Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 39088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krilan

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #180 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 20:43:00 »
Okej dzięki u mnie też nie ma;)
W poprzednich tomach były dlatego pomyślałem że to jakiś błąd.

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #181 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 22:46:50 »
U mnie też nie ma dodatków. Pisaliśmy o tej kwestii również w wątku wydawnictwa:

https://forum.komikspec.pl/komiksy-japonskie/jpf/720/

Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #182 dnia: Nd, 12 Czerwiec 2022, 22:38:34 »
Cóż, nowa kinówka tuż tuż, a tymczasem spoilery wskazują, że
Spoiler: PokażUkryj

festiwalu nowych form ciąg dalszy.

Poniżej faktyczne klatki z filmu:

1. Final Gohan - wizualnie super, ale z tego, co czytam forma wzięta totalnie z dupy - niby jako rozwinięcie formy Mystic.


2. Piccolo z odblokowanym pełnym potencjałem, czyli bardziej żółty niż zielony - w filmie ma wypowiedzieć takie życzenie do Shenlonga.


3. Orange Piccolo (;D) - czyli Piccolo pomarańczowy, bardziej dopakowany i ze stojącymi antenkami. Ponoć dostanie tę formę, bo Shenlong stwierdził, że mu dorzuci w gratisie.


4. Finałowy boss - Cell Max, czyli nowy projekt Armii Czerwonej Wstęgi - Cell większy i do tego czerwony.



Z innych ciekawostek - Android 21 z gier wchodzi oficjalnie do kanonu.


Cóż, film sam w sobie wydaje mi się, że może być spoko, ale tych kolorowanek mogliby już sobie darować, bo zdaje się, że kreatywność twórców dawno umarła.
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Czerwiec 2022, 22:41:58 wysłana przez Eguaroc »

Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #183 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 01:58:36 »
Właśnie skończyłem oglądać "Super Hero" na YT. Co prawda wersja nagrana z kamerki, w słabej jakości i tylko po japońsku, ale już mogę stwierdzić, że podobało mi się. Rano zapoznawałem się z opisem fabuły, który wyciekł (plus umówmy się DB zbyt skomplikowany nigdy nie był) i to zdecydowanie pomogło, żeby w miarę śledzić postęp wydarzeń. Oczywiście wersja z napisami i w normalnej jakości potwierdzi, ale jak "Resurrection 'F'" rozczarowywało, a "Broly" w ogóle mi nie podszedł, tak tutaj bawiłem się dobrze. Mimo moich obiekcji przedstawionych w poprzednim poście, w końcu dostajemy coś oryginalniejszego. Goku i Vegeta majaczą gdzieś w tle, całość jest zdecydowanie bardziej komediowa, ale dalej dynamiczna i widowiskowa kiedy dochodzi do pojedynków. Od czasu "Battle of Gods" (no może jeszcze arcu z Zamasu w anime) chyba nic z DB nie sprawiło mi tak miłej niespodzianki. Jak na razie daję 7/10 z potencjałem na więcej.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Czerwiec 2022, 02:01:43 wysłana przez Eguaroc »

Offline Interloper

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #184 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 15:23:22 »
Cytuj
Właśnie skończyłem oglądać "Super Hero" na YT. Co prawda wersja nagrana z kamerki, w słabej jakości i tylko po japońsku
Desperat. :)

Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #185 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 16:20:07 »
Nie tak się już oglądało ;)

Offline Rodrigues

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #186 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 16:25:42 »
Nie desperat tylko prawdziwy fan :). I jeszcze się podzielił opinią :)

Offline Interloper

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #187 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 22:09:29 »
Za podzielenie się opinią, to oczywiście kciuk w górę się należy.
Ja tam jednak wolę czekać na jakieś mniej godzące w oczy wersje... :)

Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #188 dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 23:00:25 »
I taka za jakiś czas się pojawi i na pewno zrobię wtedy powtórkę.

Jak wychodziło "Battle of Gods" oglądałem cztery razy - cam po japońsku, potem jakąś lepszą wersję z angielskimi napisami, później już HD po polsku, a na końcu wersję rozszerzoną. Do dziś moja ulubiona kinówka z DB.

Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #189 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 17:22:07 »


Że mangowa wersja "Dragon Ball Super" jest bardziej udana od anime to raczej dosyć powszechna opinia, mimo to jak dotąd nie mogłem zebrać się w sobie, żeby w końcu wziąć się za czytanie. Kilka pierwszych tomów mam już u siebie od dawna, ale cały czas jakoś mnie odrzucało i dopiero w ostatnich dniach zdecydowałem się po nie sięgnąć - być może zadecydował udany seans najnowszej kinówki DB, która trochę przywróciła mi wiarę w tę markę. Jak się okazuje na tyle, żebym ponownie zechciał się zabrać za początkowe sagi "Super", które wcześniej w formie anime nie wywarły we mnie nazbyt pozytywnych wrażeń.

Zaznaczyć trzeba, że takim "prawdziwym" startem mangi jest dopiero rozdział piąty. Początkowo ten projekt był traktowany raczej jako materiał reklamowy, taki dodatek towarzyszący serii TV. Pierwsze cztery rozdziały pokrótce i bardzo pobieżnie streszczają fabułę "Bitwy bogów". Czyta się to ok, jednak widać, że na tym etapie to był jeszcze bardziej produkt niż wartościowa pozycja. Z perspektywy czasu muszę chyba jednak stwierdzić, że nie było to całkiem złe rozwiązanie - historię poznania Beerusa i osiągnięcia przez Goku boskiego poziomu opowiedziano już dwa razy, najpierw w formie bardzo dobrej kinówki, później jej słabej adaptacji do formatu telewizyjnego. Tutaj więc to już trzecie podejście i w gruncie rzeczy takie streszczenie wydaje mi się wystarczające, aby poznać najważniejsze fakty i móc przejść do nowej historii. Co prawda późniejsze rozdziały są na tyle dobre, że byłbym skłonny przeczytać pełnoprawną adaptację filmu spod ręki Toyotarou, ale nie jest to aż taki duży minus, żeby jakoś szczególnie rzutował na ocenę całości - a pewnym uzupełnieniem może okazać się anime-comics na podstawie kinówki, który JPF też u nas wypuścił.

W połowie pierwszego tomu ruszamy z kopyta, bo oto rozpoczyna się pierwsza pełnoprawna saga, w której poznajemy bohaterów pochodzących z Szóstego Wszechświata - akcja DB ma miejsce w Siódmym - oraz jesteśmy świadkami turnieju pomiędzy drużynami Bogów Zniszczenia obu tych wszechświatów (wątki z filmu o odrodzeniu Friezy są w mandze całkowicie pominięte - choć samo wydarzenie oczywiście miało miejsce, bo wspomina się o nim w dialogach - tutaj również za uzupełnienie lektury może posłużyć anime-comics). Historia znana mi już oczywiście z anime i której nie zapamiętałem szczególnie dobrze, a która w wersji mangowej dużo bardziej przypadła mi do gustu. W serii TV to była pierwsza oryginalna saga po dwóch pierwszych, które na nowo opowiadały historie z filmów, więc oczekiwania były trochę większe, natomiast tutaj to bardziej wstęp do czegoś więcej, więc taka luźniejsza i bardziej komediowa fabuła sprawdza się całkiem dobrze.

Bardzo duży plus za robotę wykonaną przez Toyotarou. Póki co manga zdaje się bardziej składna od anime, nie czuć zapychaczy, no i siłą rzeczy odpadają bolączki w jakości animacji, z którymi długo borykało się anime. Historia jest fajnie napisana, walki przejrzyste i dobrze rozplanowane, humorystyczne fragmenty wydają mi się częściej trafiać w punkt, a od strony graficznej momentami jest zaskakująco szczegółowo. Kreska autora z jednej strony naśladuje Toriyamę, jednak ma też w sobie pewien własny styl i pod względem chociażby detali tła zdaje się mocno różnić od oryginalnej mangi - co w żadnym razie nie szkodzi, żeby kontynuacja nadal pasowała do pierwowzoru. W pewnych miejscach nawet trochę żałowałem, że format tych tomów jest tak mały, bo chętnie zobaczyłbym te rysunki w powiększeniu. Czyta się to dobrze i te dwa pierwsze tomy składają się na udany wstęp do mam nadzieję równie dobrej całości. Przede mną saga Zamasu, która w formie anime najbardziej przypadła mi do gustu - wiem, że fabularnie będzie trochę różnic i muszę przyznać, że jestem ciekawy jak ta historia wypadnie w tej formie. Chociaż nie ukrywam, że najbardziej czekam na moment dotarcia do nowej fabuły - tej, która powstała już po zakończeniu anime i która jak na razie nie doczekała się żadnej adaptacji. Jak na razie początek bardzo obiecujący.

Offline Crono

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #190 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 18:52:46 »
Mnie akurat anime DBS bardziej przypadło do gustu niż manga. Przede wszystkim skrócenie pierwszych dwóch sag. O ile pierwsza saga została w miarę opowiedziana, tak druga to chyba kilka kadrów. Płacę za pełnoprawną mangę a nie reklamę (w sumie to czego? serii TV? kinówek?).
Co do reszty... Według mnie saga Zamasu została za bardzo rozwleczona, ale zmiany względem anime oceniam na plus. Na plus oceniam też zmiany które wprowadzono do ostatniej serii która jest w anime, niemniej tutaj również góruje seria tv. Dlaczego? Ostatnia saga w anime miała naprawdę fajna kreskę i animacje i czuć "powera" podczas starcia Goku z Jirenem. Czytając mangę tego nie czułem. Co do nowej sagi której nie ma w anime to się nie wypowiem, bo mógłbym Ci zepsuć czytanie, a pamiętam że sam miałem hype na tę historię:)

Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #191 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 20:09:45 »
Przede wszystkim skrócenie pierwszych dwóch sag. O ile pierwsza saga została w miarę opowiedziana, tak druga to chyba kilka kadrów. Płacę za pełnoprawną mangę a nie reklamę (w sumie to czego? serii TV? kinówek?).
No ale właśnie te pierwsze rozdziały to była bardziej reklama. Nie mówię, że to jakieś super rozwiązanie, ale osobiście doceniam proces jaki ta manga przeszła, że de facto teraz to ona jest źródłem nowej fabuły i pełnoprawną kontynuacją.

Co do sagi odrodzenia Friezy - przed rozpoczęciem mangi Super była wydana też podobna promocyjna manga (i też autorstwa Toyotarou), adaptująca kinówkę - i też w podobnej manierze, że nie przedstawia całej historii, tylko jak chcesz znać ciąg dalszy, to idź do kina na film. Podejrzewam, że to mógł być jeden z powodów pominięcia tych wydarzeń w późniejszej mandze Super - na tym etapie to dalej był produkt promocyjny, więc musieliby praktycznie drugi raz wydać to samo. Aczkolwiek myślę, że te 3 rozdziały możnaby spokojnie dołączyć do pierwszego tomu Super.

https://dragonball.fandom.com/wiki/Dragon_Ball_Z:_Resurrection_%E2%80%98F%E2%80%99_(manga)

Cytuj
Co do nowej sagi której nie ma w anime to się nie wypowiem, bo mógłbym Ci zepsuć czytanie, a pamiętam że sam miałem hype na tę historię:)
Spokojnie, ja tę fabułę w miarę znam, bo śledziłem spoilery, streszczenia i omówienia rozdziałów w internecie, po prostu teraz czekam, żeby samemu się za to zabrać :)

Offline Necr09

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #192 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 14:41:28 »
FGO: 758,469,198

Online Castiglione

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #193 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 17:18:26 »
Super wiadomość, na pewno się wybiorę.

Online SawiK

Odp: Dragon Ball
« Odpowiedź #194 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 18:17:28 »
O świetna wiadomość, trzeba będzie się wybrać 😁