Autor Wątek: Berserk  (Przeczytany 12834 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Berserk
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:13:26 »
Jedną z fajniejszych, według mnie oczywiście, serii JPFu, jest wydawany obecnie Berserk. Dark fantasy jakich mało. Podoba mi się w nim wszystko - kreska, postaci (Puck rządzi!), ciężka atmosfera i sama historia. Początek nie oddaje w pełni klimatu/uroku serii. Trzeba przebrnąć przez pierwsze 3/4 tomy (także są dobre), bo to wtedy zaczyna się prawdziwy Berserk. Jest to początek Golden Age arc.

Zastanawiam się nad wydaniem Deluxe od DH. Nie wiem jeszcze, czy będę kupował. Jestem na bieżąco z polskim wydaniem (no i cena dla mnie lekko zaporowa), ale kusi posiadanie takich cegiełek 3w1. 8)

Offline KubciO

Odp: Berserk
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 11:02:31 »
Tak trochę nieładnie post pod postem, ale co tam. Prezentacja pierwszego tomu Berserka w wydaniu Deluxe.
Wygląda ładnie. Mam zagwozdkę teraz. :P

Offline sad_drone

Odp: Berserk
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 23:03:41 »
Wygląda rewelacyjnie, gdybym nie był biednym studentem to bym się skusił, ale tak to zostanę przy wydaniu budżetowym :P. Berserka uwielbiam, to moja druga zakupiona manga w życiu (po również dobrej vinalnd sadze) i przez jego przeczytanie zaczęło się moje mangowe szaleństwo :D (od tego czasu kupiłem komplety blame, monstera, pluto, lone wolf and cub w oryginale, ikigami, naussice w wypasionym boxie i zaczynam kompletować alitę). Coś byś jeszcze polecił z wartych przeczytania podobnych poziomem do berserka ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline roble

Odp: Berserk
« Odpowiedź #3 dnia: So, 16 Luty 2019, 01:37:23 »
Wygląda rewelacyjnie, gdybym nie był biednym studentem to bym się skusił, ale tak to zostanę przy wydaniu budżetowym :P. Berserka uwielbiam, to moja druga zakupiona manga w życiu (po również dobrej vinalnd sadze) i przez jego przeczytanie zaczęło się moje mangowe szaleństwo :D (od tego czasu kupiłem komplety blame, monstera, pluto, lone wolf and cub w oryginale, ikigami, naussice w wypasionym boxie i zaczynam kompletować alitę). Coś byś jeszcze polecił z wartych przeczytania podobnych poziomem do berserka ?

a kolega czytal ghost in the shell?

Bender

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #4 dnia: So, 16 Luty 2019, 22:55:38 »
Tak trochę nieładnie post pod postem, ale co tam. Prezentacja pierwszego tomu Berserka w wydaniu Deluxe.
Wygląda ładnie. Mam zagwozdkę teraz. :P

Co ważne, szyte. Bo trochę się bałem, że będzie klejone.

Offline KubciO

Odp: Berserk
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:42:13 »
Przymierza się ktoś do zakupu Berserka Deluxe?

Bender

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:50:39 »
Ja owszem, pierwszy powinien być na dniach.

Offline Antari

Odp: Berserk
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 23:17:42 »
Seria jest świetna, jedyna wada, że trwa dalej i raczej nie prędko się skończy. Wydanie Deluxe kapitalne.

Offline KubciO

Odp: Berserk
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 00:07:48 »
Seria jest świetna, jedyna wada, że trwa dalej i raczej nie prędko się skończy.
To jest jedyny problem z tą serią. Ciągłe przerwy.
@Bender, gdzie kupujesz?

Bender

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 06:51:06 »
Atom. Polską przestałem kupować jak się okazało, ze w jednym tomie brakuje chyba z 10 kartek.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Luty 2019, 06:54:00 wysłana przez Bender »

Offline amsterdream

Odp: Berserk
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 10:44:38 »
Ja miałem w jednym tomie o 10 za dużo. Ale takie rzeczy się reklamuje.

Bender

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 10:54:26 »
Owszem, ale odkrycie zbiegło się z informacją o zapowiedzi deluxe, więc nawet mi się już nie chciało.

Małpisyn

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 18:43:22 »
Ja miałem w jednym tomie o 10 za dużo. Ale takie rzeczy się reklamuje.


Potwierdzam - mimo że taką mangę kupowałem w innym sklepie i nie miałem już nawet dowodu zakupu, napisałem do JPF i wysłali mi nową sztukę, przy okazji kupowania następnego tomu w mangarden.


Swoją drogą, mam bardzo mieszane uczucia do tej mangi. Z jednej strony, wielki sentyment - czytając za młodzieńca, miałem wypieki na twarzy. Z drugiej jednak, obecnie przy każdym kolejnym tomie, nie mogę pozbyć się uczucia "co ja tutaj robię, to poniżej mojej godności". Ten działający na nerwy sztuczny patos, słabe intelektualne przemyślenia bohaterów i problemy autora, żeby jak najlepiej pokazać kobiece genitalia i wchodzące tam różne części potworów, ale jednak ich nie pokazać...


Proszę, powiedzcie, że bardzo się mylę i przywróćcie mi wiarę w tę serię, bo kupuję i czytam kolejne tomy bez przekonania, z sentymentu. Prośba szczera - naprawdę chciałbym obrać nowe podejście do serii i czytać ją z przyjemnością, jak to miało miejsce za młodzieńca, gdy miałem dostęp do kilku pierwszych tomów.

Odp: Berserk
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 19:35:41 »

Heh, również mam podobnie, tyle, że sentyment nie działa u mnie bo czytać zacząłem jakieś dwa lata do tyłu. Niemniej z żadną inną serią nie mam tak, że mnie dużo w niej wkurza, ale zawsze jak wyjdzie 3-4 tomy to kupuję i nie odpuszczam jak nie skończę lektury. Tyle, że tyle rzeczy mi tutaj nie pasuje! i zgrzytam zębami co jakiś czas. Często jestem zażenowany dialogami (ale nie wiem, może to wina tłumacza, który chciał być za fajny?), irytują mnie "humorystyczne" wstawki i zmiany w rysunku jakie z nimi się wiążą (żadnej innej komiksowej postaci jak Puck tak nie lubię) . Cała ta przekokszona otoczka wokół głównego bohatera (no ale jak już się przyjmie konwencje, że to historia o mruka z przeogromnym mieczem, który w pojedynkę walczy z demonami, jak i armiami to już z górki). Również rzeczy wymienione przez Małpisyna powyżej i pewnie sporo innych. Ale kurde! Jak czytam na świeżo te 3-4 nowe dla mnie tomy, to zawsze się w tym komiksie takie rzeczy wydarzają, że zbieram szczękę z podłogi. Dlatego wydaje mi się, że to jest najfajniejszy sposób czytania tej historii, dawkowania sobie po kilka tomów od razu. Jakoś po skończonej lekturze dużo negatywnych rzeczy z odbioru ulatuje, a szczęka na ziemi nadal leży ;)


No i rysunki z biegiem czasu coraz lepsze. Sceny batalistyczne, tłumy ludzi, budynki - bardzo przyjemnie się to ogląda, praktycznie od pierwszych tomów, potem poprzeczka tylko podnoszona jest pod górę :)


Berserk to trudna miłość, ale nic nie wskazuje żebym miał ją zakończyć ;)

Małpisyn

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 10:25:29 »
Często jestem zażenowany dialogami (ale nie wiem, może to wina tłumacza, który chciał być za fajny?), irytują mnie "humorystyczne" wstawki i zmiany w rysunku jakie z nimi się wiążą (żadnej innej komiksowej postaci jak Puck tak nie lubię) .

Dzięki - dobrze wiedzieć, że nie jestem sam! A odnośnie powyższego, całkowita zgoda. Gdy widzę te żenujące dialogi to rownież zastanawiam się, czy tak było w oryginale, czy tłumacz chce być fajny i, moje ulubione słowo, „młodzieżowy”. Lubię przekleństwa w komiksach, bo ich brak tworzy często pewną sztuczność dialogów, ale w Berserk są one użyte tak, że jestem zażenowany. Co do Pucka, nie mogę się nie zgodzić - to taki bezsensowny rozpruwacz nastroju... tłumaczę sobie jednak, że to postać stworzona dla oryginalnego, japońskiego czytelnika, który uwielbia takie postacie z wielką gębą i oczami, a jak jeszcze ma gołą dupkę to radość otaku gwarantowana!