Autor Wątek: Battle Angel Alita  (Przeczytany 20749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 19:42:48 »
Po 2 tomach wydaję mi się, że nie. Blame był super rysowany, a w Alicie takich ładnych kadrów jest bardzo mało. Raczej takie standardowe, dobrze narysowane. Nic ponad warsztat. Przynajmniej takie mam odczucia. Co do fabuły, pierwszy był jeszcze ciekawy, drugi i wątek z Motorballem też fajny, ale strasznie dużo głupotek się już pojawia, a mnie to trochę razi w mangach.

Offline PawelC

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 19:51:18 »
Bez przesady. Alita to tylko akcyjniak w realiach cyberpunku, od 3 tomu to praktycznie jedna wielka nawalanka
Niestety, ale mam podobne zdanie. Tytuł niby kultowy (i pewnie faktycznie robił ogromne wrażenie kiedy wychodził oryginalnie) ale czytałem to ze dwa lata temu  i w sumie jedyne co dziś z tego pamiętam to fajny pierwszy tom (kreska, świat, postacie i zawiązanie wątków, tematyka), to, że potem było coś o
Spoiler: PokażUkryj
jakichś wyścigach
co nijak nie pasowało do tomu pierwszego i burzyło mi obraz całości, a później już nic nie pamiętam z kolejnych tomów :).

Obecnie kupuje to nowe wydanie, więc zobaczymy jak będzie :).
Tak czy inaczej polecam spróbować pierwszego, albo pierwszych dwóch tomów żeby wyrobić sobie zdanie. Manga uderza w "semi-poważny" CP (jest tu więcej akcentów humorystycznych niż w GitS, Akira czy Appleseed) którego ogólnie nie ma za dużo, więc warto dać szansę.
Nie da się ukryć, że Blame to też przede wszystkim komiks akcji w realiach cyberpunku jednak osobiście stawiam go wyżej niż Alite bo ma ciekawszy świat i drugie dno nie jest tam tak oczywiste. Do tego rysunki są mega szczegółowe i zdecydowane zasługują na powiększony format.
Zgadzam się w 100%.

Offline Gazza

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 08:48:37 »
Zachęcony otwartym zakończeniem filmu chyba zamówię te dwa pierwsze tomy. Liczę, że wątek Novy będzie kontynuowany...

Offline Ningobel

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 11:40:10 »
Nie znając filmu i nie wchodząc w spoilery ;) wątek Desti Novy w mandze jest dość rozbudowany

Itachi

  • Gość
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 16:42:00 »
Nie no Panowie, nie mogę przebrnąć przez ten drugi tomik i zastanawiam się nad zawieszeniem jej kupowania. Nudą wieję przez połowę tomu, naiwność bije po oczach. Jednak najgorsze dla mnie stanowi fakt, iż scenariusz jest na tyle przewidywalny, że kompletnie mnie nie wciąga i zamiast z każdą kolejną kartką wkręcać się mocniej, czuję znużenie. Zrobiłem dwa podejścia i na ten moment nie wiem czy znajdę chęci na kolejną próbę. Moje oczekiwania też były diametralnie inne, liczyłem na poważne (w miarę oczywiście jak na gatunek przystało) s-f.

Midar

  • Gość
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 17:33:41 »
Moim zdaniem końcówka tomu znacznie lepsza. Ja dotrwałem, chociaż „monotonna” treść środka nie męczyła mnie aż tak bardzo.

Offline wonap

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #36 dnia: So, 16 Marzec 2019, 00:49:43 »
preferuję stare(zwykłe) wydanie Ality jak i inne mangi i takie bym kupił. Mogliby dodrukować tak jak to ciągle robią z Dragon Ballem czy One Piece;)

Offline KubciO

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2019, 10:28:03 »
Okładka 3. tomu Ality:
Cytat: JPF na Fb
Czekacie na kolejny tom "Ality"?
Tom 3 będzie miał 448 stron i mamy nadzieję, że zdążymy z nim na wydanie majowe ;)

Pre-ordery na twardą oprawę znikną na początku maja, w razie opóźnień przedłużymy możliwość zakupu


Offline nayroth

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 14:17:38 »
Nieststy w drugim tomie jakość wydania została obnizona   :'(
Pierwszy tom zawierał kilka kolorowych plansz, na początku i w środku albumu.. W drugim tego brak :(

Offline radef

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 14:23:54 »
Nieststy w drugim tomie jakość wydania została obnizona   :'(
Pierwszy tom zawierał kilka kolorowych plansz, na początku i w środku albumu.. W drugim tego brak :(
To raczej wynika z oryginalych materiałów,  a nie oszczędności JPF-u.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline nayroth

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 14:53:37 »
Zgadza się, filmiki z amerykańskich wydań de luxe to potwierdzają.
Jest obniżenie jakości, ale nie z winy JPF-u.

PS: Jako ciekawostka - kolorowe plansze w pierwszym tomie w wydaniach oryginalnych sa na śliskim papierze.

Offline MLeKSk

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 18:09:51 »
Tom trzeci ma obsuwę i pojawi się w czerwcu. Ja rezygnuję z kupowania. Kiedyś manga bardzo mi się podobała, ale teraz jakoś nie zaskoczyło. Sprzeda się poprzednie tomy w twardej i będzie na kolekcję Pająka :-)

Itachi

  • Gość
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 18:32:23 »
U mnie to samo. Rynek jest na tyle rozbudowany, że należy coraz mocniej precyzować swoje cele.

Offline Liarus

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 07:03:20 »
To nawet mnie cieszą wasz opinie, bo widzę ze nie tylko ja się starzeję. Miałem pierwsze wydanie (mały format), które sprzedałem przed premierą deluxe by zaopatrzyć się w nowsze. Dawniej ta seria wywarła na mnie spore wrażenie (tak gdzieś do połowy) i cała otoczka Zalemu i dodatek sportowy, headhunterzy strasznie nie wciągnął. Dziś, dotarłem do połowy drugiego i pozbyłem się. To już ewidentnie seria nie dla mnie, i na rynku jest taki wybór, że lepiej zainwestować w coś innego.

Offline niuklik

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 07:40:10 »
Wiadomo ile Alita w obecnym wydaniu będzie mieć tomów?