Autor Wątek: Devilman - Go Nagai  (Przeczytany 4241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Devilman - Go Nagai
« dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 22:43:24 »
Go Nagai to do tej pory prawdopodobnie jeden z największych nieobecnych na naszym rynku twórców mangi. Autor takich hitów jak Cutey Honey, Devilman, Violence Jack, Kekkou Kamen czy Hanappe Bazooka. Dzięki Kotori w końcu dostajemy polską edycję Devilmana. 650 stron gore, cycków, krwi, demonów, tortur i gęstej, mrocznej atmosfery - czyli wszystkiego tego, z czego jest najbardziej znany Go Nagai. Kreska miażdży a fabularnie jest lepiej niż się spodziewałem. Ten komiks to naprawdę gruba cegła a pochłonąłem go w dwa wieczory. Absolutna mangowa topka.

Spoiler: PokażUkryj







Offline Simon

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 08:39:36 »
Jestem w trakcie lektury i jest naprawdę nieźle. Nic wybitnego, ale w mój gust trafia. Rysunki Nagaia wywołują opad szczeny. Jest mrocznie, jest brutalnie, jest niegrzecznie i oto chodzi!  8)

Już samo wydanie robi wrażenie i należy pogratulować Kotori, bo manga prezentuje się świetnie: twarda oprawa, lekko zaokrąglony grzbiet, tasiemka, logo na przedniej okładce i grzbiecie wykonane termodrukiem.
 
I oby Kotori poszło dalej w Nagaia. Cutey Honey, Violence Jack, czy Mazinger Z w takim wydaniu, to byłby czad.
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline KubciO

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 13:19:16 »
W moim egzemplarzu złuszczyły się napisy na grzbiecie i okładce. Pocieszyłem się z 5 minut i zareklamowałem.

Offline adamarluk

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #3 dnia: So, 08 Styczeń 2022, 00:23:01 »
Go Nagai to do tej pory prawdopodobnie jeden z największych nieobecnych na naszym rynku twórców mangi. Autor takich hitów jak Cutey Honey, Devilman, Violence Jack, Kekkou Kamen czy Hanappe Bazooka. Dzięki Kotori w końcu dostajemy polską edycję Devilmana. 650 stron gore, cycków, krwi, demonów, tortur i gęstej, mrocznej atmosfery - czyli wszystkiego tego, z czego jest najbardziej znany Go Nagai. Kreska miażdży a fabularnie jest lepiej niż się spodziewałem. Ten komiks to naprawdę gruba cegła a pochłonąłem go w dwa wieczory. Absolutna mangowa topka.

Spoiler: PokażUkryj








Offline adamarluk

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #4 dnia: So, 08 Styczeń 2022, 00:25:30 »
Go Nagai to do tej pory prawdopodobnie jeden z największych nieobecnych na naszym rynku twórców mangi. Autor takich hitów jak Cutey Honey, Devilman, Violence Jack, Kekkou Kamen czy Hanappe Bazooka. Dzięki Kotori w końcu dostajemy polską edycję Devilmana. 650 stron gore, cycków, krwi, demonów, tortur i gęstej, mrocznej atmosfery - czyli wszystkiego tego, z czego jest najbardziej znany Go Nagai. Kreska miażdży a fabularnie jest lepiej niż się spodziewałem. Ten komiks to naprawdę gruba cegła a pochłonąłem go w dwa wieczory. Absolutna mangowa topka.

Zachęcisz? Bo mam jednak wątpliwości. Dużo tam infantyliuzmów czy raczej na poważnie.
Modyfikuj wiadomość
« Ostatnia zmiana: So, 08 Styczeń 2022, 00:27:16 wysłana przez adamarluk »

Offline pokia

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 12:53:39 »
No to jak jest z tym Devilmanem? Infantylny plytki, czy jednak ciężki i zdecydowanie dla dorosłych. Mam ochotę na jakąś grubą mangę.

Bender

  • Gość
Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 13:29:23 »
Mix infantylności i soft gore ;) Ramotkowa historyjka, ale ma coś w sobie

Offline pokia

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 13:53:00 »
To pytanie pomocnicze. Obok "Pieśni Apolla" to leżało?
Mam niewiele mang, więc szukam punktu zaczepienia.

Bender

  • Gość
Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 14:08:25 »
No może coś koło tego. Ale oba czytałem dośc dawno, więc nie można mi ufać ;)

Offline amsterdream

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 16:13:21 »
Nie da się do niczego porównać bo podobnej mangi na naszym rynku nie było.

Zostały ostatnie 3 sztuki drugiego tomu w twardej oprawie więc jak ktoś zaspał to ma ostatnią szansę:
https://mangastore.pl/devilman-2-oprawa-twarda-p-4029.html

Offline adamarluk

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 16:36:45 »
Zostały ostatnie 3 sztuki drugiego tomu w twardej oprawie więc jak ktoś zaspał to ma ostatnią szansę:
https://mangastore.pl/devilman-2-oprawa-twarda-p-4029.html
Skąd ta informacja, na stronie nie znajduję.

Offline Castiglione

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 16:39:18 »
Już się skończyły.

Offline adamarluk

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 16:47:19 »
Chyba kupiłem ostatnią sztukę  :o
Dzięki @amsterdam ale i tak nie wiem gdzie ten licznik dostępnej ilości, a przydałaby się ta wiedza na przyszłość.

Offline amsterdream

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 16:54:00 »
Wystarczy wrzucić do koszyka, wpisać np. tysiąc, kliknąć przelicz i wyskoczy ile mają na stanie sztuk. Np. Eden 3 mają 37 sztuk: https://mangastore.pl/eden-its-an-endless-world-3-oprawa-twarda-p-3918.html

Offline adamarluk

Odp: Devilman - Go Nagai
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 17:16:28 »
Wystarczy wrzucić do koszyka, wpisać np. tysiąc, kliknąć przelicz i wyskoczy ile mają na stanie sztuk. Np. Eden 3 mają 37 sztuk: https://mangastore.pl/eden-its-an-endless-world-3-oprawa-twarda-p-3918.html
Czyli kupiłem ostatnią sztukę. Tak właśnie zrobiłem z koszykiem, przy ilości 2 wyskoczył komunikat, że można tylko zrealizować zakup 1 szt. Nie byłem pewien czy to faktyczna ilość na stanie. ;D
Teraz mam nadzieję, że nie zawiodę się lekturą.