Autor Wątek: Battle Angel Alita  (Przeczytany 20751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 10:00:57 »

Offline nori

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #46 dnia: So, 11 Maj 2019, 08:57:18 »
Z nowego wydania Ality zrezygnowałem, mam stare, wystarczy mi, natomiast zastanawiam się nad tym Last Order. Co to jest? To nie było u nas wydane?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Ningobel

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #47 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 13:27:42 »
Last order to kontynuacja Ality z pominięciem zakończenia pierwszej serii. O ile dobrze pamiętam sam autor stwierdził że zakończenie mu nie pasuje,  bo wydawca wymusił wczesniejszy koniec, wiec je nieco zmienił i ruszył dalej. Zrobił tego 19 tomów. Później jest kolejna kontynuacja Mars Chronicles 6 tomów. JPF wydaje po 2 tomy w jednym i pewnie ten standard utrzyma.

Offline R~Q

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #48 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 14:14:46 »
Ech, jakby wydawali Alitę i te spin-offy w normalnym formacie tankōbona, to bym kupował, w końcu solidny cyberpunk. Ale wydawanie tego mało głębokiego akcyjniaka (i jego spin-offów, które mają mieć nawet więcej tomów, niż główna seria!!!) w super uber wypasionym wydaniu to dla mnie nieporozumienie

Offline Szekak

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 14:50:45 »
Możesz kupować e  nie super uber wypasionym wydaniu, na miękko i klejone, z czasem zrobi się promka na jpf i wyjdzie sporo taniej tak jak miękkookładkowy Blame.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 14:59:05 »
Możesz kupować e  nie super uber wypasionym wydaniu, na miękko i klejone, z czasem zrobi się promka na jpf i wyjdzie sporo taniej tak jak miękkookładkowy Blame.
no oby tak było

Offline MiLes

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 17:03:40 »
 6 tom w Last Order to dopiero będzie cegła  :o

Offline Arion Flux

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 19:55:20 »
Jakby kogoś to interesowało, to uprzejmie informuję, że dziś dostałem twardą Battle Angel Alita 3.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 12:40:45 wysłana przez KukiOktopus »

Offline Szekak

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 20:02:53 »
Tez dostalem, prezentuje sie super. :)

6 tom w Last Order to dopiero będzie cegła  :o
Z tego co aie orientowalem, to bedzie to najgrubszy komiks jaki wydano w pl. Jak bedzie dwukrotnie grubszy niz te ality ktore obecnie wychodza, a pewnie bedzie, to ja nie wiem jak to ludzie na miekko z klejeniem beda czytac. xD
Piękno jest w oczach patrzącego.

Midar

  • Gość
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 22:38:59 »
Dostałem 3 w piątek, a w sobotę już przeczytałem. Ogólnie znacznie lepszy niż 2, ale ja nie jestem tu miarodajny, bo w odróżnieniu od kolegów z Forum, drugi tom też mi się podobał 😀.

Offline Gazza

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 23:40:25 »
Nie jestem miłośnikiem mang (nie, że mam coś przeciwko - po prostu nie mam doświadczeń z nimi) ale waham się czy spróbować z Alitą (film aktorski nawet mi się spodobał) czy z Blame! (całkiem niezłe klimatyczne anime na NETFLIX). W Alicie boję się infantylności...
Pomożecie? 🤔

Offline Cringer

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 01:53:44 »
Alitę czytałem lata temu i niestety była dla mnie mocno infantylna. Nadrabiała za to graficznie. I rysunki, dynamika akcji bardzo mi się podobały i podobają nadal. Jeśli nie szkoda ci wydać te kilka dyszek na tom 1 i zaryzykować, chociażby dla rysunków to bym polecił zakup. Jeśli jednak dostępne przykładowe strony albo kadry z googla nie przypadły ci do gustu to proponuję ten tytuł odpuścić i poczekać na Akirę :)


Offline Martin Eden

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 24 Lipiec 2019, 08:31:22 »
Z Alitą jest ten problem, że tom 1 jest chyba w sumie najsłabszy, więc jak ktoś bierze na próbę, to może nabrać nienajlepszej opinii. Te odczucia infantylizmu płyną może stąd, że bohaterka od momentu rozbudzenia jej po znalezieniu na śmietniku przechodzi pełny cykl dojrzewania - choć nie wiem, czy to moja słuszna interpretacja.
Spoiler: PokażUkryj
Głównie tutaj nawiązuję do związku z Ido - takie nastoletnie zadurzenie z jej strony. Za to kończy się to już w dosyć gorzki sposób i jeśli dobrze pamiętam nakręci przyszłe decyzje bohaterki

Odświeżyłem sobie dopiero 1 tom nowego wydania JPF i nie narzekam. Wydaje mi się, że jest na rynku obecnie cała masa bardziej infantylnych mang. No ale to nie powinno być argumentem za.
Komiks dla mnie ma sporo do zaoferowania: to tutaj znalazłem najlepsza wytłumaczenie dla Ki - nie znalazłem lepszej definicji u żadnego z wielkich mistrzów wschodu, a to kiedyś było dla mnie ważne.
Czekam na wkroczenie doktorka, prawdziwego psychopaty, i sam jestem ciekaw jak to odbiorę - w 1 tomie mamy jego niewyraźny rys...

Offline nayroth

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #58 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 19:18:43 »
Reklamowane w ulotce "kolorowe strony" skończyły sie na pierwszym tomie, więc troche ściema marketingowa. Z trzecim tomem w preorderze dostajemy dwa plakaty/grafiki, jeden z motywem z filmu chyba a drugi z okładki cz.3 Poza tym czyta się nadal b. dobrze, aczkolwiek poprzednie części jakby ciut bardziej wciągające.. Oby w ostatnim tomie poziom wrócił w wyższe rejestry



Offline PawelC

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 08 Marzec 2020, 19:07:43 »
Jestem po ostatnim tomie Ality. Początkowo wahałem się czy w ogóle wchodzić w serię, bo kiedyś czytałem trochę i tak jak początek mi się podobał to im dalej w las tym gorzej, odpadłem na etapie wyścigów które nijak mi nie podeszły.
Na szczęście dałem serii szansę i teraz nie tylko nie żałuję, ale powoli rozważam czy nie kupować też nadchodzącej serii pobocznej :). To dobre S-F/CP jest, sporo akcji, trochę humoru, historia fajnie się rozwija z kolejnymi tomami i nawet całkiem sensownie i zgrabnie się kończy.