Autor Wątek: Berserk  (Przeczytany 12996 razy)

Vins3nt i 5 Gości przegląda ten wątek.

c08mk

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 12:17:13 »
Smutna wiadomość na rozpoczęcie dnia : (

Czyli co, Berserk zostanie niedokończony?
Japończycy nie lubią zostawiać niedończonej pracy, także przypuszczam, ze wydawca będzie chciał jakoś zakończyć serię.

Offline arczi_ancymon

Odp: Berserk
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 12:18:52 »
O historię się nie martwię, bo ta górnolotna nie była, ale ciężko mi sobie wyobrazić kogoś rysującego to na poziomie Miury.

Bender

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 13:29:42 »
Mam nadzieję, że nie dokończą. Dla mnie to i tak bardziej "komis drogi" a nie jakis wielki zamknięty koncept. Koniunkturalne zamknięcie historii przez kogoś innego kompletnie mnie nie interesuje. Jeśli pozostanie niedokończona? Nie mam z tym problemu.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 17:58:44 »
Miura podobno zdradził zakończenie swoim asystentom i uczniom, a także uczył ich naśladować swój styl, więc możliwe, że manga jednak zostanie dokończona. Zobaczymy.

A tych niedokończonych mangowych tytułów też się trochę znajdzie, chociażby "Nana" i "X-Clamp".

Bender

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 20:18:35 »
To trochę zmienia postać rzeczy, choc i tak to nie bedzie "to samo". Będą musieli się mocno postarać. Niemniej trzymam kciuki.

Offline arczi_ancymon

Odp: Berserk
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 20 Maj 2021, 20:39:29 »
To jest taki tasiemiec, że mam tylko nadzieję, iż zakończą to szybko (o ile mają w ogóle taki zamiar).

Offline Pawel.M

Odp: Berserk
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 10:47:49 »
ciężko mi sobie wyobrazić kogoś rysującego to na poziomie Miury.
Na poziomie Miury znalazłoby się wielu, choćby znani w Polsce Gou Tanabe czy Yako Gureishi. Choć niekoniecznie byłby to styl Miury, ale sądzę, że na tyle zbliżony, że nie raziłoby.

Offline Megatron

Odp: Berserk
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 13:00:09 »
Może taki miał być koniec. Fabuła jest nasączona wątkami zmagania się z ograniczeniami, wyniszczeniem, albo czego dopuścić się dla nieśmiertelności. Może Guts miał umrzeć zanim zdołał cokolwiek rozwiązać.

Lepiej by kontynuacji nie było. Ludzie którzy nie stworzyli własnej marki, będą tę ciągnąć tylko po to by mieć pracę. Może to działać w historiach gdzie każdy album jest zamknięty, a Berserk to jedna długa opowieść i lepiej by jej nie zniszczono. Ostatni album jak niedokończone opowieści Tolkiena będzie lepszy.

Offline Arthaniel

Odp: Berserk
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 14:13:23 »
O historię się nie martwię, bo ta górnolotna nie była, ale ciężko mi sobie wyobrazić kogoś rysującego to na poziomie Miury.

Miura stworzył swoje własne Studio Gaga, którego pracownicy uczyli się idealnie kopiować jego styl. "Testem" Gagi miała być manga Douruanki, którą pracownicy Miury narysowali praktycznie samodzielnie (on pełnił jedynie rolę - jak to określił - "reżysera"). Pogooglujcie sobie sami - kreska skopiowana faktycznie niemal idealnie.

Po Douruanki Studio Gaga miało już w większości przejąć pracę nad Berserkiem, żeby manga ukazywała się częściej, więc faktycznie wydaje się całkiem prawdopodobne, że manga zostanie zakończona pośmiertnie przez Studio.

Offline jotkwadrat

Odp: Berserk
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 15:50:05 »
Machną jeszcze z 50 tomów żeby gładko pozamykać wszystkie wątki i koniec.

Nesumi

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #40 dnia: So, 22 Maj 2021, 12:24:42 »
Tak się kończy rozwadnianie universum. To samo robi Martin w Pieśni o Lodzie i Ogniu czy na przykład Piekara ze swoim Mordimerem. Ludzie myślą, że będą żyć wiecznie i tworzyć równie długo.

Bender

  • Gość
Odp: Berserk
« Odpowiedź #41 dnia: So, 22 Maj 2021, 13:59:17 »
Um... 54 lata to nie jest wiek, w którym zazwyczaj się umiera

Offline Arthaniel

Odp: Berserk
« Odpowiedź #42 dnia: So, 22 Maj 2021, 19:25:44 »
To już chyba oficjalne - na twitterze jednego z asystentów Miury https://twitter.com/MRko_aki___

pojawiło się "Tak, zrobię co w mojej mocy", rozumiane chyba jako kontynuowanie dziedzictwa Miury. Ogólnie komentarze pod tym są raczej pozytywne i ludzie życzą powodzenia.

Offline rekinn

Odp: Berserk
« Odpowiedź #43 dnia: So, 22 Maj 2021, 23:13:01 »
Przed chwilą się dowiedziałem. :( Wielka szkoda.
Uważam, że Berserk jest najlepszy aż do momentu eclipse, ale i tak byłem strasznie ciekaw co tam dalej się będzie działo. Fajnie, że ktos chce to jeszcze pociągnąć. :)

Online PabloWu

Odp: Berserk
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 18:26:52 »
Czytam teraz Berserka ( tom  12 ) i jest petarda. Swietny graficznie , wciągająca fabuła , epickie i dynamiczne pojedynki ( uwielbiam wściekłego Gutsa ) no po prostu rozrywka na bardzo wysokim poziomie.  Jeszcze dużo czytania przede mną i póki co nie wypowiem się na temat sensu kontynuacji serii przez uczniów  ś.p. Mistrza , ale jestem dobrej myśli. Według mnie jeden z lepszych tasiemców na rynku .