - tu chyba zawiodło nazewnictwo, bo ludzie spodziewali się czegoś innego, ale dodatek sam w sobie miły i nie będę na niego narzekać.

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #213 dnia: Pt, 02 Wrzesień 2022, 09:24:30 »
Zgodnie z zapowiedzią mocno podrożała manga DB od JPFu - aktualnie w ich sklepie 18 zł za tom (jeszcze do końca sierpnia było 14).

Offline TranwaY

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #214 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 13:56:23 »
Pytanie nooba, więc wybaczcie jakby co....
Chce "dla młodego" ;) kupić Dragon Balla - tego "oryginalnego". Saga w czarno białym wydaniu ma 42 tomy. A jak to wygląda z wersją kolorową? Bo nie mogę znaleźć tej informacji i mi się "syntax error" w głowie włączył....

ukaszm84

  • Gość
Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 14:12:38 »
Pytanie nooba, więc wybaczcie jakby co....
Chce "dla młodego" ;) kupić Dragon Balla - tego "oryginalnego". Saga w czarno białym wydaniu ma 42 tomy. A jak to wygląda z wersją kolorową? Bo nie mogę znaleźć tej informacji i mi się "syntax error" w głowie włączył....

https://www.facebook.com/J.P.Fantastica/posts/3794248343931811/

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #216 dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 18:38:32 »
Saga o młodym Goku - 8 tomów
Saga Szatana Serduszko - 4 tomy
Saga Saiyan - 3 tomy
Saga Frezera - 5 tomów
Saga Komórczaka - 6 tomów
Saga BuBu - 6 tomów



Jesteśmy obecnie na 2 linijce i na 2 tomie (Saga 2, tom 2) - czyli wyszło 10 sztuk. Kolejny tom będzie w kwietniu (co 2 miesiące nowy tom).
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Marzec 2023, 18:42:23 wysłana przez Rodrigues »

Offline TranwaY

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #217 dnia: So, 25 Marzec 2023, 11:26:34 »
Dzięki Panowie! A orientujecie się może jak się sprawa ma z dodrukami? Bo nie ma 2. tomu i zastanawiam się "co dalej"....

Offline OokamiG

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #218 dnia: So, 25 Marzec 2023, 13:04:44 »
JPF dodrukowuje z reguły wsztstko, chyba że to twarda okładka, to wtedy tylko preorder.

Offline TranwaY

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #219 dnia: So, 25 Marzec 2023, 20:31:46 »
Czyli trzeba regularnie sprawdzać dostępność? Dzięki....

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #220 dnia: Nd, 24 Wrzesień 2023, 17:11:10 »
Od jakiegoś czasu mówiło się, że DB miałby doczekać się internetowego anime (takiego z prawdziwego zdarzenia, nie jak "Super Dragon Ball Heroes", które jest bardziej materiałem reklamowym), a wczoraj w necie pojawiły się ploty, które zdają się dokładniej opisywać ten projekt. Według tych informacji, seria zatytułowana "Dragon Ball Magic" miałaby się pojawić na streamingu w pierwszej połowie 2024 roku. Co ciekawe, wygląda na to, że całość byłaby mocno inspirowana GT.

Info, jakie pojawiło się w sieci:
- seria miałaby liczyć 14-15 odcinków po 30-40 minut
- do obejrzenia tylko na Crunchyrollu
- punkt wyjścia dla fabuły to zamienienie Goku i Kaioshina siódmego wszechświata w dzieci przez bliżej niesprecyzowanego demona
- w/w dwójka miałaby ścigać go po wszechświecie w celu odzyskania dawnych postaci
- seria skupiona w większości na nowych postaciach
- akcja przed oryginalnym zakończeniem DBZ (czyli tak jak Super)
- reżyseruje Aya Komaki
- za wygląd postaci odpowiada Katsuyoshi Nakatsuru - czyli m.in. autor wyglądu SSJ4 z GT
- jako animatorzy wymieniani są Shintani, Kubota i Takahashi
- wizualnie ma nawiązywać do lat 90., ale z użyciem nowoczesnych technik animacji, częściowo CGI
- oficjalna zapowiedź miałaby mieć miejsce 12 października na Comic Conie
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Wrzesień 2023, 17:12:55 wysłana przez Castiglione »

Offline Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #221 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 19:53:18 »
No więc już oficjalnie - na jesień 2024 startuje nowe anime "Dragon Ball Daima".


Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #222 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 20:37:23 »
Na razie tego nie czuję...  ???

Offline Murazor

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #223 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 20:52:04 »
Uh, no moze bedzie ladne, ale target to chyba dzieciaki.

Offline Warpath

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #224 dnia: Cz, 12 Październik 2023, 21:13:47 »
Seria GT też niby traktowała o odmłodzonym Goku a została przyjęta przez fanów wręcz entuzjastycznie ; ) Myślę, że to dosyć powszechny trend, gdzie starą serię stara się redefiniować na nowo od podstaw. I nie zawsze musi być to przy wykorzystaniu głównego bohatera. Weźmy takiego Boruto, świeższą i bardziej współczesną wersję Naruto, niemniej znowu start od dzieciaka ; )